Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Macbook czy jednak nie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 iordan

iordan
  • 1 postów

Napisano 09 marca 2022 - 14:40

Cześć. Mam całkiem dobrego PCta ( mogę sobie pograć w co chce na przyzwoitych ustawieniach), monitor 144hz, cały gamingowy set.

Potrzebuje jednak kupić laptopa. Zależy mi przede wszystkim na niskiej wadze i długim czasie pracy na baterii, poza tym fajnie gdyby głośniki były jak na laptopowe przyzwoite.

Niedawno kupiłem sobie Iphona 12 mini i jestem zakochany w iOS.
Stąd pomysł o macbooku (synchronizacja notatek, zdjęć itp.) Poza tym bardzo podoba mi się wizualnie.

Używany z procesorem M1 to 3000zł (na gwarancji, trzeba polować ale trafiają się).Wiem, że M1 to mała rewolucja w tych laptopach, ale czy do youtuba, netflixa, spotify, facebooka, pisania, nie wystarczy jakiś starszy AIR? Jeśli tak to z którego roku? Może lepiej byłoby kupić coś za ~1500zł z OLXa?
Długi czas pracy na baterii oznacza dla mnie powiedzmy 8H.

Biorę też pod uwagę Microsoft Surface, są troche tańsze, można odpiąć ekran i mają czadowy rysik ^^ 

Liczę na jakąś podpowiedź :) 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 09 marca 2022 - 16:42

Długi czas na baterii - M1. Dłuższe życie (wsparcie) M1. 1500PLN z OLX to pole minowe. Ale do wspomnianych zastowań to każdy nadal wspierany starczy. Jeno będzie miał wymęczoną baterie, może być z modeli z psującą się klawiaturą no i nie ma co liczyć na 8H na ekranie raczej. Na pro z 2013 mogłem bez ładowania przeżyć 8h w biurze, ale tylko wtedy jak było sporo spotkań (bez komputera) i plotek przy kawie. Air z 2019 nie zmienił wiele w zasięgu, tylko frustrował mnie słabą wydajnością. Pro 2020 (4TB) był wydajny, ale też nie na 8h. A może kupisz iPada - do konsumpcji treści jest idealny, bateria super, możesz też mieć rysik i klawiaturę. 



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 09 marca 2022 - 17:34

Ditto. Od siebie dodam, że iPad miałby tę zaletę, że nie musiałbyś się uczyć systemu od nowa. macOS jednak do wielu rzeczy podchodzi inaczej niż Windows. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 09 marca 2022 - 18:05

Jakikolwiek Mac za 1500 zł to na 95% trup. Absolutnie nie należy spoglądać w kierunku takich ofert. M1 jest już trochę czasu na rynku, to już nie jest żadna nowość i jeśli mamy ograniczony budżet, można poszukać używki. Ale Mac na Intelu - zdecydowanie nie. To znaczy ja mam jednego, używanego obecnie przez moje dziecko do zdalnej nauki itp., ale byłem jego pierwszym właścicielem, znam jego historię, zadbałem o wymianę baterii w autoryzowanym serwisie. Tylko, że sprzętów w takim stanie nikt nie sprzedaje, a już na pewno nie za 1500 zł.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych