Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Camera Raw 9.1.1 ma ktoś?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 21 listopada 2021 - 12:35

Witajcie, wiem że to produkt archiwalny ale mam pudełkowego CS6 i Nikona D750 i niestety wbudowany CR7 nie obsługuje tego aparatu może ktoś się podzieli?

Mam nadzieję że wstrzeliłem się w dział, z góry dzięki.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2021 - 13:30

A nie możesz skorzystać z darmowego Adobe DNG Converter? Po konwersji powinieneś być w stanie je obsłużyć w tym, co masz.

#3 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 22 listopada 2021 - 14:37

A nie możesz skorzystać z darmowego Adobe DNG Converter? Po konwersji powinieneś być w stanie je obsłużyć w tym, co masz.

Zależy mi na jak najprostszym rozwiązaniu a nie mieleniu zdjęcia w kolejnych programach.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2021 - 14:52

Ale, o ile się nie mylę, CR nie jest jakimś samodzielnym bytem, który można sobie doinstalować, tylko integralnym komponentem PS-a. Więc, jak chcesz mieć aktualną wersję, to musisz mieć też aktualną wersję PS. Nie da się tego zintegrować ze starą wersją.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 listopada 2021 - 14:53


#5 D_G_

D_G_
  • 6 postów

Napisano 28 stycznia 2022 - 09:45

Tu jest spis tego co z czym jest kompatybilne :

https://helpx.adobe.com/pl/camera-raw/kb/camera-raw-compatible-applications.html

 

A z tego wynika, że można co prawda doinstalować lub upgradować sobie sam Camera Raw

https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-plug-in-installer.html

 

Tylko szczerze mówiąc przy obecnej polityce aktualizowania systemu, kończenia wsparcia różnego softu dla starszych OS czy przez samego Adobe dla ich produktów to chyba lepiej płacić te 50 złotych miesięcznie i mieć to jednak aktualne.

 

Ale, o ile się nie mylę, CR nie jest jakimś samodzielnym bytem, który można sobie doinstalować, tylko integralnym komponentem PS-a. Więc, jak chcesz mieć aktualną wersję, to musisz mieć też aktualną wersję PS. Nie da się tego zintegrować ze starą wersją.



#6 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 28 stycznia 2022 - 10:18

Dzięki za pomoc. Udało mi się jednak zaktualizować CR niestety kosztem pozostania przy Mojave ;)

Temat do zamknięcia.



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2022 - 10:26

Wedle życzenia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych