Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

7 Cellular - dwóch operatorów na jednym zegarku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 19 kwietnia 2022 - 15:42

Cześć,

 

noszę się z zakupem 7 45 mm Cellular. W swoim iPhone posiadam dwa aktywne plany : kartę e-sim z OPL i nanosim z T-mobile.
W każdej z tych sieci mogę uzyskać dodatkową kartę e-sim. Chciałbym odbierać połączenia z dwóch sieci (lub z jednej ale po przełączeniu), kiedy wychodzę z domu bez telefonu.
Czy będzie to możliwe ? 


Użytkownik hope_1 edytował ten post 19 kwietnia 2022 - 15:42


#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 19 kwietnia 2022 - 16:16

Nie

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 19 kwietnia 2022 - 16:22

To jak ten gość to robi ? : https://www.youtube....h?v=fyrru78ke6w


Użytkownik hope_1 edytował ten post 19 kwietnia 2022 - 16:22


#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 kwietnia 2022 - 17:01

Ma wgrane 2 plany na 1 zegarek. Możesz jednak odbierać połączenia dane tylko na 1 z nich i ręcznie przełączać na 2 plan. Czy to zadziała u nas nie wiem sprawdź.


Fallout ...war, war never changes...

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 19 kwietnia 2022 - 18:44

Zacznę od tego, że nie mam AW, więc moja wypowiedź będzie z gatunku „nie wiem, więc się wypowiem”. Czy nie jest tak, że jak mamy zegarek w wersji Cellular, to połączenie LTE służy do tego, żeby połączyć zegarek z internetem i po tym łączu zestawić „tunel” do iPhone’a, który zostawiliśmy w domu? I, że właściwie to nie ma żadnego znaczenia, który operator zapewni to łącze, bo połączenia telefoniczne są i tak odbierane przez iPhone i następnie tym internetowym tunelem przesyłane do zegarka?



#6 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 19 kwietnia 2022 - 19:25

Ma wgrane 2 plany na 1 zegarek. Możesz jednak odbierać połączenia dane tylko na 1 z nich i ręcznie przełączać na 2 plan. Czy to zadziała u nas nie wiem sprawdź.

Przecież pisałem, że noszę się z zakupem to jak mam to sprawdzić ? 

 

Zacznę od tego, że nie mam AW, więc moja wypowiedź będzie z gatunku „nie wiem, więc się wypowiem”. Czy nie jest tak, że jak mamy zegarek w wersji Cellular, to połączenie LTE służy do tego, żeby połączyć zegarek z internetem i po tym łączu zestawić „tunel” do iPhone’a, który zostawiliśmy w domu? I, że właściwie to nie ma żadnego znaczenia, który operator zapewni to łącze, bo połączenia telefoniczne są i tak odbierane przez iPhone i następnie tym internetowym tunelem przesyłane do zegarka?

Raczej nie. Rozmawiałem z OPL to wspominali, że żeby uruchomić telefon na zagarku, trzeba po prostu wziąć duplikat karty w postaci e-sim.
Byłem w iSpot, rozmawiałem z infolinią i niestety wszystko wskazuje, że nie da się uruchomić Dual(E)SIM na zagarku, kiedy jest się poza zasięgiem telefonu.
Jedyny workaround jaki przychodzi mi do głowy to :  na iPhone na karcie, której e-sim nie mamy na telefonie wyklikać przekierowanie na numer z e-sim.


Użytkownik hope_1 edytował ten post 19 kwietnia 2022 - 19:26


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 19 kwietnia 2022 - 19:38

Zacznę od tego, że nie mam AW, więc moja wypowiedź będzie z gatunku „nie wiem, więc się wypowiem”. Czy nie jest tak, że jak mamy zegarek w wersji Cellular, to połączenie LTE służy do tego, żeby połączyć zegarek z internetem i po tym łączu zestawić „tunel” do iPhone’a, który zostawiliśmy w domu? I, że właściwie to nie ma żadnego znaczenia, który operator zapewni to łącze, bo połączenia telefoniczne są i tak odbierane przez iPhone i następnie tym internetowym tunelem przesyłane do zegarka?

I tak i nie - bo jak telefon jest wyłączony, to nie będzie na zegarku powiadomień z aplikacji i wielu funkcji, ale numer wgrany z zegarek będzie dzwonił (to znaczy mi dzwonił, ale przestał - T-Mobile próbuje to zdiagnozować :) ). 

 

Przekierowanie w telefonie z jednego numeru na ten co jest w zegarku zadziała - można je ustawić w w trybie "gdy niedostępny" albo "zawsze". Miałem, trochę problem jak oddzwaniasz nie z tego numeru, który zna twój rozmówca.

 

I ostatnie - ro zegarka nie jest potrzebny zwykły e-sim ale specjalny dla apple watch. Jak OPL to Orange Polska, to OK.



#8 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 02 maja 2022 - 15:44

Znalazłem dla siebie najdogodniejsze rozwiązanie : 

Na karcie której nie mamy na zegarku ustawiamy przekierowanie po stronie operatora :  https://www.t-mobile...owania-polaczen

Plus jest taki, że tutaj można swobodnie deklarować czas po którym następuje przekierowanie, kiedy nie odbieramy go na telefonie..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych