Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Szybki Macbook z opcją wymiany dysku ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 e6640270e9

e6640270e9
  • 19 postów

Napisano 09 listopada 2021 - 08:47

Chciałbym zmienić obecnego Macbook Aira na coś szybszego, ale jeszcze w starej architekturze z opcją wymiany dysku. 
Obecnie mam Macbook Air 2017 1.8 Ghz i 8 GB ramu do tego dołożyłem sobie dysk 1 TB i wykorzystuje go prawie w całości, więc pewnie jakbym kupił coś nowego to wstawiłbym może nawet 2 TB (zależy od cen pamięci). 
 
Którego modelu szukać ? 
Myślałem o budżecie do 5 tys (bez dysku). 
 


#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 listopada 2021 - 09:01

Ale myślisz o oryginalnym dysku? - bo z przejściówkami zapomnij o usypianiu, aktualizacji systemów (są problemy) i innych problemach opisywanych na tym forum.

Za 5 tys. kupisz nowy macbook z m1, który będziesz mógł jeszcze używać kilka ładnych lat. A w tych za 5 tys to pewnie zaraz bateria się skończy i co kupisz nową oryginalną za 1500 zł?


Fallout ...war, war never changes...

#3 e6640270e9

e6640270e9
  • 19 postów

Napisano 09 listopada 2021 - 09:07

Ale myślisz o oryginalnym dysku? - bo z przejściówkami zapomnij o usypianiu, aktualizacji systemów (są problemy) i innych problemach opisywanych na tym forum.

Za 5 tys. kupisz nowy macbook z m1, który będziesz mógł jeszcze używać kilka ładnych lat. A w tych za 5 tys to pewnie zaraz bateria się skończy i co kupisz nową oryginalną za 1500 zł?

 

No teraz mam w Air taki dysk : https://www.x-kom.pl...oCocUQAvD_BwE 

Mam najnowszy os : 12.0.1 wszystko śmiga elegancko, nigdy nie było żadnych problemów. 

Jeśli chodzi o baterie do takiego Air-a to wymiana też nie jest droga - zamiennik kosztuje 250 zeta i też łatwo się go wymienia. 

Dlatego właśnie myślałem o jakimś PRO z tych czasów, bo upgrade nie jest drogi i jeszcze możliwy. 

 

Nowy laptop z M1 nie wchodzi w grę, bo są za małe dyski dla mnie, a nie chce wozić ze sobą dysków na USB. 



#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 listopada 2021 - 09:12

Ale zamienniki nie działają - 1-2 miesiące góra. Wiem, że nie na temat ale nawet ich nie bierz pod uwagę i przeczytaj posty na tym forum.

 

Co do dysku:  to produkt dedykowany, często na forum ludzie kupują chińskie przejściówki i zwykłe dyski i zaczynają się schody.

 

Dysk SSD na PCIE (obudowa) zajmuje mało miejsca. Perspektywicznie lepszy i dłuższy czas na baterii i wsparcie najnowszych systemów jest tego warte. 

Apple za 2-3 lata wycofa wsparcie dla zabytków i zostaniesz w Windowsem na bootcampie.


Fallout ...war, war never changes...

#5 e6640270e9

e6640270e9
  • 19 postów

Napisano 09 listopada 2021 - 09:21

Gdyby nowe macbooki miały opcje wymiany dysku to bym się nie zastanawiał i kupił nowego, ale to co jest teraz w sklepie nie jest dla mnie :( 

 

Ten dysk co mam używam go już 2gi rok, nie mam problemu, wszystko śmiga elegancko, więc nie do konca tak jest z zamiennikami jest dramat. U mnie dysk nie ma lekkiego życia, więc gydby było coś nie tak to by już dawno padł. Bateria na pewno trzyma gorzej, ale mam też dorzucone mocne szyfrowanie dysku i sporo jest odczytów i zapisów, więc ciężko powiedzieć, czy jest dużo gorzej niż gdybym miał oryginalny dysk. 

 

Co "wsparcia" to nie muszę mieć najnowszego os-a, mam jeszcze w domu starego macbook aira 11 z lepszymi podzespołami niż ten mój z 2017, no ale nie ma wsparcia i siedzę na nim z Cataliną, ale pracuje doskonale i nie widzę potrzeby zmiany os-a, wszystko co jest mi potrzebne działa. 

 

Dlatego pytam jakie modele spełniają moje warunki : czyli mają przynajmniej 16 GB ramu i można w nich wymieniać dyski, tak samo łatwo jak w tym Air z 2017 co mam teraz. 



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 listopada 2021 - 09:25

Gdybyś miał więcej czasu zerknij na ifixit.com tam masz zdjęcia płyt głównych maków i każdy sobie możesz podejrzeć czy dysk jest wlutowany czy na złączu. 


Fallout ...war, war never changes...

#7 e6640270e9

e6640270e9
  • 19 postów

Napisano 09 listopada 2021 - 09:31

Gdybyś miał więcej czasu zerknij na ifixit.com tam masz zdjęcia płyt głównych maków i każdy sobie możesz podejrzeć czy dysk jest wlutowany czy na złączu. 

 

Dzięki, zajrzałem i wychodzi, że jedynym spełniającym moje kreteria będzie A1502. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych