Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zły numer telefonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruby19

gruby19
  • 7 postów

Napisano 08 października 2021 - 13:48

Cześć 

Wczoraj migrowałem się z XSa na 13 Pro. Przeniosłem również plan komórkowy esim. Przez chwilę oba były aktywne tzn. smsy dochodziły na dwa urządzenia.

Dzisiaj przeklikuję ustawienia - w "Sieć komórkowa" miałem dwa plany:

1. Główny, z moim numerem telefonu

2. Dane komórkowe, z numerem telefonu, który pierwszy raz widzę.

 

Odświeżyłem ustawienia i plany się spięły w jeden, więc myślałem, że wszystko OK. 

 

Teraz doszedłem do opcji "Telefon", a w pozycji "Mój numer" widzę właśnie ten obcy numer. Nie znam tego numeru, widzę go pierwszy raz. Można to pole edytować i wprowadzić inny numer, ale nie można go zapisać. To samo w ustawieniach iMessage - widzę ten obcy numer telefonu, swoje konto icloud, i swoje konto outlook, nic poza tym. Kiedy do kogoś dzwonię, połączenie przychodzi z mojego prawidłowego numeru... 

 

 

Na appleid.apple.com mam podany swój prawdziwy numer telefonu.

 

Telefon jest nowy, nikt go wcześniej nie używał.

 

Co to za numer, skąd się tam wziął i jak to wyprostować?

 

Na appleid.apple.com mam podany swój prawdziwy numer telefonu.

 

Telefon jest nowy, nikt go wcześniej nie używał.



#2 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 października 2021 - 15:55

Myślę, że powinieneś skontaktować się z dostawcą numeru esim być może doszło do błędnego zaciągnięcia planu na nowym telefonie.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#3 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 08 października 2021 - 20:21

Przy karcie esim też mam inny numer niż mój właściwy, tak chyba musi być z esim. Wyłącz na chwile plan z sim, i z tego numeru nieznanego wykonaj połączenie....  będzie to Twój właściwy numer. Mam esima od kilku lat i te numery tzw tymczasowe bywały u mnie różne co nie zmienia faktu, że to właściwy numer, popróbuj.



#4 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 października 2021 - 22:59

Przy karcie esim też mam inny numer niż mój właściwy, tak chyba musi być z esim. Wyłącz na chwile plan z sim, i z tego numeru nieznanego wykonaj połączenie.... będzie to Twój właściwy numer. Mam esima od kilku lat i te numery tzw tymczasowe bywały u mnie różne co nie zmienia faktu, że to właściwy numer, popróbuj.

Przy przenoszeniu planu esim z jednego telefonu na drugi nie powinien występować numer tymczasowy. Przenosisz po prostu ten sam numer instalując nową kartę i plan na nowym urządzeniu (robiłem takową migrację 2 dni temu przenosząc plan z 12 mini na 13 pro). Także u kolegi jest ewidentnie jakiś błąd.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#5 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 09 października 2021 - 06:51

To na pewno jakiś błąd, mam przed sobą telefon i w planie esim pokazuje mi jakiś nieznany mi numer, ale nie przeszkadza mi to w rozmowach wychodzących i przychodzących,identyfikuje się jako mój właściwy numer, chyba Orange powinno to poprawić.

 

.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych