Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Monitor zewnętrzny do Macbooka Pro z M1 znikające czcionki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid88

dawid88
  • 15 postów

Napisano 28 maja 2022 - 14:15

cześć, mam problem przy podłączonym monitorze zewnętrznym podczas przybliżania/ oddalania czcionki (akurat tu w programie ArchiCAD) znikają, sprawdzałem na 2 różnych monitorach oraz kablach. Czy przyczyna może być słaby monitor? aktualnie podłączony to samsung C32F391.


nagranie problemu

Załączone pliki



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 maja 2022 - 17:03

Nie ma mowy, że to monitor. Monitor pokazuje piksele nie litery. To nie terminal. Zrób taki eksperyment - ustaw monitor jako klon ekranu notebooka i zobacz jak to się zachowuje na obu tych ekranach. Wyliczysz tak monitor., ale sprawdź jak laptop jest głównym i odwrotnie. Zobacz też jak to wyglada przy innym skalowaniu monitora (z ciekawości, bo to FHD na 32”, więc skalowanie bez sensu. Można tylko przyjmować zakłady czy to błąd w MacOS, czy w ArchiCAD czy też coś się powaliło w konfiguracji. 


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 28 maja 2022 - 17:03


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2022 - 21:01

Czy problem pojawia się w innych programach? Jakich? Czy w programach od Apple (Pages itp.) też? Moim zdaniem problem musi być w ArchiCadzie.

#4 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2022 - 07:02

Mam podłączonego pod MB Air M1 monitor 4k Lg i żadnych problemów z Archicad 25, 23.

system to Macos Big Sur


Pozdrawiam z 3City


#5 dawid88

dawid88
  • 15 postów

Napisano 29 maja 2022 - 08:46

Próbowałem konfiguracji jako klon, monitora, główny z Macbooka, główny zewnętrzny i wszędzie jest ten sam problem. Dodatkowo jak robię klon z zewnętrznego to czcionki znikają również na MacBooku. Natomiast problemu nie ma jeśli główny jest MacBook, zewnętrzny monitor jako klon i optymalizacja jest do Macbooka. Czy może być to problem rozdzielczości? Może musi być 4k? Raczej z samym programem nie ma problemu ponieważ na MacBooku wyświetla się zawsze ok. W innych programach ta sytuacja nie występuje we wszystkich konfiguracjach.



#6 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2022 - 13:43

Próbowałem konfiguracji jako klon, monitora, główny z Macbooka, główny zewnętrzny i wszędzie jest ten sam problem. Dodatkowo jak robię klon z zewnętrznego to czcionki znikają również na MacBooku. Natomiast problemu nie ma jeśli główny jest MacBook, zewnętrzny monitor jako klon i optymalizacja jest do Macbooka. Czy może być to problem rozdzielczości? Może musi być 4k? Raczej z samym programem nie ma problemu ponieważ na MacBooku wyświetla się zawsze ok. W innych programach ta sytuacja nie występuje we wszystkich konfiguracjach.

Macbook jest w czasie pracy zamknięty - pracuję tylko na LG. Mam podpiętą klawiaturę makową i mysz z odbiornikiem. 
wszystko działa bez zarzutów.


Pozdrawiam z 3City


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 29 maja 2022 - 21:37

Wniosek - jak się da to monitor 4K. 32cale na 1080 to bardzo słabo. To może być problem z samym programem, który ma problem z mała rozdzielczością.

#8 dawid88

dawid88
  • 15 postów

Napisano 03 września 2022 - 08:35

zmiana monitora na 4k załatwiła temat. temat do zamknięcia. 



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2022 - 09:38

Wedle życzenia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych