Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FCPX - duży plik 28GB a potrzebuję tylko kawałek.


Najlepsza odpowiedź Blue , 22 listopada 2021 - 12:25

FCP tworzy thumbnails oraz waveforms, co przy 7h materiału trochę potrwa. Aczkolwiek jakiś podgląd powinieneś mieć. Jeżeli nie masz, to znaczy, że kodek jest niekompatybilny (mp4 mogą być różne). Zrobienie z tego Prores w Compressor załatwiło by sprawę. W ogóle Compressorem można wyciąć sobie fragment by pominąć FCPX. Przy takim pliku to każdy edytor by złapał czkawkę, to nie do tego służy, w FCP się montuje filmy. FFMPEG również by sobie z tym poradził. Nawet darmowy handbrake (z tym, że on będzie encodować ten fragment co wiąże się ze stratą jakości najczęściej).

NIe raz miałem z kilku (5-12) kamer sieczkę trwającą po 7-12h i jako taki wielki multiclip wrzucałem na timeline i to chodziło nawet na MacBooku 13" z 2014r pod warunkiem, że miałem prores lub zgodne mp4 i szybkie dyski. Tylko fakt, wewnątrz były zazwyczaj krótsze klipy.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 arcadoius

arcadoius
  • 7 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 22 listopada 2021 - 10:44

Dzień dobry wszystkim,

 

Mam do wycięcia z pliku 1080p ponad 7h nagrania wyjąć ze środka 30sek. 

Odpalałem FCPX, nie wybierałem że ma robić proxy ani importować bo to szybki temat ale i tak mój MBP M1 ciągle wyje wentylatorkiem. Wyjąłem bez podglądu potrzebny materiał (miałem wypisaną czasówkę) wrzuciłem w projekt i chcę renderować. Niestety on w tym czasie jednak robi coś innego. Proces VTDecoderXPCService obciąża procesor. Nie chodzi mi dokładnie o to aby wyciąć od konkretnej klatki do konkretnej. Na czuja mi wystarczy więc nie potrzebuje aby widzieć film w podglądzie. Natomiast FCPX sądzi inaczej. Co zrobić aby nie dekodował tego długiego materiału. Dodam, że zostawiłem go przy proxy media na noc i nic nie zrobił tylko kręci wentylator. Znaczy coś robi ale ja nie widzę efektów. Nie wiem czy czekać tydzień czy miesiąc aż to przemieli. Materiał wejściowy: film MPEG-4 28GB 1920x1080 AAC, H.264 czas trwania 6:15:54

Jest na to patent aby wyjąć coś ze środka i nie czekać cały rok?

Pewnie jakiś błąd popełniam bo wszyscy się jarają jak FCPX śmiga na M1 a u mnie lipa.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. 

Arkadiusz.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2021 - 10:53

W temacie FCP to się za bardzo nie wypowiem, ale może prościej by go było po prostu wyciąć z użyciem QuickTime? Piszesz, że to szybki temat, a używanie do tego celu FCP to trochę jak korzystanie z Photoshopa do przycięcia obrazka. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 22 listopada 2021 - 12:25   Najlepsza odpowiedź

FCP tworzy thumbnails oraz waveforms, co przy 7h materiału trochę potrwa. Aczkolwiek jakiś podgląd powinieneś mieć. Jeżeli nie masz, to znaczy, że kodek jest niekompatybilny (mp4 mogą być różne). Zrobienie z tego Prores w Compressor załatwiło by sprawę. W ogóle Compressorem można wyciąć sobie fragment by pominąć FCPX. Przy takim pliku to każdy edytor by złapał czkawkę, to nie do tego służy, w FCP się montuje filmy. FFMPEG również by sobie z tym poradził. Nawet darmowy handbrake (z tym, że on będzie encodować ten fragment co wiąże się ze stratą jakości najczęściej).

NIe raz miałem z kilku (5-12) kamer sieczkę trwającą po 7-12h i jako taki wielki multiclip wrzucałem na timeline i to chodziło nawet na MacBooku 13" z 2014r pod warunkiem, że miałem prores lub zgodne mp4 i szybkie dyski. Tylko fakt, wewnątrz były zazwyczaj krótsze klipy.


Użytkownik Blue edytował ten post 22 listopada 2021 - 12:28


#4 arcadoius

arcadoius
  • 7 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 22 listopada 2021 - 22:06

FCP tworzy thumbnails oraz waveforms, co przy 7h materiału trochę potrwa. Aczkolwiek jakiś podgląd powinieneś mieć. Jeżeli nie masz, to znaczy, że kodek jest niekompatybilny (mp4 mogą być różne). Zrobienie z tego Prores w Compressor załatwiło by sprawę. W ogóle Compressorem można wyciąć sobie fragment by pominąć FCPX. Przy takim pliku to każdy edytor by złapał czkawkę, to nie do tego służy, w FCP się montuje filmy. FFMPEG również by sobie z tym poradził. Nawet darmowy handbrake (z tym, że on będzie encodować ten fragment co wiąże się ze stratą jakości najczęściej).

NIe raz miałem z kilku (5-12) kamer sieczkę trwającą po 7-12h i jako taki wielki multiclip wrzucałem na timeline i to chodziło nawet na MacBooku 13" z 2014r pod warunkiem, że miałem prores lub zgodne mp4 i szybkie dyski. Tylko fakt, wewnątrz były zazwyczaj krótsze klipy.

Bardzo dziękuję - prores rozwiązało sprawę. Teraz się podgląd ładuje szybko. Wystarczyło przekonwertować materiał przy pomocy tego kodeka a później już w FCPX z górki. Bardzo dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych