Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

100 braków CS3 ( OS: Leopard z dalszymi łatkami)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 marca 2008 - 14:28

Witajcie.
Leopard + CS3 = nie ma nic pewnego...

Nie wiem jak wy Koledzy ale ja jestem zmęczony tym co wyprawia ostatnio Adobe i to nawet nie w CS3... jak by zatarła się u nich różnica pomiędzy Betatester a END USER.
Oczywiście jest też wiele superfajnych rzeczy ale to temat na inny wątek.
Może pomożemy naszemu rodzimemu supportowi Adobe i spiszemy wszystkie wieksze i mniejsze" braki.
Wykorzystując pomysł z innego mojego tematu proponuję co następuje szanowni koledzy.

Jeśli w swojej pracy trafiasz na EWIDENTNY BRAK lub niedoróbkę czy też wręcz przedszkolną niekonsekwencję dopisz ją do listy.

Zobaczymy czy tytułowe "100 braków w CS3" jest faktem czy to Indywidualny przypadek czy może problem jakiejś nowej polityki.
Może to też stać się, jakąś bazą wiedzy i tricków jak sobie radzić samemu...

Aby się nie zgubić proponuję kilka prostych reguł:
0. ZANIM DOPISZESZ SPRAWDZ 2 x czy to nie wina np. uszkodzonych prefs...
0. NIE WYPISUJMY jakiś futurystycznych marzeń to nie o to tu chodzi.
1. NIE Myśl teraz o kolejności, po prostu odnotuj.
2. NIE Komentuj za wiele, wszyscy pracujemy wiemy o co będzie Ci chodzić.
4. Jeśli na liście pojawi się "brak" ale tylko w wiedzy dopisującego proszę kolegów o dopisanie sprostowania ale bez jakiś złośliwości i ego-ozdobników, tylko proste sprostowanie.
Zywkły cytat tego odnotowanego "braku" i pod spodem krótkie sprostowanie lub jakieś praktyczne rozwiązanie.

3. Proponuje oznaczać gwiazdkami w 3. st. skali subiektywna ocenę tego braku np.
*- można się przyzwyczaić ale mogliby się postarać bardziej.
**- ewidentna niedoróba czy niekonsekwencja
***- to żałosne, że w tej wersji występuje taki idiotyzm czy niekonsekwencja.

! Proponuję pisać o wszystkich programach bo to jest przecież PAKIET.

!!! Koledzy B.prosze B.Prosze, B.prosze nie wypisujcie tutaj swoich pogladow, szanuje je i każdy ma prawo do swoich ale nie o to chodzi w tym wątku.
NIE CHODZI O WYTYKANIE KOMUS CZEGOKOLWIEK, tylko o spisanie, braków z punktu widzenia szarego END USera. Każdy ma inne potrzeby i braki wiec uszanujmy wszystkich.
Niech wytykają, Niech piszą... jak je spiszemy to może zrobimy ankietę i zobaczymy które są "naj" i może jest to droga do wspólnej lepszej przyszłości? Tylko tyle.
Jeśli temat jest nieprawdziwy sam upadnie bo nikt nic nie dopisze nic nowego.


SKUPMY Się na TEMACIE i konkretach.
PROPONUJĘ aby stosować się do proponowanego klucza zapisywania bo wtedy zachowamy czytelność dla wszystkich.

Na początek:
CS3: *** - Znikające palety w trybie SPACES. (obecnie omijam to za pomoca 2 x stuk na TAB po przelacz na app.)
CS3: *** - Ustaw podglad fontów na największy, a lista fontów zaczyna tracić odświeżanie i znikają fonrty.
CS3: ** - Podglad Cover Flow w oknach dialogowych app..., a mialo być, że kompatybilne z OS X 10.5 - nic nie rozumiem!?...
Ai: *** - zarządzanie linkami BRADZO prymitywne w porównaniu z indd. w Ai nic się nie zmienilo od czasów CS1. Mam wrażenie, że team Ai to już niedosłyszący emeryci.
Ai: *** - Actions... nazwy dokumentu jako nazwy pliku Save As... wszystko zapisuje tak samo. nie da się zastosować jednego Actions do wielu plików jak to było możliwe
w poprzednich wersjach. Wszsytko Zapize Ci pod ta sama "pierwsza" nazwa.
Indd: ** - Links. Przestaje działać klawisz RELINK, kiedy widok ikony i opcja włączone Collapse...

Mam jeszcze wiele takich ale daje szansę innym. Jeśli będzie nas więcej ADOBE musi zareagować, a nie spokojnie liczyć zyski już ze CS4...

---- Dodano 05-03-2008 o godzinie 16:47 ----
Indd: ** -Indd nie uwzglednia w opcjach importu Ai "CROP to:"... Wszysko jest jako "crop to media"

---- Dodano 05-03-2008 o godzinie 17:01 ----
Fl: *** - KLawisze Z i Y zamienione czyli UNDO z REPAT!!! inaczej niz w inny programach i latwo sie mylic! Jak by kurcze umyslna mina...

---- Dodano 05-03-2008 o godzinie 19:16 ----
Ai: *** - Problem z zle rejestrujacym actions Ai.

PRZYKŁAD:
1. Nowy Dowolny dokumnet
2. rysuje prostokat wielkosci artboardu, wypelniam kolorem, nastepnie duplikuje i dodaje po np 5 mm dookola
3. umieszczam pod spodem i widac w ten sposob spady poza artboardem
4. Tworze nowy actions
5. rejestruje SAVE AS PDF i ustawiam 3 mm spadow
6. PDF Zapisuje sie poprawnie
7. Uruchamiam ten Acions i juz zapisuje PDF ale bez spadu po prawej stronie.

---- Dodano 06-03-2008 o godzinie 12:38 ----
PS: *** - stwórz w Ai obiekt, zmień w guadline, skopiuj i wklej do PS jak shape...
lub inne opcje - wyglada na to ze Adobe nie przewidział takiego działania.
Swoją drogą bardzo mi brakuje skalowania jak obiektu guaidline'ow.
Nie wiem też dlaczego w PS nie mogli zastosować takich lini pomocn. jak w Ai
Mozna by np kliknąć na patcha i wybrać opcję działaj jak guaidline... ale to już marzenia.

---- Dodano 06-03-2008 o godzinie 14:18 ----
Ai: *** - niedorobiona zupełnie informacji o zaznaczonym obiekcie...
np ilość zaznaczonych obiektów mogliby to w końcu zrobić jak należy.
Choćby w postaci malych napisów nad lub pod główną belką z ikonami dostępnych fukcji..

#2 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2008 - 13:39

Brak? Nie wiem, na pewno problem a sprawa z pozoru prosta. Mam projekt w którym obiekt na tło mam w pantone nad nim tekst, między tekstem a tłem chce mieć cień. Ja narzucę przez efekt to przy destylacji kawałek pantone za tekstem zamienia się w CMYK. Próbowałem to rozwiązać dublując tekst dając mu kolor 0,0,0,100 i dać transparency na 60. efekt taki sam. Może dam K na 60 a transparency na 100? Overprint nic nie zmienił.

#3 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 marca 2008 - 17:53

Nie wiem czy dobrze rozumiem. " Ja narzucę przez efekt to przy destylacji kawałek pantone za tekstem zamienia się w CMYK" tzn pod tekstem czy wokoło? Cien jest nadrukowany jako czarny poprawnie tylko pod tekstem masz problem? Wg mnie to normalne bo jeśli tekst jest w CMYK to PANTONE pod spodem musi być wyciete bo inaczej zamiast CMYK bedziesz mial 5 farb w tekscie a nie 4 CMYK. Jesli chcesz aby tekst byl nadrukowany na PANTONE to wlacz overprint dla tego tekstu no ale bedzie wtedy problem jak powyzej. Nie rozumiem dokladnie co jest zle dla Ciebie?

#4 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 06 marca 2008 - 21:34

no to dodam swoje: nie dzialanie pendzla i innych narzedzi ponizej pewnej granicy wielkosci - np pendzel 50 px dziala a juz na np troche mniejszy...nie dziala to samo z marquee tool ... dzieje sie to calkiem losowo raz chodzi chodzi... a nastepny raz niechodzi...ponoc wina tez lezy w Spaces... poczatkowo myslalem ze to tyczy pracy Wacomie... ale sie przekonalem ze nie tylko...z mycha czy trackpadem...jeden kit. Pozdrawiam.

#5 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2008 - 23:42

Nie wiem czy dobrze rozumiem.
" Ja narzucę przez efekt to przy destylacji kawałek pantone za tekstem zamienia się w CMYK"
tzn pod tekstem czy wokoło?

Cien jest nadrukowany jako czarny poprawnie tylko pod tekstem masz problem?
Wg mnie to normalne bo jeśli tekst jest w CMYK to PANTONE pod spodem musi być wyciete bo inaczej zamiast CMYK bedziesz mial 5 farb w tekscie a nie 4 CMYK.
Jesli chcesz aby tekst byl nadrukowany na PANTONE to wlacz overprint dla tego tekstu no ale bedzie wtedy problem jak powyzej.
Nie rozumiem dokladnie co jest zle dla Ciebie?


W zasadzie nie byłem precyzyjny, sorry. Ten tekst to logotyp, AI wycina dokładnie taki kształt jaki ma logotyp i cień razem, nawet narzucenie drugiej warstwy w czerni z wtapianiem innym niż 100 i z overprintem nic nie daje nadal to co chciałbym aby było pantonem i czernią zamienia się w CMYK. Może poproszę znajomego to zrzucimy to do jpg i dam opis a dyskusja będzie mniej wirtualna. Projekt jest z pozoru prosty.
Jeśli chodzi o umieszczony obok logotypu tekst na transparency 100% z overprintem bez efeków to jest ok, ten element świeci się dobrze, nie o to mi chodziło.

Nie miałem czasu nad tym usiąść, zobaczę co znajomy tam narobił, bo ma niesamowitą zdolność knocenia plików. Z tego co pamiętam nie było tam nic co mógłby zepsuć, najpierw jeszcze muszę ten plik dostać...

#6 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2008 - 07:39

PS: *** - od czasu do czasu moj kursor po wyborze lasso dostaje "palpitacji" tzn mruga przelaczajac sie raz na cross, raz na kursor. pomaga dopiero restart PS. i to bylo od poczatku az do aktualnej latki. :( tomasonline - a mozesz mi to wyslac na @?

#7 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 marca 2008 - 09:15

CS3 PL ma mnóstwo dziur i dziwie się że za pakiet który płaci się bardzo duże pieniądze nie jest systematycznie naprawiany.

jeśli ktoś kupuje PS do tworzenia stron www - to wybaczcie ale to jest przegięcie że do tej pory tego nie zrobili...

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 11:16 ----

PS: *** - od czasu do czasu moj kursor po wyborze lasso dostaje "palpitacji" tzn mruga przelaczajac sie raz na cross, raz na kursor. pomaga dopiero restart PS. i to bylo od poczatku az do aktualnej latki. :(

tomasonline - a mozesz mi to wyslac na @?


mam to samo, bardzo irytujące... czasem nawet 3-4 minuty po uruchomieniu

#8 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2008 - 09:32

PS: *** - Potrafi ktos mi wytlumaczyc dlaczego maska dla smart objectu nie moze byc zlinkowana z ta warstwa tak jak to jest zasada w PS???

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 11:36 ----
syrakuz napisał: C3 PL ma mnóstwo dziur....

No włąśnie dlategoto spisuje na forum aby wiedzieć czy to tylko moje błędy bo mam dośc tego, że w CS1 CS2 były takie jaja i w ogóle tego ne naprawiali tylko zajmowali się dalszymi problemami.
Tak moim zdaniem nie moze być a strona ADOBE jest pozapychana lub unikają odpowiedzi... dlatego warto to zebrać i kurczę wypunktować ADOBE co ma do zrobienia w trybie pilnym inaczej REKLAMACJA! a nie kurcze betatester... TYM BARDZIEJ, ze razem z APPLEM naklaniali do zakupu CS3 jako swietnie dogranej pary z planem usuniecia ew poprawek do stycznia 2008.

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 11:53 ----
CS3: *** - zarzadzanie skrótami klawiaturowymi, zapisywanie workspace i skrotow itd to wszystko jest powywracane i pomieszane w rozny sposob w aplikacjach, no kurcze mam wrazenie, ze jedynymi osobami ktore uzywaja wiecej niz jednej aplikacji w CS to sa END user'zy bo Ci co projketuja te aplikacje po porstu nie maja pojecia jak wyglada kolejna aplikacja...

#9 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 07 marca 2008 - 12:45

PS: *** - od czasu do czasu moj kursor po wyborze lasso dostaje "palpitacji" tzn mruga przelaczajac sie raz na cross, raz na kursor. pomaga dopiero restart PS. i to bylo od poczatku az do aktualnej latki. :(

tomasonline - a mozesz mi to wyslac na @?


dokladnie o to samo mi chodzi... tylko ze to nie tyczy tylko lasso... dotyczy to tez innych narzedzi...czasami pomaga tylko restart maczka...

#10 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 marca 2008 - 13:47

Najgorszy dla mnie problem. 1. Otworzyc sobie np pare plikow psd i je zamknac - komputer zaczyna zamulac jakby trzymal je w pamieci. Po zamknieciu i otwarciu PS dziala spowrotem dobrze. Dziwnie bo na PC jest tak samo wiec system, ustawienia nie maja nic do tego komputer za kilkanascie tysiecy a chodzi tak samo jak ten sprzed 5 lat. 2. Wedrujace palety w Ai np zapisalem sobie przestrzen robocza jaka mi pasuje i po uruchomieniu jeden z paskow glownych zawsze wedruje w lewo na glowny monitor. 3. Wywalajac sie Ai (sam nie wiem z czego bo przy roznych sytuacjach) 4. Przy wlaczeniu podlgadu w Ai overprintu kolor elementu singlowego bez zadnego nad lub pod nim zmiena dosc znacznie kolor 5. Kanaly spotowe w PS to w ogole juz dramat to stoi w miejscu sprzed 10 lat zero edycji itp. 6. Oswiezanie pozal sie Boze tragedia przy podlinkowanych plikach chodzi to nawet na dobrych komputerach dosc marnie moim zdaniem Corel bije tutaj na glowe Ai i to wielokrotnie. 7. Wypuszczanie ps a pozniej destylacja do pdfa po tym laczenie kanalow do kopomzytu na kazdym pozniej sa paski cholera wie skad PC i MAC 8. Rozbierznosci miedzy Ai i Indykiem to co tam jest jednym tutaj drugim itp zero jakiejs poprawnosci i korelacji miedz tymi 2 programami oprocz paru rzeczy. 9. W momencie wiekszego tekstu niz 3 zdania w Ai zaczyna sie zabawa w jakies kosmicznie beznadziejne czekanie na pelne justowanie ale to juz pewnie kwestia ww odswiezania. 10. Caly Adobe ma tak kod zje... ze szkoda gadac komputery sa dziesiatki razy szybsze niz 10 lat temu a z nowymi programami chodza tak samo jak 10 lat temu zero w ogole jakiegokolwiek pomyslu na zycie ze strony panow z Adobe wszystko chdozi jak jeden wielki mol w porownaniu do innych podobnych programow.

#11 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2008 - 13:53

CS3: - Taki pomysł bo ja sam nie mam siły tam ciągle coś wysyłać. Może jak będzie więciej to zaczną działać. Jak masz jakiś "bug" i na tej stronie potwierdza się u innych ślij problem do Adobe! Oto skrót do raportowania błędów KLIK.

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 16:26 ----
Do odpowiedzi Hektora:
- 1. Otworzyc sobie np pare plikow psd i je zamknac - komputer zaczyna zamulac jakby trzymal je w pamieci. Po zamknieciu i otwarciu PS dziala spowrotem dobrze.
Ja tego nie czuje. Otworzylem 100 psd do druku, kazda srednio po 50 warstw no i fakt ze przycielo jak wlaczylem EXPOSE odswiezanie ale tylko na momnecik (ALE PIEKNYY WIDOK to expose :) )
po zamknieciu i zosatwieniu ostatniego wszsytko dziala jak trzeba bez szemrania.

Sparwdz zasoby Pamieci i dyski twarde. W poprzednim CS do samego konca byl taki problem i dalo sie to odczuc bardzo nawet przy kilku otwieranch po sobie plikach byl moment jak by sie zapychal ale teraz ne widze problemu u siebie.

2. Wedrujace palety w Ai np zapisalem sobie przestrzen robocza jaka mi pasuje i po uruchomieniu jeden z paskow glownych zawsze wedruje w lewo na glowny monitor.
Ja to mam w PS. Zamkne i po uruchomieniu znow musze wczytywac swoje workspace.w Ai jes ok.

3. Wywalajac sie Ai (sam nie wiem z czego bo przy roznych sytuacjach)
6. Oswiezanie pozal sie Boze tragedia przy podlinkowanych plikach chodzi to nawet na dobrych komputerach dosc marnie moim zdaniem Corel bije tutaj na glowe Ai i to wielokrotnie.

Potwierdzam ale na poczatku mialem co chwile jakis "znik w Ai" potem przy jakies okazji musialem dokonac sprawdzenia poprawnosci pliow czcionek w F.albumie i okazalo sie kilka czcionek zglasza jako wadliwe. Nie musialem ich miec wiec wywalilem, teraz jak by mniejsza czestotliowac ale tazke nie ufam i save krok po kroczku jak kurka na polu minowym.

5. Kanaly spotowe w PS to w ogole juz dramat to stoi w miejscu sprzed 10 lat zero edycji itp.

Fakt faktem, ale co dokładnie masz na myśli? Dla mnie podgląd kolorów PANTONE jest zaniedbaniem potężnym skazują na kupowanie b.drogich plginów...

7. Wypuszczanie ps a pozniej destylacja do pdfa po tym laczenie kanalow do kopomzytu na kazdym pozniej sa paski cholera wie skad PC i MAC
Ale nie masz na mysli tych z ACrobata ktore w powiekszeniu zwyczajnie zanikaja i w rezultacie w ogole ich nie widac?

9. W momencie wiekszego tekstu niz 3 zdania w Ai zaczyna sie zabawa w jakies kosmicznie beznadziejne czekanie na pelne justowanie ale to juz pewnie kwestia ww odswiezania.

Nie zaobserwowalem takie zachowania w CS3 ale w poprzednich jak najbardziej byla to ciagle "poprawimy to" moja wina bo mam za duzo czcionek. raptem 1300. Osobiscie moge pochwalic ze mimo takiej ilosci pod Leopardem w tym nowym FontAlbum'ie dziala jak trzeba.

10. Caly Adobe ma tak kod zje... ze szkoda gadac komputery sa dziesiatki razy szybsze niz 10 lat temu a z nowymi programami chodza tak samo jak 10 lat temu zero w ogole jakiegokolwiek pomyslu na zycie ze strony panow z Adobe wszystko chdozi jak jeden wielki mol w porownaniu do innych podobnych programow.

Fakt faktem, ze jakies porażającej róznicy nie ma ale faktem est też, że nasze pliki też są coraz to bardziej wypasione.

#12 yarosh

yarosh
  • 165 postów
  • Skąd

Napisano 07 marca 2008 - 20:28

strasznie mnie wnerwia, ze w Ai nie moge sobie zmieniac strzalkami na klawiaturze fontow, co ciekawe w Ps to dziala idealnie (i w Ai pod winde tez) wnerwia mnie tez, ze raz na jakis czas podczas pracy w Ps nagle zaczyna cos mulic i przez ~2minuty pilka plazowa, co ciekawe pozostale odpalone programy dzialaja bezproblemowo w tym czasie

#13 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 marca 2008 - 22:40

A ja nie o PS teraz tylko od DW: 1. Nie sprawdza pisowni, wyskakuje błąd 2. Braki w tłumaczeniu i to w menu! (Save Current) 3. Muli sie niemiłosiernie przy starcie na MBP 2.2 (Zwiechy też są) Zastanawiam sie nad powrotem do Tigera...

#14 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 marca 2008 - 06:51

strasznie mnie wnerwia, ze w Ai nie moge sobie zmieniac strzalkami na klawiaturze fontow, co ciekawe w Ps to dziala idealnie (i w Ai pod winde tez)

wnerwia mnie tez, ze raz na jakis czas podczas pracy w Ps nagle zaczyna cos mulic i przez ~2minuty pilka plazowa, co ciekawe pozostale odpalone programy dzialaja bezproblemowo w tym czasie

Mnie takze to wkurza dotyczy to tez wyboru sposobu mieszania w palecie layer.... A bylo dobrze...
Dobija i jeszcze raz dobija przede wszystkim ta niekonsekwencja w produkcie za te pieniadze tym bardziej w marce ADOBE, a tu tyle niekonsekwencji... widac b.wyraznie pospiech w dzialaniu z powodu kasy. To nieuczciwe wobec kupujacych!

I nie chodzi mi w tym watku o zwykle uzalanie ale tez o wiadome wybory przy zkupie nowej wersji.
Dlaczego kupujacy finalny produkt maja placic za cos co nie dziala to jeden problem, ae drugi duzo bardziej powazany to fakt, ze kupujac nowe oprogramowaie spodiewasz sie poprawek starych problemow, a okazuje sie, ze po raz kolejny zaufanie do ADOBE odbija mi sie "sabotazem" pracy, bo jak juz zaczniejsz zapisywac pliki w nowej wersji to nie masz odwrotu i TO JEST ZWYCZAJNIE NIEUCZCIWE NIEUCZCIWE. Dlatego jesli macie podobne problemy zak tu zpaisane dopisujcie sowje glosy bo jak inaczej miec wplyw na tak duza koroporacje, ktora zachowuje sie w mojej ocenie jak dealer narkotyków, który najpierw uzależnia potem robi jak chce.
JASNE to "normalne" korporacja to fabryka pieniedzy dla udziałowców... ale bez przesady bo oni żyją z naszej kasy czy nie tak?
i jeśli trudzą się nad wersją PL tzn, że mają z tego też kasę, a więc pazerność nie pozwoli im pozostawać głuchym na głosy sprzeciwu.
NIe wiem jak wy ale ja mam zdanie, ze jesli aplikacje robią na raty... to kasę także powinni brać w ratach...

juz sie wyżalałem wiec nie ma sensu powtarzać. zachęcam odnotować i słać do ADOBE wg strony która podałem powyżej.

#15 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2008 - 11:41

Mnie takze to wkurza dotyczy to tez wyboru sposobu mieszania w palecie layer.... A bylo dobrze...
Dobija i jeszcze raz dobija przede wszystkim ta niekonsekwencja w produkcie za te pieniadze tym bardziej w marce ADOBE, a tu tyle niekonsekwencji... widac b.wyraznie pospiech w dzialaniu z powodu kasy. To nieuczciwe wobec kupujacych! (...)

która podałem powyżej.


Aby takie spisywanie wad miało naprawde sens i realny oddzwięk trzeba by założyć dobrze zrobioną stronę w stylu

www.adobe_niedorobki.com

Jak by zyskała rozgłos może coś by się ruszyło.

#16 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 10 marca 2008 - 12:33

Witam, przeczytałem ten wątek, nie ukrywam, z dużym zdzwiwieniem. Głównie dlatego, że nie spotkałem prawie żadnego w wymienionych przez Was problemów. Na CS3 przesiadłem się 2 miesiące temu i już trochę prac zdążyłem przerobić. Pomiędzy CS2 a CS3 nie ma rewolucyjnych różnic i chyba nie należało się tego spodziewać, ale jak dla mnie pracuje się lepiej i szybciej. Tak, szybciej! Jeśli w trakcie pracy coś nie daje się zrobić tak, jak my to sobie wyobrażamy, to warto spokojnie się rozejrzeć, bo może program proponuje inną drogę dojścia do tego samego celu. Nie warto się denerwować tak bardzo. Oczywiście zauważyłem błędy: 1. Czasami w Ps oraz In znikają wszystkie okna. Program jest włączony, bo widać znacznik w docku, można przełączać się na niego poprzez +Tab, widać menu programu, ale żadnego okna nie ma. Klawisz Tab nie przywraca palet. Trzeba zrestartować program. 2. Wyjmując PDF-y z Package'a jeśli robi się to pojedynczo, to pliki wyjmują się prawidłowo, jeśli wyjmie się grupowo, są uszkodzone i mają bardzo małą objętość. Być może to kwestia objętości (Package był duży, ponad 1GB). Efekt występuje zarówno dla Readera jak i Acrobata.

#17 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 marca 2008 - 18:07

Adamac - Dziekuje za spokojne i grzeczne tlumaczenie. Nie jestem pieniakiem. Nie wiem jak ty ale ja w pracy musze smigac tak aby zachowac konkurencjnosc - pewie jak wszyscy bo chinczycy nie spia kiedy ja spie. Musisz tez po prostu miec na maks. opanowany sprzet i soft aby myslec kreatywnie a nie gdzie co jest.. poza tym zmiany sa potrzebne i jestem za ale zachowujac pewne wypracowane normy zwane marka. Na Adobe pracuje od wersji 3, poza tym to logiczne ze nie stawiam sobie problemu tylko po to aby go miec... Mam za soba juz 2 isntalacje instalacje OS i CS aby wykluczyc wszelkie mozliwe ustrerk. Wszsytkie zapisane tutaj usterki CS mam odnotowane w supporcie. Zacząłem zapisywać tutaj swoje "braki" bo najzwyczajniej jestem zmęczony, a jak więcej się pod tym podpisze to może jest szansa aby na to wpłynąc. Mam serdeczną prośbę aby temat nam się nie "rozmydlił" zapisujcie tutaj tylko i wyłącznie jasne i precyzyjne notatki na temat. Adamac - a moglabys z cala pewnoscia wykluczyc, opisane tutaj usterki? jaka masz wersje OS i CS ? jesli masz czas i ochote wklej wynotowane usterki i z cala pewnosci dopisz. NIE WIEM o CO CHODZI U MNIE DZIALA POPRAWNIE. tak krok po kroku... jesli masz ochote i czas to bede ja i moze jeszcze paru kolego wdzieczny. Zacznij od poczatku watku.

#18 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 marca 2008 - 19:28

Proponuje dopisywac do usterek jaka wersje jezykowa pakietu sie posiada :)

#19 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 11 marca 2008 - 00:14

Adamac - a moglabys z cala pewnoscia wykluczyc, opisane tutaj usterki?


Jestem mężczyzną:D

Nie mogę wykluczyć żadnej usterki, bo jakim cudem mogę wziąć odpowiedzialność za cudze błędy? Hardware i software zawiera mnóstwo niedoróbek, zdarzają się błędy, ale też bardzo często okazuje się, że użytkownik irytuje się zupełnie niepotrzebnie, bo powodem złego działania jest to, że sam robi coś źle. Czytam to forum od pewnego czasu i widzę, że odpowiedzi na większość pytań (szacuję na około 80%) leżą w manualach. Trzeba tylko poczytać.

Przez kilkanaście lat używania programów Adobiego, udało mi się doprowadzić do końca wszystkie rozpoczęte prace. Jeśli jest problem, to należy go odszukać i zwalczyć. Jeśli się nie daje, należy go sprytnie obejść a tu pomoże tylko bystry umysł. Nie warto psioczyć na producentów oprogramowania, bo co to da? Szkoda nerwów, a wiele się nie zmieni. Trzeba umieć sobie radzić w trudnej sytuacji. Jeśli pakiet CS jest tak zły jak tu ktoś sugerował, to przecież nie ma ustawowego obowiązku, aby go używać. Proszę znaleźć sobie inne, lepsze programy. Znacie takie? Ja nie znam. CS3 jest najlepszym pakietem graficznym, jaki dotąd spotkałem.

Jeśli znajdę czas, spróbuję wczytać się w te problemy. Może część z nich uda się rozwiązać bez podnoszenia ciśnienia i pisania dramatycznych petycji do Adobe.

Dobranoc.

#20 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 01:16

Jestem mężczyzną:D

Nie mogę wykluczyć żadnej usterki, bo jakim cudem mogę wziąć odpowiedzialność za cudze błędy? Hardware i software zawiera mnóstwo niedoróbek, zdarzają się błędy, ale też bardzo często okazuje się, że użytkownik irytuje się zupełnie niepotrzebnie, bo powodem złego działania jest to, że sam robi coś źle. Czytam to forum od pewnego czasu i widzę, że odpowiedzi na większość pytań (szacuję na około 80%) leżą w manualach. Trzeba tylko poczytać.

Przez kilkanaście lat używania programów Adobiego, udało mi się doprowadzić do końca wszystkie rozpoczęte prace. Jeśli jest problem, to należy go odszukać i zwalczyć. Jeśli się nie daje, należy go sprytnie obejść a tu pomoże tylko bystry umysł. Nie warto psioczyć na producentów oprogramowania, bo co to da? Szkoda nerwów, a wiele się nie zmieni. Trzeba umieć sobie radzić w trudnej sytuacji. Jeśli pakiet CS jest tak zły jak tu ktoś sugerował, to przecież nie ma ustawowego obowiązku, aby go używać. Proszę znaleźć sobie inne, lepsze programy. Znacie takie? Ja nie znam. CS3 jest najlepszym pakietem graficznym, jaki dotąd spotkałem.

Jeśli znajdę czas, spróbuję wczytać się w te problemy. Może część z nich uda się rozwiązać bez podnoszenia ciśnienia i pisania dramatycznych petycji do Adobe.

Dobranoc.


Owszem zapewne prawie wszystkie rozwiązania są w manualu, ale kto pyta nie błądzi. Zresztą niekiedy, niektóre rzeczy można wykonać szybciej niż wg oficjalnej instrukcji. Potrzebna tylko dobra rada.

#21 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 marca 2008 - 06:41

Adamac - ... sorry ale ty tak ogolnikami i glowie o sobie... ALE NIE NA TEMAT, do tego placzes sie " Hardware i software zawiera mnóstwo niedoróbek,...."
Jesli za cos placisz to ma to dzialac tak jak jest to udokumnetowane.
Ja na to czasu nie mam i juz sily... to tak jak byś wsiadł do widny wciskasz 5x guzik a potem zasuwasz po schodach... bo zobowiazales sie, ze dostarczysz przesylke na czas.
Ile razy tak dasz rade w ciagu dnia... ? A moze masz pomysl jak sobie poradzic np. jesli masz setki grafik i szablonow w Indd, ktore nagle nie maja spadow... ?

Jak sam zauważyłeś to jest produkt dużej i odpowiedzialnej firmy, która bierze pieniądze ode mnie, wiec ma wszystko działać jak w zegarku.
Dlaczego masz kogos za osla ze napierw pisze, potem sprawdza... to delikanie mowic niegrzeczne! To, że przy okazji pytają się o coś młodsi koledzy to nic złego, ty się kiedyś nie pytałeś?... Nie pisz takze, że ktoś się pieni bo to zdaje sie zwykła projekcja Twoich własnych emocji.

Ponawiam prosbe aby nie przeciagac tego watku "ego-ozdobnikow"...
Wybierz sobie dowolny brak z MOICH wynotowanych i odpisz, ze on u Ciebie dziala poprawnie...
to mnie naprawde zainteresowalo. Napisz prosze nr OS i nr CS PL czy EN wtedy udowodnisz mi, ze moj wysilek jest prozny i w czesci tez pomożesz.

Co do sensu to przeciwnie ma to sens, bo wszystko jest tuż tak skomplikowane,że sami inżynierowie ADOBE się gubią i zwyczajnie dziękują jak im się coś konkretnie wyłoży. PRZKLAD KLIK
Adobe pisze nowe latki wiec jest cien szansy, ze i to uwzglednia. Na Forum Adobe placza sie juz zdecydowanie bardziej zaawansowane niz te, ktore tu zapisuje, ale przede wszystkim trudno z nich wyłuskać zachowania w konfiguracji PL OS PL lub CS PL.
Poza tym zamiast tracic godzine na dochodzenie dlaczego to nie dziala jak trzeba to moge wejsc np. na takie forum i upewnic sie, ze problem jest prawdziwa wada, a nie np pownownym zresetowaniem plikow startujacych app dzieki temu moge szukac obejscia probemu zamiast nieświadomie "walic glowa w mur".
Zacznij stary od początku wątku czytać...

#22 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 11 marca 2008 - 17:10

Jesli za cos placisz to ma to dzialac tak jak jest to udokumnetowane.

Czy kiedykolwiek przeczytałeś jakąś umowę licencyjną na oprogramowanie? Wszyscy chcielibyśmy, aby producenci softwaru dawali nam użytkownikom gwarancję na piśmie. Świat jednak wygląda inaczej. Jeśli myślisz, że nie mam racji znajdź i przytocz choć jeden przykład, gdzie producent softu bierze za niego pełną odpowiedzialność. Ale proszę o konkretny przykład ;)

A moze masz pomysl jak sobie poradzic np. jesli masz setki grafik i szablonow w Indd, ktore nagle nie maja spadow... ?

Opisz dokładniej przypadek. W jakim sensie zniknęły te spady? Ramka zmieniła rozmiary? Obrazki się poobcinały same?

Wybierz sobie dowolny brak z MOICH wynotowanych i odpisz, ze on u Ciebie dziala poprawnie... to mnie naprawde zainteresowalo. Napisz prosze nr OS i nr CS PL czy EN wtedy udowodnisz mi, ze moj wysilek jest prozny i w czesci tez pomożesz.

Proszę bardzo, zaczynamy. Aktualnie siedzę przy 2x2.66 Dual-Core Xeon, 4GB RAM, system 10.4.11 (później mogę sprawdzić na iMacu z Leopardem).

CS3: *** - Ustaw podglad fontów na największy, a lista fontów zaczyna tracić odświeżanie i znikają fonrty.

Przestawiłem w Indesignie 5.0.2, Przy pierwszym otworzeniu listy fontów pokazały się, wszystkie nazwy, podglądy były widoczne tylko przy pierwszych kilkunastu. Reszta miała oznaczenie "building". Po chwili, przy drugim rozwinięciu już cały pierwszy ekran miał zbudowane podglądy. Słychać było, że dysk pracuje. Po niecałej minucie są już wszystkie podglądy, łącznie ze wszystkimi submenu. Pojawiają się natychmiast. Nie potwierdzam, aby u mnie występował ten problem.

---- Dodano 11-03-2008 o godzinie 19:23 ----

Ai: *** - zarządzanie linkami BRADZO prymitywne w porównaniu z indd. w Ai nic się nie zmienilo od czasów CS1. Mam wrażenie, że team Ai to już niedosłyszący emeryci.

Ai posiada na dole okienka Links ikonki: Relink, Go To Link, Update Link, Edit Original. InDesign w palecie Links ma dokładnie te same funkcje. Na czym więc ma polegać prymitywizm Ai w stosunku do Id?

#23 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 marca 2008 - 17:24

Problemy z CS3 dotyczą głownie instalacji na Leopardzie, z Tigerem działa ponoć wszystko dobrze.

#24 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 11 marca 2008 - 17:46

PS: *** - Potrafi ktos mi wytlumaczyc dlaczego maska dla smart objectu nie moze byc zlinkowana z ta warstwa tak jak to jest zasada w PS???

Zgadza się. Nie może. Też byłem zaskoczony. Na szczęście wystarczy stworzyć grupę z tego jednego obiektu, a grupa daje się wiązać z maską. Da się z tym żyć.

---- Dodano 11-03-2008 o godzinie 23:19 ----
Sprawdziłem problem ze znikającą listą fontów po przełączeniu na największy podgląd. Na Leopardzie u mnie również nie występuje. Zbudowanie podglądów trwa poniżej minuty, od tego momentu wszystkie podglądy są dostępne natychmiast, nie ma żadnej zwłoki.

---- Dodano 11-03-2008 o godzinie 23:58 ----

CS3: *** - Znikające palety w trybie SPACES. (obecnie omijam to za pomoca 2 x stuk na TAB po przelacz na app.)

Zgadza się. Ale dzieje się tak tylko przy przełączaniu poprzez kliknięcie na ikonę w docku. Jeśli przełączasz spaces za pomocą Ctrl+Numer lub Ctrl+strzałka wszystko działa jak trzeba. Da się z tym żyć. Nawet wcześniej tego nie zauważyłem, bo przełączam spaces właśnie klawiaturą.

---- Dodano 12-03-2008 o godzinie 00:14 ----

PS: *** - stwórz w Ai obiekt, zmień w guadline, skopiuj i wklej do PS jak shape...
lub inne opcje - wyglada na to ze Adobe nie przewidział takiego działania.
Swoją drogą bardzo mi brakuje skalowania jak obiektu guaidline'ow.
Nie wiem też dlaczego w PS nie mogli zastosować takich lini pomocn. jak w Ai
Mozna by np kliknąć na patcha i wybrać opcję działaj jak guaidline... ale to już marzenia.


U mnie przy próbie wklejenia obiektu jako shape layer Ps się wykłada na jakimś błędzie. Ale prawdę mówiąc trochę zdumiałeś mnie tym pomysłem. Naprawdę w praktyce okazało się to konieczne czy znalazłeś ten przykład trochę na siłę? Jeśli to konieczne to masz dwa rozwiązania na szybko:
1) wybrane w Ai guidlines przekopiuj na stworzony na moment layer, tak skopiowany obiekt wkleja się do Ps bez problemu.
2) jeśli powyższe wydaje się zbyt kłopotliwe, to zrzuć w Ps te ścieżki jako paths i jednym ruchem stwórz z nich shape layer.
Oba powyższe rozwiązania wymagają dodatkowych czynności, które zajmują około 5-10 sekund. Da się z tym żyć. Niemniej jednak zgadzam się, że jest to błąd oprogramowania.

#25 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 marca 2008 - 04:42

a mi sie ostatnio znowy palpitacja kursora zrobila i to po 5 minutach pracy... WylacYlem Ps i wlaczylem ... 5 minu i znowu.... Brrrr. Czy na tigere macie ten problem i czy na 10.4 dziala zapisywanie dla internetu, jesli tak to jutro atawiam tigera!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych