Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 14 Pro/14 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
577 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 31 sierpnia 2022 - 13:03

Witam, już za 7 dni premiera nowych iPhonów.

Wiem że często temat był zakładany w dniu premiery, ale może dajmy się trochę podekscytować jeszcze  przez te parę dni i pogadajmy o tym czy kupujecie nowe modele, jeśli tak to jakie i jakie macie dotychczasowe wrażenia po wszystkich plotkach. 

 

Ja osobiście korzystam z 12 pro i w sumie niczego mi w nim nie brakuję, ale wymiana co dwa modele wydaje się być rozsądna. 



#2 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 31 sierpnia 2022 - 13:11

Jestem ciekaw, czy faktycznie będzie miał łączność satelitarną …
Sam pomysł wydaje się sympatyczny.

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 sierpnia 2022 - 14:14

Mam jedno bardzo negatywne wrażenie po plotkach: nie będzie Mini.
Nie podoba mi się, że wszystkie telefony na rynku to obecnie wielkie telewizory, bo świat idzie w idiotyczną tendencję oglądania materiałów video na telefonie. To rok zmiany (mam 12 Mini, zmieniam co dwa lata) i będę niestety musiał kupić taki wielki kloc :( Oczywiście nie Max, to jest w ogóle jakaś abominacja dziwaczna.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 31 sierpnia 2022 - 14:21

Mam 12 Pro Max i na pewno bym nie zmieniał (zmiany wynikające tylko z samemu sobie narzuconego cyklu wydają mi się idiotyczne), ale iPhone mojego dziecka już jest bardzo stary, z niewspieranym systemem iOS 12, więc muszę coś z tym zrobić. Dziecko dostanie telefon po mnie w spadku, a ja się przesiądę na któryś z nowych modeli. Który konkretnie, to zadecyduję po premierze.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 sierpnia 2022 - 14:35


#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 sierpnia 2022 - 14:22

Przesiadka z iPhona 13 Pro całkowicie bezsensowna. Chyba że lansik na nowy kolor:) Tylko tu problem bo nowy kolor ma być fioletowy, który na renderach wygląda "mało męsko" delikatnie mówiąc:) Jedyna ciekawostka to AOD wreszcie. Tylko w przypadku posiadania AW całkowicie zbędna. I tak powiadomienia odczytuje na zegarku w pierwszej kolejności.
  • zboras lubi to

iPhone 15 Pro


#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 sierpnia 2022 - 14:31

Przesiadka z iPhona 13 Pro całkowicie bezsensowna. Chyba że lansik na nowy kolor:) Tylko tu problem bo nowy kolor ma być fioletowy, który na renderach wygląda "mało męsko" delikatnie mówiąc:) Jedyna ciekawostka to AOD wreszcie. Tylko w przypadku posiadania AW całkowicie zbędna. I tak powiadomienia odczytuje na zegarku w pierwszej kolejności.

 

Jeżeli 14 Pro będzie w wersji zielonej, to też będzie widać, że nowy :P Co prawda 13 Pro już był w tym kolorze, ale wprowadzony jakoś w tym roku, więc nie wszyscy wiedzą ;)

 

A mówiąc serio, ja biorę 14 Pro. Liczę, że przecieki się potwierdzą (notch, chudsze ramki, lepsze aparaty, AOD). Chyba będzie to większy update niż 13 Pro. Kusi mnie ten nowy Watch Pro, ale pewnie powyżej 5k, więc tylko jeżeli wizualnie będzie "wow".

 

@ftpd, mogliby go zostawić jako tańsza linia, coś jak SE czy XR, no ale wiadomo, słaba sprzedaż. Chociaż z doświadczenia powiem wam - polecałem Miniaka mojej mamie i uznała, że jest za mały.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 31 sierpnia 2022 - 14:33

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#7 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 31 sierpnia 2022 - 14:55

Co do fioletowego koloru- jeden z brzydszych. 13 pro błękitny to była rewelacja a teraz?

#8 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 sierpnia 2022 - 16:03

Jeżeli 14 Pro będzie w wersji zielonej, to też będzie widać, że nowy :P Co prawda 13 Pro już był w tym kolorze, ale wprowadzony jakoś w tym roku, więc nie wszyscy wiedzą ;)
.


Akurat kupiłem ten kolor jak się pojawił więc będę "na czasie" :P

iPhone 15 Pro


#9 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 31 sierpnia 2022 - 19:29

No tył się nie będzie różnic w ogóle. Ja mam teraz grafitowy i raczej jak będę celował w 14 pro to w silver.

#10 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 01 września 2022 - 05:52

Mam jedno bardzo negatywne wrażenie po plotkach: nie będzie Mini.
Nie podoba mi się, że wszystkie telefony na rynku to obecnie wielkie telewizory, bo świat idzie w idiotyczną tendencję oglądania materiałów video na telefonie. To rok zmiany (mam 12 Mini, zmieniam co dwa lata) i będę niestety musiał kupić taki wielki kloc :( Oczywiście nie Max, to jest w ogóle jakaś abominacja dziwaczna.


Może Apple „wywalając” mini w tym roku, przygotowuje się do premiery skladaka w najblizszej przyszłości. Kompaktowy rozmiar w jakimś sensie byłby zachowany ;)

Przyznam, że jakoś specjalnie nie jestem podekscytowany nadchodzącą 14., ale mam jednocześnie nadzieję, że to kwestia wstrzymanych przecieków i 7. września dowiemy się jednak czegoś w miarę zaskakującego. Zmiana wizualna w IOSie, czy AOD pociągają mnie na pewno - choć sam IOS wyląduje też i na mojej 13. (pewnie nie będzie powodu, by always on display - czy jak go tam nazwą - się nie pojawił także, jednak znając działania „amazing” Apple nic z tego nie będzie). Chciałbym w końcu lepszego zoomu (sugerowane zmiany aparatu, może poza wielkością matrycy, specjalnie mnie nie cieszą - aczkolwiek liczę na to, że może jednak na premierze efekt wow się u mnie w tym względzie pojawi, dzięki jakiejś niespodziance, króra nie została ujawniona :P

Nowy kolor z renderów kompletnie mi się nie podoba i jeśli okaże się faktem, to zapewne zakupię grafit (którego nie miałem w iphonie od czasów mojej ukochanej, poerwszej 7.). Telefon w każdym razie, tak czy siak, zamierzam w tym roku zmienić.

#11 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 01 września 2022 - 08:28

Mam jedno bardzo negatywne wrażenie po plotkach: nie będzie Mini.
Nie podoba mi się, że wszystkie telefony na rynku to obecnie wielkie telewizory, bo świat idzie w idiotyczną tendencję oglądania materiałów video na telefonie. To rok zmiany (mam 12 Mini, zmieniam co dwa lata) i będę niestety musiał kupić taki wielki kloc :( Oczywiście nie Max, to jest w ogóle jakaś abominacja dziwaczna.

Aha, czyli aby obejrzeć materiał video powinienem iść do domu by obejrzeć video na TV? Nie, no super. (face palm)

Całkiem zasadne wydawało mi się (Apple chyba też), iż posiadając marne wyniki sprzedaży wersji MINI, wycofuje się produkt ze sprzedaży. (zgodnie z zasadami metod portfelowych).


iPhone 3GS


#12 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 01 września 2022 - 09:47

Aha, czyli aby obejrzeć materiał video powinienem iść do domu by obejrzeć video na TV? Nie, no super. (face palm)

Całkiem zasadne wydawało mi się (Apple chyba też), iż posiadając marne wyniki sprzedaży wersji MINI, wycofuje się produkt ze sprzedaży. (zgodnie z zasadami metod portfelowych).

 

Tym bardziej, że chodzą plotki że kolejny SE ma być już bezramkowy więc po co dwa identyczne urządzenia.



#13 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 01 września 2022 - 10:28

Ja akurat preferuję mutanta zwanego maxem, ale znam osoby, dla których rozmiar mini jest idealny i nie przeszkadza im oglądanie (tudzież nieoglądanie) materiałów video na nim. Co kto lubi.

 

A tak a propos nadchodzącej premiery 14., to ostatnio zmienili narrację co do wyglądu notcha-nienotcha. Coraz bardziej przychylam się do wrażenia, że Apple czymś nas zaskoczy na tym "Far out"... :ph34r:



#14 p3nisaider

p3nisaider
  • 323 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 września 2022 - 20:50

Ja po 3 latach zmieniam Xs na 14 zwykłą, różnica pewnie będzie odczuwalna :D 



#15 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 05 września 2022 - 20:39

Ja cały mam problem z… wyborem rozmiary. Całe życie lece na podstawowej wersji a chciałbym spróbować na większym. Dużo nosze telefon w kieszeni i ten max właśnie mnie martwi.

#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2022 - 14:36

Koniec tego dobrego. Jak chcecie dyskutować o problemach z zakupami, to zapraszam do założenia tematu w dziale „Zakupy, reklamacje, gwarancje”. Tutaj rozmawiamy o nowych iPhone’ach, a nie o wypełnianiu formularza w sklepie. 
Wpisy niezwiązane z tematem ukryłem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#17 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 06 września 2022 - 16:59

Ja po 3 latach zmieniam Xs na 14 zwykłą, różnica pewnie będzie odczuwalna :D


Jeśli nie zmienisz na wersję Pro to aż takiej różnicy nie będzie. Największa różnica to tak naprawdę 120Hz, które są jedynie w wersjach Pro.

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#18 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 września 2022 - 17:49

Jeśli nie zmienisz na wersję Pro to aż takiej różnicy nie będzie. Największa różnica to tak naprawdę 120Hz, które są jedynie w wersjach Pro.


Zdecydowanie się zgadzam. Różnice są w zasadzie tylko w wersjach pro. Przed 13 Pro Max miałem Xs Max. Zmiana dla mnie ogromna. Ale gdybym zmienił Xs Max na zwykłą 13 czy mini, to różnica w zasadzie żadna, w codziennym użytkowaniu.

#19 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 07 września 2022 - 18:27

Zaraz się okaże, że już dziś można zamawiać nowe 14. AOS się aktualizuje właśnie, a na Far Out zapowiedzieli przed chwilą, że przedsprzedaż aw startuje dziś. Czyżby zmiana zwyczajów?

#20 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2022 - 19:08

Zaraz się okaże, że już dziś można zamawiać nowe 14. AOS się aktualizuje właśnie, a na Far Out zapowiedzieli przed chwilą, że przedsprzedaż aw startuje dziś. Czyżby zmiana zwyczajów?

 

Pudło, preorder na 14 w piątek :P


Użytkownik soczekpl edytował ten post 07 września 2022 - 19:08

  • sheepysheep lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#21 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 07 września 2022 - 19:27

Pudło :D

Ale “dynamic island”… tej zmiennokształtnej pigułki - jako największej nowości - chyba nikt się nie spodziewał ;)
  • wopo lubi to

#22 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 września 2022 - 19:29

No generalnie jaj jakos specjalnie nie urywa. Zastąpienie niebieskiego purpurowym na minus - znowu kupie czarny. A kupie, bo po 4 latach z Xs warto wymienic.
  • sheepysheep lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#23 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2022 - 19:33

Ja p****lę, 6500 zł za Pro.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#24 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 września 2022 - 19:34

Skad ta cena? Chyba w US nie podrożał?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#25 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 07 września 2022 - 19:34

Kurde, a pro max... ponad tysiak w górę :/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych