Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro late 2021 - oczekiwania i przecieki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2021 - 14:37

Zasadniczo nie udzielam się w tego rodzaju wątkach, ale teraz muszę z zadziwieniem przyznać, że się "jaram" nowymi, prawdopodobnie wkrótce nadchodzącymi MacBookami Pro z procesorem M1X (lub M2), jak od dawna żadną inną premierą. Zapewne także z tego powodu, że mój leciwy MBP early-2015 zdecydowanie domaga się odświeżenia, a obróbka filmów w FCP X to już katorga.

 

Głównymi ograniczeniami komputerów z procesorem M1, dla których dotychczas nie zdecydowałem się na przesiadkę były:

  • Ograniczenie do 1 zewnętrznego monitora. Wiem, że pojawiły się obejścia bazujące na zewnętrznych akcesoriach, ale nie mam zaufania do tego typu rozwiązań, bo mogą w każdej chwili zostać ubite przez Apple i zostaje się z ręką w nocniku. Ze względu na charakter pracy, potrzebuję 2 monitorów. 
  • Ograniczenie do 16GB RAM - Obecnie mam 16GB i zasadniczo wystarcza, natomiast jako, że niezbyt często wymieniam komputery, zawsze  staram się dobierać parametry z lekkim zapasem. Już teraz, kiedy zdarzy mi się uruchomić 2 maszyny wirtualne, z pamięcią robi się na styk i myślę, że to się będzie pogłębiało. Dlatego kolejny komputer chciałbym mieć wyposażony w 32GB, co myślę że da zapas na kilka lat.

Poprawa w tych 2 obszarach to dla mnie warunek konieczny, żeby dokonać wymiany. Fajnie by było, jakby stylistyką nawiązywał do linii iPhone 12. Szczególnie przyda się zwężenie ramek, bo te obecne to już trochę nie na dzisiejsze czasy.

 

Lepszy wyświetlacz, podobno (jak głoszą plotki) powrót do MagSafe i SD, to dla mnie w sumie dodatki. Mogą być, ale nie będą decydujące.

 

Tak czy owak, nie mogę się doczekać, kiedy nowe modele zostaną zaprezentowane. Macie jakieś swoje oczekiwania, czy wszyscy już po przesiadce na M1?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 04 października 2021 - 14:39


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2021 - 14:47

Ja nowego nie kupię (bo mam M1 i jestem zadowolony), ale podpisuję się pod wyższymi must-have. U mnie szczególnie to 32 GB by się czasami przydało. 

Osobiście w obecnym Pro M1 brakuje mi:

– portów z obu stron;

– slotu SD (to nie zajmuje dużo miejsca);

– ekranu o wyższej rozdzielczości (lepsze inne parametry też byłyby mile widziane – chętnie bym zobaczył coś na miarę tego z iPada Pro);

– lepszej kamery.

MagSafe nie jest dla mnie konieczny – obecny Pro ma na tyle dobry czas pracy na baterii, że można go spokojnie ładować wyłącznie w „bezpiecznych” miejscach. 

Ja bym chciał, żeby wraz z nowymi komputerami pokazali jakiś nowy monitor. Coś w normalniejszej niż Pro Display XDR cenie. Nie musi być nawet wielki, mógłby być taki jak z nowego iMaca. Byle było rozsądne DPI. Bo niestety ciężko jest obecnie kupić sensowny monitor. 


  • Stasio90 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 października 2021 - 14:53

Też się trochę jaram, ale choć korzystam z Macbooka po kilka, czasami nawet kilkanaście godzin dziennie, to jednak głównie do Pages, Twittera i Safari oraz Slacka, więc zasadniczo zakup Pro jest dla mnie bez sensu, zwłaszcza, że cena wersji 14-calowej dojdzie pewnie do 9-10 tysięcy, skoro teraz najtańszy Pro kosztuje 6,5 tysiąca.

 

W każdym razie najbardziej ucieszyłbym się z redesignu, te dość szerokie ramki wokół ekranu wyglądają archaicznie, trochę jak iPhone z TouchID, no i wyświetlacza mini-LED. Liczę, że podobny update czeka Air w połowie przyszłego roku.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 04 października 2021 - 16:05

Ja może pomyślę o jakimś lapie od Apple, kiedy w końcu zaimplementują większy wyświetlacz. 16 cali to już dobry kierunek, ale fajniej by było jakby w końcu postawili na 17… może w 2030 roku ;)

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 04 października 2021 - 16:06


#5 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 04 października 2021 - 16:12

Nowe MBP to w zasadzie spory przeskok względem obecnych modeli, ale jakoś obawiam się problemów wieku dziecięcego, tym samym mam okazje wymiany mojego mbp 2020 16/256 na m1 16/512. Warto zmieniać dla samego procka? W pracy pracuje na windzie, a Mac do domowych zastosowań.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2021 - 16:39

Ja może pomyślę o jakimś lapie od Apple, kiedy w końcu zaimplementują większy wyświetlacz. 16 cali to już dobry kierunek, ale fajniej by było jakby w końcu postawili na 17… może w 2030 roku ;)

A widzisz, co człowiek, to inne preferencje. Chodzą słuchy, że w nowej serii 14” i 16” będą miały dokładnie taką samą wydajność. W takiej sytuacji wolę mniejszy wariant, bo w domu i tak korzystam z zewnętrznych monitorów, a jak już go zabieram, to wolę żeby był poręczny. Ale jeśli parametry będą zróżnicowane, to się będę zastanawiał.

 

Nowe MBP to w zasadzie spory przeskok względem obecnych modeli, ale jakoś obawiam się problemów wieku dziecięcego, tym samym mam okazje wymiany mojego mbp 2020 16/256 na m1 16/512. Warto zmieniać dla samego procka? W pracy pracuje na windzie, a Mac do domowych zastosowań.

Być może, ale to jest wątek plotkarski o przyszłych macbookach, a nie o tych już istniejących.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 04 października 2021 - 17:09


#7 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 05 października 2021 - 12:40

https://www.cpu-monk...m1x-vs-apple_m1

 

Teoretycznie łapie 3 monitory. Niewiele szybszy rdzeń przy sporym wzroście TDP. Coś mi tu trochę nie pasuje.



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2021 - 14:48

https://www.cpu-monk...m1x-vs-apple_m1

 

Teoretycznie łapie 3 monitory. Niewiele szybszy rdzeń przy sporym wzroście TDP. Coś mi tu trochę nie pasuje.

No, ale rdzeni więcej.



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2021 - 18:20

No dobra, to w poniedziałek o tej porze będziemy już wiedzieć prawie wszystko. :-)



#10 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 12 października 2021 - 22:15

Oby termin wysyłki nie był na wiosnę...



#11 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 16 października 2021 - 09:24

Najchętniej zobaczyłbym 14 calową wersję Macbooka, i cztery porty usb w standardzie a nie dwa jak ma to miejsce obecnie. Slot SD według mnie jest zbędny, chociaż to tylko moje osobiste zdanie, jako że używam urządzeń mobilnych (czyt. smartphone) do wykonywania zdjęć, i jestem wyznawcą tego, żeby wszystkie zdjęcia, w ogóle wszystkie multimedia, trzymać w chmurze. I z poziomu chmury, opcjonalnie je edytować. Tylko Apple mogłoby wraz z nowymi urządzeniami dodawać równowartość miejsca na dane w icloud, w ilości do GB pojemności dysku.


Użytkownik Stasio90 edytował ten post 16 października 2021 - 10:44

Macbook Pro 13 M1 8GB/256GB, iPhone XS 64GB


#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2021 - 19:28

No i po premierze. Dla mnie bomba. Na pewno będę brał. Najpewniej 14” z M1 MAX, ale postaram się wstrzymać z zamówieniem do pierwszych recenzji. Generalnie wszystko mi się podoba. I porty i ilość zewnętrznych monitorów i RAM. I nawet notch jest spoko. ;-)


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 października 2021 - 19:28


#13 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 18 października 2021 - 19:56

Ja zamówiłem, robota już na niego czeka :) Rozdrobnili się z ilością core, brałem wersję pełną bo coś mi się wydaje, że te z mniejszą ilością core to odpadki jakieś są. No i zawsze nieco wydajniej. W zasadzie to pierwszy MacBook od wielu lat, na który nie można narzekać. Notch mam w ***, i tak nie będzie go widać w większości przypadków jak się odpowiednie tło dobierze. Wolę większy ekran z notchem niż wielki nieużyteczny czarny pas na górze.


  • Mikołaj Maciejko lubi to

#14 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 października 2021 - 20:23

Fajne, ale przy moich potrzebach kompletnie bez sensu. Pewnie kupie Aira. Ponad 7k pod odliczeniu podatków to zdecydowanie zbyt wiele na moje zastosowania.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#15 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 października 2021 - 20:25

Fajne, ale przy moich potrzebach kompletnie bez sensu. Pewnie kupie Aira. Ponad 7k pod odliczeniu podatków to zdecydowanie zbyt wiele na moje zastosowania.

 

Ja mam tak samo. Wygląda to nieźle, oprócz notcha, 120Hz i Mini-LED to nie są jakieś tam detale. Ale po co mi laptop za tyle kasy, kiedy ja korzystam z Safari, Twittera, maila i Slacka :P Pewnie przeprojektowany Air w przyszłym roku też dostanie taki wygląd, ale obawiam się, że bez 120Hz.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2021 - 22:12

MacBooki już są, także zamykam temat. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych