Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 2019- Bateria Oryginalna czy Zamiennik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 22 listopada 2021 - 19:18

Cześć!

Tym razem nie zakupy.... zalałem MacBook Pro (13-calowy, 2019 r., dwa porty Thunderbolt 3 A2159)  ale po naprawie 1600zł-1800zł w serwisie, chciałbym jeszcze wymienić w nim baterie. 
Dostałem info, o 2 opcjach:
- oryginał - 1000 zł
- zamiennik 600 zł

 

Podobno ta sama pojemność, tu i tu 12 miesięcy gwarancji.

Nie wiem co wybrać. Pomożecie?  :)


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2021 - 20:07

Z kontekstu wnoszę, że nie jest to autoryzowany serwis Apple. Zatem nie bierz „oryginalnej”, bo do prawdziwie oryginalnych dostęp mają tylko autoryzowane. Ale już sam fakt, że Ci taką proponują, nienajlepszej świadczy o ich wiarygodności.


  • arkoPL lubi to

#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 listopada 2021 - 20:09

Masz tu dział o bateriach - kup w autoryzowanym masz spokój na lata. Te cudowne zamienniki będziesz co 3 miesiące wymieniał bo komputer wyłącza się przy 20%, a ten oryginał to nie oryginał Apple tylko oryginał chiński.


  • arkoPL lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#4 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 22 listopada 2021 - 20:20

Z kontekstu wnoszę, że nie jest to autoryzowany serwis Apple. Zatem nie bierz „oryginalnej”, bo do prawdziwie oryginalnych dostęp mają tylko autoryzowane. Ale już sam fakt, że Ci taką proponują, nienajlepszej świadczy o ich wiarygodności.

 

Masz tu dział o bateriach - kup w autoryzowanym masz spokój na lata. Te cudowne zamienniki będziesz co 3 miesiące wymieniał bo komputer wyłącza się przy 20%, a ten oryginał to nie oryginał Apple tylko oryginał chiński.

Nie nie jest to autoryzowany serwis apple. Ok nie biorę ICH ORYGINALNEJ.
DanielF - nie widzę działu / subfora o bateriach. Czy mógłbyć pokazać link? Ewentualnie szedłbyś w zakup baterii w autoryzowanym i wysyłkę do obecnego serwisu by ją "zamontowali". Czy dokończyć naprawę w obecnym, a następnie w autoryzowanym wymienić baterie?

I bardzo dziękuje Wam za odpowiedzi! Przyznam szczerze, że przy tym poziomie kosztów jestem smutny :/ 


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2021 - 20:27

Autoryzowane serwisy nie prowadzą sprzedaży części zamiennych. Baterii też Ci nie sprzedadzą. Mogą ją wymienić, ale licz się z tym, że koszt może być spory. Ale na chwilę obecną jest to jedyna możliwość, żeby mieć nową, oryginalną baterię. Z zamiennikami zawsze będzie jakaś loteria niestety. No, ale z drugiej strony, na tej loterii można czasem zyskać.


  • arkoPL lubi to

#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 listopada 2021 - 09:12

Zadzwoń do kilku serwisów autoryzowanych bo różnica między nimi może wynosić nawet parę stówek. Na forum masz również przedstawicieli autoryzowanych serwisów to odezwij się do nich będzie szybciej i może i taniej.

Co do wymiany baterii owszem było wiele tematów ale rozbite indywidualnie i masz nawet wątek o tych super hiper zamiennikach (rozbite na różne przypadki - trzeba szukać) w 90% problem z nimi wychodzi między 3 a 9 miesiącem.

Oryginalną baterię Apple montowaną w autoryzowanym serwisie montujesz raz i zapominasz o tym, z zamiennikiem będziesz latał na reklamacje i się stresował, że na mieście, gdy musisz zrobić coś bez dostępu do gniazdka laptop wyłączy się w nieprzewidywanym momencie.

 

Nie pamiętam czy przypadkiem przy wymianie baterii nie zmieniany jest cały topcase z klawiaturą.


  • arkoPL lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#7 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 23 listopada 2021 - 09:56

DanielF - no i to mnie przekonuje. Robię raz, zapominam i mam maca na kilka lat ;) Tak zrobię!

edit:
Swoją drogą różnica w cenach jest ogromna.
 

iSpot -  3300 zł - bateria z obudową i klawiaturą

Cortland  - 1150 zł - bateria - 3 miesiące gwarancji

iMad - 2720 zł - bateria z topem - 12 miesięcy gwarancji

Czy to na pewno oryginalne? Jestem tym zaskoczony.


Użytkownik arkoPL edytował ten post 23 listopada 2021 - 10:44

iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2021 - 10:57

Kwestie, które mogą mieć istotny wpływ na cenę wymiany baterii w autoryzowanym serwisie są takie:

  1. Jaki serwis naprawiał, co konkretnie wymieniał i jakimi częściami po zalaniu. Autoryzowane serwisy mogą odmówić wykonania jakichkolwiek ingerencji, w tym wymiany baterii, jeśli było grzebane w sposób niezgodny z procedurami.
  2. Czy podczas naprawy była wymieniana bateria. W sumie to dość nieczęste, ze po 2 latach masz baterię do wymiany.

Powyższe może mieć o tyle wpływ na wycenę usługi, że w przypadku gdy jedynym problemem jest naturalne zużycie eksploatacyjne baterii, Apple daje specjalną, obniżoną cenę na wymianę topcase razem z baterią. Ja w moim MacBooku Pro z 2015 płaciłem w ubiegłym roku ok. 900 zł. Ale nigdy wcześniej nic nie było w tym komputerze grzebane i ogólnie był sprawny. Dlatego mogłem skorzystać z tej obniżonej ceny. Gdybym miał wymieniać ten sam topcase ale z powodu jakiejś usterki, kosztowałoby to znacznie więcej.



#9 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 23 listopada 2021 - 11:01

Kwestie, które mogą mieć istotny wpływ na cenę wymiany baterii w autoryzowanym serwisie są takie:

  1. Jaki serwis naprawiał, co konkretnie wymieniał i jakimi częściami po zalaniu. Autoryzowane serwisy mogą odmówić wykonania jakichkolwiek ingerencji, w tym wymiany baterii, jeśli było grzebane w sposób niezgodny z procedurami.
  2. Czy podczas naprawy była wymieniana bateria. W sumie to dość nieczęste, ze po 2 latach masz baterię do wymiany.

Powyższe może mieć o tyle wpływ na wycenę usługi, że w przypadku gdy jedynym problemem jest naturalne zużycie eksploatacyjne baterii, Apple daje specjalną, obniżoną cenę na wymianę topcase razem z baterią. Ja w moim MacBooku Pro z 2015 płaciłem w ubiegłym roku ok. 900 zł. Ale nigdy wcześniej nic nie było w tym komputerze grzebane i ogólnie był sprawny. Dlatego mogłem skorzystać z tej obniżonej ceny. Gdybym miał wymieniać ten sam topcase ale z powodu jakiejś usterki, kosztowałoby to znacznie więcej.

No i tym pierwszym punktem mnie zmartwiłeś... Bo to już się wydarzyło i w sumie nie mam wpływu już na to.

2. Nie była obecnie. Właśnie miałem po 2 latach ok, 920 cykli. Co było dużym zaskoczeniem bo laptop większość czasu był podpięty do monitora > czyli na zasilaniu z kabla.

A w jakim serwisie wymieniałeś? Te 900 zł wydaje się być "uczciwą" ceną.


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2021 - 11:29

A w jakim serwisie wymieniałeś? Te 900 zł wydaje się być "uczciwą" ceną.

To był akurat iDream, ale nie chciałbym tu jakoś specjalnie reklamować. Po prostu miałem najbliżej. Warto go ewentualnie dodać do listy. Ostateczną wycenę i tak dostaniesz dopiero, jak go rozbiorą i sprawdzą, jak wygląda środek. Podkreślam, że ta cena dotyczyła wymiany topcase w związku z naturalnym zużyciem baterii, ale całość była sprawna i niegrzebana.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 listopada 2021 - 11:43


#11 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 23 listopada 2021 - 11:30

To był akurat iDream, ale nie chciałbym tu jakoś specjalnie reklamować. Warto go ewentualnie dodać do listy. Ostateczną wycenę i tak dostaniesz dopiero, jak go rozbiorą i sprawdzą, jak wygląda środek. Podkreślam, że ta cena dotyczyła wymiany topcase w związku z naturalnym zużyciem baterii, ale całość była sprawna i niegrzebana.

Oczywiście, rozumiem. No i to co piszesz jest dla mnie zrozumiałem. Do iDream się nie dodzwoniłem i wysłałem im zapytanie na czacie. 


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#12 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 05 grudnia 2021 - 17:14

Kupiłem kiedyś w sklepie internetowym Morele.pl zamiennik baterii do starszego MacBooka Pro. Dokładnie firmy Green Cell. W momencie zamontowania miała 99% żywotności. Pomimo naładowania na max utrzymanie zasilania przez godzinę graniczy z cudem.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych