Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 14"/16" 2021 – dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
288 odpowiedzi w tym temacie

#276 maxwawa

maxwawa
  • 193 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 14:43

Patrząc na obecny rynek to akurat cena jest jak najbardziej adekwatna a nawet ... atrakcyjna. Nie znajdziesz takiego kompromisu gdzie w jednej obudowie masz bardzo  wydajnego laptopa ( pod zasilaczem i baterii wydajność taka sama) , świetny ekran i wykonanie, czas pracy na baterii itd. do tego w miarę lekki coś adekwatnego z Windowsem ? raczej nie znajdziesz. 

#277 Ament

Ament
  • 498 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 25 listopada 2021 - 23:27

Po długich namysłach zdecydowałem się jednak na 16" w configu M1 Pro (10/16 jajek), 32GB/1TB (przesiadka z M1 2020 16/512). Jeszcze podczas prezentacji myślałem przez chwilę o 14" (głównie ze względu na większą mobilność), ale jak wyszły w międzyczasie różne babole dotyczące tej rozmiarówki (gorsza wydajność przez niższe taktowanie pod obciążeniem, nagrzewanie się, gorsza jakość dźwięku etc.) to problem z kliknięciem 'Kup' rozwiązał się dosyć szybko. Teraz w sumie się cieszę, że wybrałem 16", nawet kosztem mobilności - często się zdarza, że nie jest podłączony pod monitor i jednak większy ekran to jest to!

Po 3 dniach instalowania, ustawiania i testowania:

(+) działa zdecydowanie szybciej niż M1 (już pomijam nawet syntetyki) w moich zastosowaniach, ale sama większa responsywność może być też efektem 32GB RAM (~30 kart w Chrome to normalnie mrugnięcie okiem),

(+) ten nowy ekran to po prostu bajka, HDR, 120Hz (choć jednak nie 4k) – czekamy na pełne dostosowanie Monterey,

(+) system głośników - aż klęknąłem z wrażenia (szczególnie niskie tony), bez dwóch zdań najlepszy dźwięk w laptopie ever,

(+) jeszcze nie udało mi się usłyszeć wiatraków choć TG Pro pokazuje czasami, że się kręcą do 1-1,5k obr,

(+) MagSafe is back!!!

(+) 3x TB4 (wreszcie obsługa wielu monitorów bez kombinacji alpejskich),

(+/-) notch - pewnie do przyzwyczajenia jak w iPhonach, póki co TopNotch załatwia sprawę, ale widać że Monterey jeszcze nie do końca dostosowany + nie wszystkie apki firm 3-cich,

(+/-) klawiatura - ma imo dziwny dźwięk, w MBP 2020 M1 jakoś tak ciszej pracowała,

(+/-) fajnie, że dali tyle portów, ale jak ktoś nakupował już 1000 przejściówek/dongli to w sumie bezużyteczne,

(+/-) gruby, ale pewnie po to żeby przyjąć mocniejsze bebechy/większe baterie w przyszłości (teraz pewnie Apple będzie tłukło te nowe kadłubki parę kolejnych lat),

(+/-) tak jak M1 oscylował bez obciążenia przez cały czas na 30C/30C (CPU/GPU) tak M1 Pro trzyma cały czas 40C/40C w idle,

(-) brak Touch Bar – tu akurat smuteczek bo lubiłem/używałem,

(-) czarna otoczka klawiatury – ku…a - co za bzdura, jak ktoś nie pisze wzrokowo to współczuję po zmierzchu/ciemku,

(-) ten ring na klawiszu Touch ID to taki trochę niewypał - miał pomagać, a jak jest ciemno to raczej przeszkadza,

(-) wtyczka MagSafe powinna mieć imo leda tylko z jednej strony (światełko irytuje lekko jak jest ciemno) – szkoda, że na to nie wpadli po tylu latach.

Użytkownik Ament edytował ten post 25 listopada 2021 - 23:29

• maxwawa lubi to
 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#278 303

303
  • 1 491 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 09:28

(-) czarna otoczka klawiatury – ku…a - co za bzdura, jak ktoś nie pisze wzrokowo to współczuję po zmierzchu/ciemku,

(-) ten ring na klawiszu Touch ID to taki trochę niewypał - miał pomagać, a jak jest ciemno to raczej przeszkadza,

(-) wtyczka MagSafe powinna mieć imo leda tylko z jednej strony (światełko irytuje lekko jak jest ciemno) – szkoda, że na to nie wpadli po tylu latach.

Co za bzdury  :lol:

• makemymind lubi to

#279 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 3 004 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 09:30

W pudełku trzymajcie, najlepiej w ogóle nie odpakowywać

To raczej wy wyglądacie, jakbyście się bali ze was ojciec zbije, bo zrobiliście ryske na obudowie. Producenci tego chłamu wyczuli złoty interes na ludziach którym zależy, żeby następny właściciel mógł się bardziej cieszyć sprzętem od nich samych

Co za bzdury  :lol:

Uwielbiam Twoje merytoryczne i rzeczowe komentarze.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 listopada 2021 - 09:30

• MC_ lubi to

#280 303

303
  • 1 491 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 14:00

To weź te trzy punkty, zgaś światło i powiedz: przez czarne tło nie widzisz podświetlonych klawiszy? większy przycisk i metalowy pierścień faktycznie utrudniają ci trafienie palcem w prawy górny róg klawiatury w Touch ID? mały ledzik na wtyczce oślepia cię? 

Przecież to są takie głupoty, że co tu więcej pisać? Chyba tylko, że nie ma takiej rzeczy, która komuś by nie przeszkadzała. Tylko bez sensu jakieś swoje dziwactwa przedstawiać jako wadę produktu. 

A pakowania wszystkiego co się tylko da w jakieś etui itp szmelc jestem fanatycznym hejterem i nic na to nie poradzę :P

Użytkownik 303 edytował ten post 26 listopada 2021 - 14:02

#281 ftpd

ftpd

Nie.

• 22 140 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 14:39

Człowiek, któremu to przeszkadza jest w grupie tych wszystkich siedmiu osób na Ziemi, która lubiła touchbara. Nie ma co się dziwić, że przeszkadzają mu inne rzeczy, niż nam. A już totalnie nie ma co wyzywać czyjeś wrażenia od 'głupot'. Czuj się upomniany.

• 303 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.

#282 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 3 004 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 14:47

A pakowania wszystkiego co się tylko da w jakieś etui itp szmelc jestem fanatycznym hejterem i nic na to nie poradzę :P

Zacytuję fragment pewnego znanego rysunku satyrycznego: "Jeśli nie tolerujesz laktozy, to po prostu nie pijesz mleka, a nie latasz po mieście krzycząc 'Jebać krowy!'".

• MC_ lubi to

#283 Ament

Ament
  • 498 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 listopada 2021 - 15:40

Haha, aż śmiechłem od tych komentarzy znaFców i miszczów, szczególnie o 7 lubiących Touch Bara... Rozumiem, że usera 303 ubodła moja krytyka 14", zresztą uzasadniona  :)

Co nie zmienia faktu, że po to są takie fora czy inne żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię - zgodną lub nie z ogółem  :P

Użytkownik Ament edytował ten post 26 listopada 2021 - 15:43

 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#284 Zireael

Zireael
  • 888 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 27 listopada 2021 - 15:56

Ja generalnie też jestem w gronie osób lubiących Touch Bara :). Mam model 13” z 2018 roku i jedyna rzecz, która może mi w nim faktycznie nieco doskwierać, jest brak fizycznego Esc. Szkoda, że w nowych modelach nie ma wyboru TB / brak TB, ale być może faktycznie im się to nie opłacało.

MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 11 Pro   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1

#285 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 145 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 16:24

Też dopisuję sie do fanów touch bara. Np. Często wyróżniam w mailach moje komentarze kolorem i wybór koloru jest bardzo wygodny. Poustawiałem sobie TB pod moje potrzeby, mam skrót do zrzutu ekranu itd. Ale wierzę, że może on być złem dla osób potrzebujących klawiszy funkcyjnych. Mając wybór brał bym z TB i żal, że Apple rezygnuje. 

#286 303

303
  • 1 491 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 19:12

Haha, aż śmiechłem od tych komentarzy znaFców i miszczów, szczególnie o 7 lubiących Touch Bara... Rozumiem, że usera 303 ubodła moja krytyka 14", zresztą uzasadniona  :)

Co nie zmienia faktu, że po to są takie fora czy inne żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię - zgodną lub nie z ogółem  :P

Twoja krytyka 14" jest mi absolutnie obojętna, dlatego, zgodnie z drugim zdaniem z cytatu, wyraziłem opinię na temat rzeczy w twoim poście, które nie dotyczą 14" bezpośrednio, ale nie mają absolutnie sensu. Nie chcę drażnić pana moderatora, więc na tym zakończę.

Co do TouchBara - myślałem że np będzie mi brakowało np podpowiedzi Safari przy uzupełnianiu formularzy itp, ale jednak nie. W aplikacjach wykorzystywany był w ogóle szczątkowo i niestety, ale też np różne slidery na ekranie są precyzyjniejsze. Ale fajny był pasek postępu odtwarzania, bo wyświetlał się w witrynach które nie zawsze udostępniają swój. O wszystkim tym jednak za chwilę zupełnie zapomnę, za to sądzę, że jeśli ten pomysł kiedyś powróci w podobnej formie, to się na niego nie zdecyduję.

#287 Blue

Blue
  • 326 postów
  • SkądPoznań, Warszawa

Napisano 27 listopada 2021 - 19:53

Bez TB nie można przewijać reklam w YT :) To chyba jedyna niedogodność jaką jeszcze odczuwam w związku z jego stratą w mbp 14

#288 ftpd

ftpd

Nie.

• 22 140 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 23:21

Często wyróżniam w mailach moje komentarze kolorem

Dla ludzi piszących maile w HTML jest osobne miejsce w piekle. Pewnie mają tam touchbara ;-)

• ra74 i notedeagle lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.

#289 miki

miki
  • 327 postów
  • SkądKraków

Napisano dziś, 02:10

Po 3 dniach instalowania, ustawiania i testowania:

Ile czekałeś na sprzęt? 

Zamówiłem w Cortlandzie wersję rozbudowaną 20 października i do dzisiaj nie wiedzą kiedy będzie dostawa .... 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych