Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

100 braków CS3 ( OS: Leopard z dalszymi łatkami)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 12 marca 2008 - 10:17

a mi sie ostatnio znowy palpitacja kursora zrobila

Ładnie to nazwałeś. :D U siebie nigdy nie miałem tego objawu, ani na Tigerze ani na Leopardzie nawet po wielu godzinach pracy bez restartu Ps.

Czy na tigere macie ten problem i czy na 10.4 dziala zapisywanie dla internetu, jesli tak to jutro atawiam tigera!

Chodzi Ci o funkcję Save for a Web&Devices? Działa i zawsze działała na Tigerze i Leopardzie. Na czym polega "nie działanie" tej funkcji u Ciebie?

#27 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 marca 2008 - 12:31

Adamac - dziekuje za wspolprace i chci. Zaraz jak tylko sie odrobie bede odpisywal po kolei.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 14:34 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
Jesli za cos placisz to ma to dzialac tak jak jest to udokumnetowane.


Czy kiedykolwiek przeczytałeś jakąś umowę licencyjną na oprogramowanie? Wszyscy chcielibyśmy, aby producenci softwaru dawali nam użytkownikom gwarancję na piśmie. Świat jednak wygląda inaczej. Jeśli myślisz, że nie mam racji znajdź i przytocz choć jeden przykład, gdzie producent softu bierze za niego pełną odpowiedzialność. Ale proszę o konkretny przykład

b.niechetnie ale mialem taki powód, raz jak musialem udowodni, że na Lapie mogę mieć instalkę tego samego softu co na stacjonarnym. Dwa kiedy to chciałem kupić oprogramowanie i dierżawić go klientom - sie nie dalo idiotycznie i każdy musi sobie kupić choć by na 3 użycia incopy lub acrobata... Poza bądźmy dokładni piszę wyraźnie, że coś nie działa zgodnie z dokumnetacją.
I skoro o to się ocieramy co jest startą tylko czasu w tym wątku ale może kogoś zainteresuje: Naturalnie że nikt nie weźmie odpowiedzialności za to, że jak kupisz sobie młotek to pobijasz sobie palce ALE ZDECYDOWANIE JEST NAPISANE, że firma odpowiada za funkcjonowanie udokumnetowanych funkcji wg zalecanej konfiguracji - JA TAKA POSIADAM.
jak już iść na "noże"... to jest coś takiego jak niezgodność towaru z umową ale akurat póki co z Adobe nie mam zamiaru tak walczyć bo do kowaloplastyki musiałbym wrócić... a rączki mi już odwykły.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 14:41 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz


A moze masz pomysl jak sobie poradzic np. jesli masz setki grafik i szablonow w Indd, ktore nagle nie maja spadow... ?
Opisz dokładniej przypadek. W jakim sensie zniknęły te spady? Ramka zmieniła rozmiary? Obrazki się poobcinały same?


Nie czytałeś całego wątku tam zapisałem jak to sprawdzić u siebie na kompie.
UWAGA Indd obecnie importuje wg opcji z Crop image ale tylko w poniżej CS3.
Wróć proszę do mojej notatki i sprawdź o co dokładnie mi chodziło. - DZIĘKI.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 14:44 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
Wybierz sobie dowolny brak z MOICH wynotowanych i odpisz, ze on u Ciebie dziala poprawnie... to mnie naprawde zainteresowalo. Napisz prosze nr OS i nr CS PL czy EN wtedy udowodnisz mi, ze moj wysilek jest prozny i w czesci tez pomożesz.


Proszę bardzo, zaczynamy. Aktualnie siedzę przy 2x2.66 Dual-Core Xeon, 4GB RAM, system 10.4.11 (później mogę sprawdzić na iMacu z Leopardem).

STARY! No fajny z ciebie gość ale chyba masz za mało czasu.... bo nie czytasz wprowadzenia.
Wróć proszę do początku wątku i przeczytaj wstęp. Jak możesz polemizować jak siedzisz w Tigerze...? No co ty? Do Tigera nic nie mam.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 14:52 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
CS3: *** - Ustaw podglad fontów na największy, a lista fontów zaczyna tracić odświeżanie i znikają fonrty.


Przestawiłem w Indesignie 5.0.2, Przy pierwszym otworzeniu listy fontów pokazały się, wszystkie nazwy, podglądy były widoczne tylko przy pierwszych kilkunastu. Reszta miała oznaczenie "building". Po chwili, przy drugim rozwinięciu już cały pierwszy ekran miał zbudowane podglądy. Słychać było, że dysk pracuje. Po niecałej minucie są już wszystkie podglądy, łącznie ze wszystkimi submenu. Pojawiają się natychmiast. Nie potwierdzam, aby u mnie występował ten problem.


Opisałem to ale chyba za mało precyzyjnie.
Używam systemowego "Albumu z font.." mam zainstalowanych 1200 fontów i przy trybach podglądu czcionki HUGE wysypuje sie podglad przy szybkim przewijaniu fontów albo znikają nazwy fontów albo SAMPLE. TZN znikają powyżej któregoś tam fontu jak by się bufor pzrepełniał do pewnego moemntu i dalej już nie wydala... To też jest fakt stwierdzony przez support.
temat tego buforu jest dość skomplikowany i W tym wątku chodzi mi akurat o ew radę kogoś doświadczonego komu może udało się obejść problem.
Instalowałem już inne menagery na świeżej kopii systemu i softu ale fekt był ten sam.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 14:54 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
Ai: *** - zarządzanie linkami BRADZO prymitywne w porównaniu z indd. w Ai nic się nie zmienilo od czasów CS1. Mam wrażenie, że team Ai to już niedosłyszący emeryci.

Ai posiada na dole okienka Links ikonki: Relink, Go To Link, Update Link, Edit Original. InDesign w palecie Links ma dokładnie te same funkcje. Na czym więc ma polegać prymitywizm Ai w stosunku do Id?

Dzięki :) zaczynam Ciebie naprawdę lubić i podziwiać :)
Jeśli zawodowo i często używasz tych aplikacji, Jeśli naprawdę przećwiczysz te opcje, to zrozumiesz o co mi chodziło może dopiero po jakimś czasie...
I proszę nie odbieraj tego jako ironię. Piszę poważnie, zakładam, że chęci masz dobre i jesteś w porządku tylko może obecnie używasz tych funkcji w swojej pracy w minimalny sposób.
Jeśli jednak nadal nie będziesz wiedział o co mi chodziło to napisz opiszę dokładnie o co mi chodzi.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:04 ----
Autorem cytatu jest art.mariusz
PS: *** - Potrafi ktos mi wytlumaczyc dlaczego maska dla smart objectu nie moze byc zlinkowana z ta warstwa tak jak to jest zasada w PS???


Zgadza się. Nie może. Też byłem zaskoczony. Na szczęście wystarczy stworzyć grupę z tego jednego obiektu, a grupa daje się wiązać z maską. Da się z tym żyć.

Hmmm no ja wiem, bo żyję ale co to za życie jak masz tych masek w cholerę i jak przesuwasz kompozycję to się rozjeżdżają... Ale jak dla mnie to przedszkolna niekonsekwencja, jak "smart object" to coś dla mine fantastycznego to pominięciem linkowania maskowania do tej warstwy to kompletna niedoruba i to już w kolejnej łatce. takie jest moje zdanie zbieram głosy aby to zmienić bo mi to wybitnie nie pasuje i w praktyce wykłada nieco używanie "smart object'ow".

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:08 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
CS3: *** - Znikające palety w trybie SPACES. (obecnie omijam to za pomoca 2 x stuk na TAB po przelacz na app.)


Zgadza się. Ale dzieje się tak tylko przy przełączaniu poprzez kliknięcie na ikonę w docku. Jeśli przełączasz spaces za pomocą Ctrl+Numer lub Ctrl+strzałka wszystko działa jak trzeba. Da się z tym żyć. Nawet wcześniej tego nie zauważyłem, bo przełączam spaces właśnie klawiaturą.

Jeśli się zgadzasz to ok, a to że można to omijać to już inny temat. Dzięki więc w imieniu innych za trick. a co robisz jak masz space nr 12 ?...., a klawisze CTRL + nr są zdecydowanie bardziej potrzebne mi w aplikacjach a nie w systemie? BRAK brakiem odnotowany, warto aby w końcu to poprawili a tego co wiem to będzie to akurat poprawione.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:22 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest art.mariusz
PS: *** - stwórz w Ai obiekt, zmień w guadline, skopiuj i wklej do PS jak shape...
lub inne opcje - wyglada na to ze Adobe nie przewidział takiego działania.
Swoją drogą bardzo mi brakuje skalowania jak obiektu guaidline'ow.
Nie wiem też dlaczego w PS nie mogli zastosować takich lini pomocn. jak w Ai
Mozna by np kliknąć na patcha i wybrać opcję działaj jak guaidline... ale to już marzenia
.


U mnie przy próbie wklejenia obiektu jako shape layer Ps się wykłada na jakimś błędzie. Ale prawdę mówiąc trochę zdumiałeś mnie tym pomysłem. Naprawdę w praktyce okazało się to konieczne czy znalazłeś ten przykład trochę na siłę? Jeśli to konieczne to masz dwa rozwiązania na szybko:
1) wybrane w Ai guidlines przekopiuj na stworzony na moment layer, tak skopiowany obiekt wkleja się do Ps bez problemu.
2) jeśli powyższe wydaje się zbyt kłopotliwe, to zrzuć w Ps te ścieżki jako paths i jednym ruchem stwórz z nich shape layer.
Oba powyższe rozwiązania wymagają dodatkowych czynności, które zajmują około 5-10 sekund. Da się z tym żyć. Niemniej jednak zgadzam się, że jest to błąd oprogramowania.


:) Naprawdę podobasz mi się, mówie serio tyle w tobie pozytywnej energii i wiary w samego siebie!
Nie obrażaj się zaraz tak sobie żartuję bo co mam robić odpowiadając na takie posty... nie w temacie – bo przypomnę: ... temat jest na początku wątku :)...
A grzecznie odpowiadając bo szanuję twoje chęci współpracy i zakładam, że naprawdę się odzywasz tylko wtedy kiedy chcesz powiedzieć coś mądrego.

No cóż pracując na co dzień można mieć różne pomysły na wykorzystanie aplikacji w tym przyznaję b.głupi mój osobisty pomysł aby na chwilę przełączyć się do Ai skopiować szybciutko kilka obiektów i wkleić do PS.... no i Ciach!. Szlag trafił mi dokumnet i trochę czasu poszło w gwizdek... bo głupi zapomniałem że godzinę temu odblokowałem sobie guaids'y w Ai, a że PS jest zwyczajnie tak jak człowiek surowy i może ociupinkę złośliwy i nie lubi jak mu się jakieś głupoty wymysla.. to mnie jasno i wyraźnie wytresował. teraz już będe wiedział czego nie należy robić dziekuje... PS.
--- Czy teraz ciutke lepiej rozumiesz mój osobisty Problem ?
Co do reszty porady to co mogę Ci powiedzieć... dziękuję.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:29 ----

a mi sie ostatnio znowy palpitacja kursora zrobila i to po 5 minutach pracy... WylacYlem Ps i wlaczylem ... 5 minu i znowu.... Brrrr.

Czy na tigere macie ten problem i czy na 10.4 dziala zapisywanie dla internetu, jesli tak to jutro atawiam tigera!

Nie ma pewności ale z moich prywatnych obserwacji to chyba coś ma wspólnego z driverem Wacoma, próbowałeś instalować ostatni driver? Jest wersja już NIE BETA pod Leoparda KLIK

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:34 ----
Adamac - B. Cie przepraszam ale nie będę już odpowiadał na takie "porady", pod warunkiem:
1. że zapoznasz się z wprowadzeniem do tego wątku jakim był pierwszy post.
2. Zakładam, że ten wątek przeglądają także tacy koledzy, którzy pracują w dopracowanym środowisku i może by chętnie by coś unowocześnili ale wiedzą dokładnie czym to może grozić i obserwują więc nie męczmy wszystkich takimi treściami. Konkretnie proszę i na temat będzie tu o wiele przejrzyście dla nas wszystkich. Zapisujmy tylko to o co poprosiłem we wstępnie i najlepiej wg szablonu.
Dzięki.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 15:40 ----
Cytat:
Autorem cytatu jest syrakuz
Czy na tigere macie ten problem i czy na 10.4 dziala zapisywanie dla internetu, jesli tak to jutro atawiam tigera!


Z moich obserwacji "zapisywanie pod web" jest coś pomylone tylko pod LEOPARDEM ale po ostatniej lacie działa mi poprawienie. Co dokładnie masz na myśłi?

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 16:05 ----
MODERATOR !. hej Moderator! Widzisz mnie może?
jak mnie widzisz to daj mi jakiś znak!
Da się ten wątek jakość skompensować bo się rozmydla w kilku miejscach?
Czy mam sobie radzić sam?

#28 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 12 marca 2008 - 17:31

:arrow: art.mariusz,

O licencjach:
jeśli chcesz to walcz, jeśli znasze lepszy pakiet graficzny, możesz się na niego przesiąść. Ja nic lepszego od CS3 nigdy nie widziałem. Amen.

O znikających spadach:
Wyraźnie napisałeś, że chodzi o Indd i o to pytałem. Teraz łącząc wszystko w całość widzę, że chyba chodzi Ci o pliki Ai wciągnięte do Id. Nie odczytałem precyzyjnie Twojej myśli, mniejsza o to.

O Tigerze i Leopardzie:
Wszystko sprawdziłem potem na Leopardzie. Pisałem o tym.

O fontach:
Masz zainstalowane 1200 fontów? Używasz ich NA RAZ? Ja chyba nawet tylu na oczy nie widziałem, nie mówiąc już o pakowaniu ich do Font Booka :grin: U mnie w Font Booku siedzi około 100 fontów, inne, których mam zamiar użyć podłączam okazjonalnie za pomocą Suitcase. Pewnie obrazisz się jeśli powiem, że 1200 fontów podłączonych na raz to gruba przesada, ale najwyraźniej takiej opcji nie wzięli pod uwagę nawet panowie w Adobe. Nie dziwię się im.

O spacesach:
12 spacesów? Kolega widzę, że idzie na maxa. No fakt, przy tej ilości to klawiszy do przełączenia zabraknie:grin: Dziękuję za poprawienie humoru, po raz kolejny mnie rozbawiłeś. Bo zakładam, że napisałeś to dla żartu. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek musiał używać takiej ilości spaces. Mi wystarczą 4 i zwykle jest wystarczająco dużo miejsca.

O prymitywnej obsłudze linków w Ai
Wybacz, nie chce mi się rozmyślać co miałeś na myśli, a czego nie napisałeś. Zwięzłe i łatwe do zrozumienia sformułowanie problemu to duża umiejętność. Jeśli chcesz, aby panowie z Adobe wzięli Twoje problemy pod rozwagę, to pomóż im, a nie utrudniaj.

Ogólnie:
Gdy napotykamy problem, to mamy dwie możliwości:
1) krzyczeć i tupać nóżkami, aż ktoś naprawi to co nam się nie podoba
2) zastanowić się jak obejść problem i czy przypadkiem to my nie robimy czegoś źle
Profesjonalista, który musi skończyć projekt na czas wybierze drugą opcję. ;)

pozdrawiam

#29 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 marca 2008 - 07:07

Adamac:
O licencjach i pozostalych odpowiedziach: - ty naprawde nie czytasz, ale zawsze odpowiadasz i to glownie na wlasne pytania...

O znikających spadach: - "wyginasz rzeczywistośc" i jeszcze mówisz, że to moja wina.. trzeba miec cierpliwosc do ciebie.

Space - jasne... wszyscy inni to wariaci...

O Tigerze i Leo... - czlowieku! tylko i wylacznie pisze tu o Leo mozesz to wydedukowac z tematu... reszta mnie nie interesuje bo juz mialo swoj czas.

O fontach - no coz każdy orze jak może... taka praca. to raptem 4 biblioteki, ale ciagle mi malo... ale muszę oszczędzać. Ostatnio głownie pojedyncze fonty dokupuję.
Adobe to chyba przewidzialo bo w mniejszym podgladzie sobie radzi doskonale. Indd tez dziala i to dla wszystkich wielkosci.
A co do ilosci fontow to procz "własnego zdania" to ty masz na to jakieś potwierdzenie... ?
Wiesz taki mały fakcik, rzeczowy zapis. Tylko prosze skup sie bo pisze o CS3 i Leo.
Ja posiadam tylko taki staroc i chetnie bym zobaczyl nowa dokumnetacje pod Leo ale mnie splawiaja, ze sie nic nie zmienilo. KLIK

Ai linki - dzieki, juz wiem gdzie "moj problem". A np. nigdy nie szukales linku do pliku ktory zmienil sciezke...

Ogolnie - :) o profesjonalizmie to ciagle sie ucze wiec dzieki. A co do "obejscia problemu..." to też dzięki ale ten wątek, to nie jest "How to..." i tak miedzy nami to chyba nei myslisz, ze swiat zatrzymuje sie i czeka na wskazowke co robic...

#30 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 marca 2008 - 11:17

JEst jeszcze jedna rzecz, ktora zauwazylem a nie wiem czy wy rowniez. MIanowicie: Przy zapisywaniu pliku z Ai po zafajkowaniu opcji compatybilny z PDF mam prevke a przy jej odfajczeniu jej nie mam. No i fajnie ale w momencie gdy mam np plik w ktorym dajmy na to mam podlinkowany jakis obrazek w psd lub tiff to w momencie gdy chce osiagnac prevke czyli zafajkowuje compatybilny z PDF ten sam plik zajmuje parokrotnie a nawet wiecej niz ten bez prevki. O co tu chodzi w koncu prevki powinny kilkanascie kb zajmowac a nie pare mb!

#31 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 13 marca 2008 - 11:34

to nie jest "How to..."

Masz rację. Zwyczajowo na problem zareagowałem propozycją rozwiązania, ale to tutaj nie pasuje. Mimo to może ktoś skorzysta. Trzymam kciuki za Twoje wysiłki, może odniosą skutek z pożytkiem dla nas wszystkich. Życzę powodzenia i znikam z tego wątku.

#32 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 marca 2008 - 12:17

Ten typ tak ma!... wg Adobe to genialne wyjscie dla Ai i nie tylko. tzw. Prewka w Ai to jak sam zauwazylem plik PDF przygotowany do druku i zapisany w tym samym pliku dlatego tak przyrasta. Zauwaz ze podlinkowany do Ai plik np. psd mozesz usunac ale tzw. prevka nadal zawiera podglad tego pliku i da sie spokojnie drukowac czy tez rastrowac z dobra jakoscia. Eksperymnet: Zapisz do pliku Ai z podgladem PDF i potem otworz za pomoca Acrobata Zapisz do pliku Ai ale bez podgladu - i potem otworz za pomoca Acrobata, albo zrastruj w PS Ale takze ejstem zdania ze pliki sa potezne to powazny problem tej logiki Adobe i adobe nie ma lepszego pomyslu niz porzeczekac ac wielkosc nie bedzie miala znaczenia - bo moim zdaniem zawsze bedzie miec. Kiedys chcialem przepsac taki starocie kliparty z Coreloweskiego CMX i starych Ai pod CS2 ale niespoedziewanie zabrakło mi miejsca na docelowym katalogu bo te same pliki pod CS2 zajmowały 3-5 razy więcej miejsca. Konsekwencja wyborów jest to, że Adobe nie umożliwia podglądanie plików (np. clipartów) bez podglądu PDF,a to moim zdaniem duży problem, bo nawet taka cud-protezka jak "Br" tego nie widzi... I jeszcze jedno przy tej okazji, bo może nie wszyscy wiedząi. CoverFlow i psd. Wylacz jakiekolwiek dolaczanie minitur czy tez ikon przy zapisywaniu plikow PSD a CoverFlow zobaczy PSD w duzej rozdzielczosci. HEKTOR: powiedz prosze czy zastosowales sie do wskazane przeze mnie watku i czy "bol" z predkoscia PS cos ustapil? Jesli nie to bug jakis i zglos im!

#33 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 marca 2008 - 12:34

HEKTOR: powiedz prosze czy zastosowales sie do wskazane przeze mnie watku i czy "bol" z predkoscia PS cos ustapil? Jesli nie to bug jakis i zglos im![/QUOTE] No pisalem ze takie ustawienia tez mialem i to praktycznie nic nie dawalo :) Ale zrobie to wszystko na nowym systemie i nowym komputerze wtedy zobaczymy. Tak czy siak ja uwazam nadal to za bardzo duzy bug bo program powinno sie odpalic i powienen latac na takim komputerze bez grzebania.

#34 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 marca 2008 - 08:27

CAAAAAAALKOWICIE SIE Z TOBA ZGADZAM. Nie mozna ciagle zwalac na to, ze sa inne pilniejsze sparwy do zrobienia... Co moze byc pilniejszego od dopracowania produktu za ktore ktos placi?.... Moze to, ze po porstu przyzwyczaili sie do stalych dochodow co rok z nowych wersji programow... Z jednego dwoch istotnych pomyslow robia szum reklamowy, nakrecaja reklama, a cala reszta w nowym wydaniu to w sumie poprawki niedoróbek czy niekonsekwencji z poprzedniej wersji. Tak, można sprzedawać rzeczy jednorazowego użytku ale nie skomplikowane narzędzia pracy, wręcz całe środowiska pracy. Moim zdnaiem to utopia z tego wychodzi bo przeciez zaczya sie tak dziac, ze moim zdaniem warto aktualizowac oprogramowanie co drugie, a byc moze juz niedlugo co 3 wydanie. Jeszcze do nie dawna jak sobie poukladales warsztacik, skompletowales latki to az milo bylo siadac do pracy i cos tworzyc :) miodzio normalnie i faktycznie kreatywnie... Teaz jak co roku wydaja nowy program to kurcze na latki nie maja juz czasu... Ktos nie w temacie zapyta "to po cholere zmieniac?", a no bo jak siedzisz w multimediach to niestety musisz co jakis czas się unowocześnić. Unowocześnić ale nie zapisać się do szkoły przetrwania... Absurd i nie podoba mi sie takie "pogrywanie" bo do niczego nie prowadzi. Osobisie wolabym wiecej zaplacic za programy, rzadziej je zmieniać ale za to cholera jasna jak zmienic to odczuwac potege przyspieszenia, a nie niewole tworzenia oprogramowania bo BETA Testerem nie jestem! No i to jest ten watek, ktory starszy na forum Adobe i nikt nie ma odwagi w nim nic pisac... i to mi sie wlasnie nie podoba w tym wszystkim! bo odbywa sie to kosztem mojego zdrowia tylko dlatego, ze kupuje w jednej firmie i przeraza mnie, ze ona pożarła już wiele fajnych firm tylko po to aby pod pozorem jednoczenia tworzyć monopol ale już nie do zarabiania na klientach ale do wyciskania z klientów.... Sorrry... znow mi sie "rozlało" soory już się "prostuję"... już jest jes ok... dam sobie rade... 1.... 2.... 3..... 4..... ok...

#35 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2008 - 16:19

Nie wiem czy to bug - moze po prostu tak ma byc - nie uzywalem wczesniejszych wersji Dw wiec nie mam z czym porównać ale - nie można wymusić podświetlania składni w pliku, ktory ma inne rozszerzenie niz html wzglednie htm. Sytuacja jest taka - wiele plików z rozszerzeniem ihtml ktore zawierają fragment kodu html a łączone są przez skryp do kupy. Wynik - spójna strona. Druga sprawa ww plików ani ani na Tigerze ani na Leopardzie nie da się związać na stałe Dw - mimo, że ustawiam opcję "zawsze uzywaj do otwarcia". Leo daje się oszukać w taki sposób, że najpierw zapisuję go jako html - a potem w Finderze dopisuję literke "i".

#36 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 marca 2008 - 20:48

Mam Polska wersje CS3 i nie zapisuje mi na Leopardzie w PSie "dla internetu i urządzeń" nic sie nie dzieje jak klikam :/

#37 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 marca 2008 - 07:27

Dlugi nie odpowiadalem bo praca gonla wiec pewie sam doszedles, ale wypowiem sie bo aurat moze...

gr2esiek:
"nie można wymusić podświetlania składni w pliku..."
- to taka konsekwencja przyjetej logiki, ze kazdy edytowany tp pliku moze byc inaczej oswietlany dla wygody. Sam sie ucze dopiero ale szukalbym w : PREFERENCJE/Color Coloring/ - tam trzeba wstawic nowy typ pliku i odpowiednich podswietlen dla niego.... Jdnak nie znalazlem prostej funkcji "Definiuj nowy typ" wiec trzeba rcznie grzebac... w Help znalazlem taka instukcje:
"Note: If you want to make global changes, you can edit the source file that stores your preferences. This is located at C:\Documents and Settings\%username%\Application Data\Adobe\Dreamweaver 9\Configuration\CodeColoring\Colors.xml (Windows)." - a w macu to pewnie sie domyslasz gdzie to jest :)


Dla maca juz nie ma sciezki :) w moim Helpie choc pracuje na nim :).
A tak na marginesie, ciekawe źródła... :) :
Dreamweaver CS3
O'Reilly Media | Dreamweaver in a Nutshell


ww plików ani ani na Tigerze ani na Leopardzie nie da się związać na stałe Dw - U mnie DA SIE, tylko musialem to zrobic "na 2 razy", tzn zmienic raz. potem jeszcze raz ustawic CMD+I odpowiednia app + change all. ALE UWAGA przestrzegam lepiej sie zastanowic 2 x zanim raz to zminisz.


---- Dodano 18-03-2008 o godzinie 09:51 ----

Mam Polska wersje CS3 i nie zapisuje mi na Leopardzie w PSie "dla internetu i urządzeń" nic sie nie dzieje jak klikam :/

Gdyby Zapisywanie do www nie dzialalalo to nie bylby bug tylko defekt PS :) musi dzialac

Zacznij od tego jak nie pomoze opisz doklanie co robisz:
Wystartuj PS ale wcisnij od razu po kliknieciu "SHIFT+CMD+ALT"

#38 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 marca 2008 - 14:46

Mam Polska wersje CS3 i nie zapisuje mi na Leopardzie w PSie "dla internetu i urządzeń" nic sie nie dzieje jak klikam :/


Juz dziala ! :)
zupgrejduj sobie pakiet.

#39 nrs

nrs
  • 363 postów
  • SkądWarszawa/Białogard

Napisano 18 marca 2008 - 20:36

Juz dziala ! :)
zupgrejduj sobie pakiet.


az zaraz sprawdze:)

#40 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 10:18

@art.mariusz - wielkie dzieki, baaaardzo cenne informacje :) pogrzebie, może uda się zmusić Dw do kolorowanek :)

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 10:18 ----
Jeszcze jedno mi się prypomniało - używam rzadko, więc.... Dw na MacBooku - po zainstalowaniu updateu do Leo klawisz "+/=" przestał działać jako "=". Ten znak można wywołać jedynie kombinacją "Fn" z "-". Znowu nie wiem, co nie tak, czy to update coś rozwalił. Czy jest bug w obsłudze klawiatury.

#41 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 marca 2008 - 14:54

klawisz "+/=" - ja mam klawiatuyre Apple 2007-alu i ten kalwisz tez nie dziala "nomalnie". Znak = uzyskuje wciskacja CTRL+=. Niech mi tez ktos przy tej okazji wytlumaczy dlaczego we Flashu zamienili dzialanie ctrl+Y z ctrl+Z... mimo iz inne kalwisze dzialaja poprawnie i klawiatura PL PRO.... takich kawatkow to jest w jasna cholere w CS3 a na forum ADOBE to po porstu olewaja sobie.. support w ogole wymieka... zadnej tam nie maja uslugi typu wyslij @, a dostaniesz odpowiedz chocby potwierdzenie ze jakos to tam kiedys ktos kiedys przeczyta... po porstu czarna dziura..

#42 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2008 - 12:18

...hmmm z klawiatura wyszło zupełnie przy okazji, że klawisz +/= przestaje działać normalnie w CS3 po zainstalowaniu Apple Keyboard Firmware Update.
Na drugim maćku miałem Tigera i było ok, po podłączeniu nowej klawiaturki też. Potem zrobiłem update do Leo - i do momentu zainstalowania Apple Keyboard Firmware Update, działało miodzio - po tej poprawce = nie dziala bez ctrl - kicha....

---- Dodano 05-05-2008 o godzinie 13:25 ----
wyglada na to, ze plik klawiatury PolishPro nie dziala prawidlowo w ukladzie CS3 Leopard - po podmienieniu klawiatury na USA - klawisz = dziala poprawnie, PolishPro - kicha




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych