Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki UPS do Maca ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeonWolf

LeonWolf
  • 94 postów

Napisano 21 stycznia 2022 - 12:15

Zastanawiam się nad kupnem UPSa do mojego Maca Mini M1.

 

Czy macie doświadczenia z takimi urządzeniami? Co możecie polecić?

 

Zależy mi na komunikacji po USB żebym wiedział ile czasu zostało zamian się wyłączy.

Najlepiej żeby komunikował się natywnie z macOS bez instalowania dodatkowego softu.



#2 simonnam

simonnam
  • 26 postów

Napisano 24 stycznia 2022 - 10:43

Ja mam CyberPower CP900EPFCLCD, wykrywany jest od razu przez system. Co prawda mam mini na Intelu, ale pewnie na M1 będzie podobnie.



#3 LeonWolf

LeonWolf
  • 94 postów

Napisano 22 kwietnia 2022 - 16:32

Dzięki, a jak oceniasz sam UPS? Działa dobrze, jest głośny?



#4 simonnam

simonnam
  • 26 postów

Napisano 25 kwietnia 2022 - 13:35

Do tej pory ani razu mnie nie zawiódł, a "reagował" już 86 razy. Jak nie ma prądu, to jest lekko słyszalny, ale nie jest to ani głośne, ani uciążliwe. Tak to jest w ogóle niesłyszalny.



#5 Sprytny Zbyś

Sprytny Zbyś
  • 22 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 30 marca 2023 - 11:15

Właśnie zamówiłem UPS CYBERPOWER VP1000ELCD-FR dla Mac Mini M2 Pro 10-core CPU + 16 Core

 GPU / 16GB / 512 Gb + Monitor LG 43UN700 B. Niestety w miejscu biurka mam jedynie gniazdko z 1 miejscem na wtyczkę. Czy do takiego ups można podpiąć listwę ? (Chyba nie zalecane?) lub podpiąć listwę a do niej ups + Mac i monitor ? Zakładem ze jedyna słuszna odpowiedz będzie ze ups prosto w kontakt. Nie zależy mi na czasie na baterii - ups bardziej traktuje jako stabilizację napięcia - od święta migają żarówki na nowym osiedlu (!?!) wiec zasilacz ma być tylko ochrona do maca



#6 Sprytny Zbyś

Sprytny Zbyś
  • 22 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 07 kwietnia 2023 - 12:43

Może ktoś się wypowie jak macie to zorganizowane w zakładach pracy ?  Która opcja jest najrozsądniejsza ?
1)ściana -> listwa z włącznikiem teoretycznie bezpiecznikiem wbudowanym -> ups (monitor Mac nas) 

2) ściana -> ups-> listwa z włącznikiem jak wyżej
3) ściana -> ups - najbiedniejsza listwa bez dodatkowych zabezpieczeń czy tez rozdzielacz. (Mac monitor nas pod upc reszta rozdzielacz)



#7 darq_lama

darq_lama
  • 7 postów

Napisano 08 kwietnia 2023 - 13:23

Opcja nr 3.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych