Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie o zakup od pewnego Super Sprzedawcy na Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 donvictorio88

donvictorio88
  • 259 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2021 - 12:33

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za Mac’iem mini z M1 i znalazłem jeden sklep na allegro - CAR4VIP, który sprzedaje nowe produkty Apple po atrakcyjnych cenach. Moje pytanie, czy ktoś kupował u tego sprzedawcy sprzęt Apple? Jak w rzeczywistości to wygląda?

Jestem zainteresowany zakupem, mimo wydłużonego czasu oczekiwania, ale zastanawia mnie ogólnie jak to się odbywa, że czas ten ma tak duży wpływ na cenę?

 

https://allegro.pl/o...ssd-10043426755



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 października 2021 - 13:06

Za 124 dni to będziesz miał przestarzały mac mini bo teraz mają je odświeżyć. Druga sprawa kup na studenta jak musisz taniej lub na raty 0% bo z promocjami dla jeleni zostaniesz bez kasy i bez maka.


Fallout ...war, war never changes...

#3 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 października 2021 - 14:01

Unikaj podobnych okazji. Na tą chwilę niby się wywiązują ze sprzedaży po tych chorych czasach oczekiwania ale co będzie za miesiąc czy dwa? Może po prostu zbierają pozytywne komentarze, a za chwilę znikną z tysiącem czy cholera wie iloma zamówieniami i grubą kasą na koncie? Coś tu ewidentnie brzydko pachnie. Po pół roku ochrona allegro nic Ci nie da.
  • cooper69 lubi to

iPhone 15 Pro


#4 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 18:24

Odpowiem z własnego doświadczenia... byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego typu zakupów, ale po przeczytaniu wątku na wykopie zdecydowałem się na zakup i mam już od tej firmy 3 sprzęty od Apple. Faktura normalnie z polskiej firmy z vat 23%, rozliczona bez problemu, sprzęt jest z europejskiej dystrybucji. Jedyny minus to czas oczekiwania. Ostatni zakup czyli MacBook Air M1, kupiony początkiem marca otrzymałem w połowie września. Maca kupionego w kwietniu dostałem dosłownie tydzień temu. 



#5 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2021 - 18:51

Europejska dystrybucja=tylko rok ochrony. Do tego jakoś nie chce mi się wierzyć w podobne historie. Nie żebym Ci zarzucał jakieś "związki" z tym handlarzem ale daleki jestem od zaufania takim "firmom". Może akurat Tobie się udało, a następni za pół roku czy rok będą płakać. Firma która może zniknąć w każdej chwili z naszą grubą kasą? Podziękuję i nikomu nie polecam.
  • cooper69 lubi to

iPhone 15 Pro


#6 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 18:59

Pol roku czekania na sprzet dostępny od reki?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 października 2021 - 19:13

To stary numer na tym i na innych forach: jeden nowy niby pyta co użytkownicy sądzą, drugi też świeży użytkownik to zapewniacz, że jest super - ktoś się zawsze złowi  - podkreślam, że takie są doświadczenia po dłuższym czasie na tym forum.

Mieliśmy firmy sprzedające super tanie nowe maki, a potem wyszło, że to komisy samochodowe i żwirownie! 

 

Później okaże się, że masz sprzęt z owszem fakturą ale wyłudzony, kupiony z kradzionej karty lub innych nielegalnych operacji finansowych. Komputer Ci zabiorą, kilka razy odwiedzisz komisariat. Będziesz się cieszył jak Ci nie przywalą nieumyślnego paserstwa. Potrzebujesz takich atrakcji w życiu?  


Użytkownik DanielF edytował ten post 18 października 2021 - 19:14

  • cooper69 i winmaciek lubią to
Fallout ...war, war never changes...

#8 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 19:42

To stary numer na tym i na innych forach: jeden nowy niby pyta co użytkownicy sądzą, drugi też świeży użytkownik to zapewniacz, że jest super - ktoś się zawsze złowi  - podkreślam, że takie są doświadczenia po dłuższym czasie na tym forum.

Mieliśmy firmy sprzedające super tanie nowe maki, a potem wyszło, że to komisy samochodowe i żwirownie! 

 

Później okaże się, że masz sprzęt z owszem fakturą ale wyłudzony, kupiony z kradzionej karty lub innych nielegalnych operacji finansowych. Komputer Ci zabiorą, kilka razy odwiedzisz komisariat. Będziesz się cieszył jak Ci nie przywalą nieumyślnego paserstwa. Potrzebujesz takich atrakcji w życiu?  

Nie chcesz wierzyć, Twój problem. Osobiście gościa polecam bo finansowo się to po prostu opłacało, chociaż pierwotnie byłem bardziej sceptycznie nastawiony od Ciebie, pogrzebałem i znalazłem informacje na tyle wiarygodne, że zaryzykowałem. 

Brałem pod uwagę potencjalną stratę 7200 zł brutto, najwyżej powiedziałbym sobie trudno. Przekonał mnie jednak po części program ochrony kupujących na Allegro, który o dziwo działa całkiem rzetelnie (niestety miałem okazje przetestować). Urządzenia sprawdziłem po zakupie w Cortlandzie i jest czysto, dystrybucja i pochodzenie się zgadza, obciążeń również na nich żadnych nie ma.

 

PS jestem na tym forum od 8 lat ;) 

 

 

Europejska dystrybucja=tylko rok ochrony. Do tego jakoś nie chce mi się wierzyć w podobne historie. Nie żebym Ci zarzucał jakieś "związki" z tym handlarzem ale daleki jestem od zaufania takim "firmom". Może akurat Tobie się udało, a następni za pół roku czy rok będą płakać. Firma która może zniknąć w każdej chwili z naszą grubą kasą? Podziękuję i nikomu nie polecam.

Polecam przewertować temat na wykopie, dużo się dowiesz. Sprzęt kupowałem na firmę więc i tak rok gwarancji. 



#9 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 października 2021 - 19:54

@iErnest

to pewnie też różne cuda tu widziałeś na zakup sprzętu.

 

Co do ochrony kupującego:

"Wniosek o zwrot pieniędzy możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu" - raczej ochrony od Allegro nie dostaniesz bo przekroczysz termin.


Użytkownik DanielF edytował ten post 18 października 2021 - 19:55

Fallout ...war, war never changes...

#10 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:15

@iErnest

to pewnie też różne cuda tu widziałeś na zakup sprzętu.

 

Co do ochrony kupującego:

"Wniosek o zwrot pieniędzy możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu" - raczej ochrony od Allegro nie dostaniesz bo przekroczysz termin.

 

Widziałem, widziałem - i to faktycznie wtedy byłby cuda, które nie budziły mojego zaufania.

 

Odnośnie programu ochrony kupujących - okres ochrony wynosi faktycznie 6 miesięcy. W obu przypadkach moje zakupu łapały się poniżej 6 miesięcy (od momentu zakupu do momentu dostawy), więc byłem spokojny.



#11 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:18

Zawsze można założyć spór przed upływem 6 miesięcy, także wtedy ochrona automatycznie jest przedłużana do załatwienia sprawy. Temat szeroki, ale wpisy na wykopie i sam fakt, ze Allegro robi duże MO, dużego ryzyka raczej aż tak nie ma.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#12 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2021 - 20:25

Z tego co czytałem to te 6 miesięcy liczy się od otrzymania towaru, nie kliknięcia kup teraz. Ale mogę się mylić. Co do roku gwarancji tu na pewno się mylisz. Masz normalnie 2 lata ochrony na firmę również. Rękojmia działa jak gwarancja przy zakupie od oficjalnego polskiego sprzedawcy. Bez różnicy czy na osobę fizyczną czy firmę.

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 października 2021 - 20:26

iPhone 15 Pro


#13 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:27

Pytanie tylko na ile jest to oficjalny polski sprzedawca.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:27

Z tego co czytałem to te 6 miesięcy liczy się od otrzymania towaru, nie kliknięcia kup teraz. Ale mogę się mylić. Co do roku gwarancji tu na pewno się mylisz. Masz normalnie 2 lata ochrony na firmę również. Rękojmia działa jak gwarancja przy zakupie od oficjalnego polskiego sprzedawcy. Bez różnicy czy na osobę fizyczną czy firmę.

 

 

Nie - od momentu zapłaty. Mówię o gwarancji od producenta nie o rękojmi od sprzedawcy.

 

 

Każdy niech wyciągnie wnioski sam, wiele rzeczy można sprawdzić tym bardziej, że sprzedawcą jest firma, która jest spółką prawa handlowego. Nie warto rzucać pochopnych opinii, fakty... nie wymysły... Miłego wieczoru.  

 

 


Użytkownik iErnest edytował ten post 18 października 2021 - 20:29


#15 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:43

No i co z tego, ze spółka?
I napisz keszcze czemu od 4 lat nie składają sprawozdań finansowych? Wiesz, ze zarządowi grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności?
  • cooper69 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#16 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:44

No i co z tego, ze spółka?
I napisz keszcze czemu od 4 lat nie składają sprawozdań finansowych? Wiesz, ze zarządowi grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności?

Serio to piszesz, czy podpuszczasz?  :blink:



#17 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:45

No serio pytam. I niecierpliwie czekam na odpowiedz. Rachunek zysków i strat koty zjadły?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:47

No serio pytam. I niecierpliwie czekam na odpowiedz. Rachunek zysków i strat koty zjadły?

 

Teoria teorią, praktyka praktyką. Wszystko do ustalenia u naczelnika Twojego US.



#19 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:49

To nie zadna teoria. Praktyka jest taka, ze firma jest kompletnie niewiarygodna, chocby z tego powodu.
  • cooper69 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#20 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:53

To nie zadna teoria. Praktyka jest taka, ze firma jest kompletnie niewiarygodna, chocby z tego powodu.

Nie obraź się, ale niektórzy to nadają się tylko do prowadzenia straganu z jabłkami  :)



#21 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:55

Zgadza sie. I to jest wlasnie taka firma.
I zeby nie bylo - zawodowo zajmuje sie tworzeniem, przekształcaniem i obsługa spółek i innych podmiotów gospodarczych. Ta spółka wyglada delikatnie mowiac złe.
Zamawianie od nich sprzętu to zupełnie zbędne ryzyko. EOT.
  • cooper69 i winmaciek lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2021 - 20:58

Nie obraź się, ale niektórzy to nadają się tylko do prowadzenia straganu z jabłkami  :)

To prawda. Prowadząc taki stragan nie masz obowiązku składania sprawozdań finansowych. Gotow więc jestem od tego gościa kupić kilo jabłek. Ale nic więcej. 


  • cooper69 lubi to

#23 winmac

winmac
  • 105 postów

Napisano 24 grudnia 2022 - 11:29

Trochę chciałbym odświeżyć temat. Kupiłem w 2021 roku u tego sprzedawcy 'car4vip' Macbooka 13 M1 (full wypas 1TB/16GB RAM za ok. 6k PLNi z pewnym opóźnieniem, ale doszedł.

Zachęcony tym w lipcu 2022 kupiłem MBP 14 M1 i miała być dostawa po 12.XI - sprzętu nie ma, mam otwarty spór na allegro, jest jeszcze czas na odzyskanie kasy przez Allegro Protect, gdyby nie doszedł definitywnie.

Sprzedawca jeśli jest ponaglany to wysyła jakieś dziwne algorytmy logistyczne (coś tam w spedycji, w dostawie do warszawy, ale jeszcze nie do nabywcy, wszystko obarczone klauzulami o wymaganych 5-7 dniach roboczych na każdy etap... dużo tekstu, ale tak napisanego, aby nic z niego konkretnie nie wynikało.

Czy ktoś u niego kupował ostatnio z datami dostawy listopad/grudzień i dostał sprzęt?

Nie wiem, czy sprzedawca gra na zwłokę, czy też faktycznie to opóźniona wysyłka.


  • makemymind lubi to

#24 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 grudnia 2022 - 10:59

U mnie również dostawa była na ok 12.11 MBP 16 M1, później mail o opóźnieniach i 21.12 dostałem że znajduje się na liście wysyłkowej i dojdzie w ciągu 5/7+1/2. Rok temu jak zamówiłem AppleTv i Macbooka Air to termin miałem na październik i przyszło w grudniu. Ja raczej jestem spokojny.



#25 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 28 grudnia 2022 - 11:59

Nie mogę się nadziwić temu, co robicie. Dla jednych kwota, którą trzeba zapłacić za takiego MBP16 to pikuś i jak stracą, to specjalnie nie zbiednieją. Ale oni raczej nie będą się wygłupiać w kupowanie od jakiś wątpliwych sprzedawców, z odległym i niepewnym terminem dostawy. Dla innych, z kolei, to kupa kasy i ewentualna utrata takich środków to istotny uszczerbek w budżecie. Obstawianie w ruletce takich stawek to nie jest dla nich bezpieczna strategia inwestycyjna.

Nie wiem, do której z tych grup się zaliczacie, zresztą, to nie moja sprawa, ale robienie takich deali nie pasuje do żadnej z nich. A może jest jeszcze jakaś inna grupa, dla której to ma sens? Przyznam, że nie dostrzegam, stąd to moje zadziwienie.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 28 grudnia 2022 - 16:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Google (1)