Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TOSHIBA MK7559GSXF błąd 36 przy kopiowaniu "Biblioteki zdjęć"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 marcus9550

marcus9550
  • 49 postów

Napisano 10 października 2021 - 18:21

Witajcie. 

 

Pacjent to Macbook Pro 2012 choć konkretnie problem jest z dyskiem twardym Toshiba MK7559GSXF. 
Wszystko było ok ale jak to zawsze bywa - do czasu. Pewnego dnia przy uruchamianiu macbook zawiesił się na ekranie z jabłkiem i paskiem ładowania. Po kilku próbach po kilku godzinach system się uruchomił i wyświetliło się pole do wpisania hasła - hasło udało się wpisać ale mimo wielu godzin oczekiwania nie udało się zalogować. 

 

Pierwsza myśl - taśma dysku twardego, bo to częsta usterka w tym modelu. Taśma wymieniona - problem nie zniknął. A więc to dysk...

 

Po odpaleniu narzędzia dyskowego komunikat o nieudanej próbie naprawienia dysku.

 

Podpiąłem zatem dysk za pomocą przejściówki USB do drugiego laptopa w celu odzyskania części danych.
Generalnie większość plików udało mi się zgrać. Ale przy niektórych podczas kopiowania wyskakuje błąd "36". Co gorsza błąd ten występuje również podczas kopiowania biblioteki zdjęć (ok 100GB).
Poprzedni backup robiłem kilka miesięcy temu więc nie zostaję z niczym, ale fajnie byłoby odzyskać pliki z ostatniego czasu. Najbardziej zależy mi na kilku ostatnich albumach z "Biblioteki zdjęć". 

Czy istnieje jakaś możliwość na "wyłuskanie" poszczególnych albumów z tej biblioteki? Czy po prostu część z tego 100GB pliku została uszkodzona i już "po zawodach"? Kiedy próbowałem po prostu otworzyć ten plik wyskoczył komunikat że jest to plik tylko do odczytu i muszę najpierw go skopiować aby później otworzyć. 

 

Czy macie może jakieś rady na wybrnięcie z tej sytuacji? 
Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych