Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13 2019. Instalacja systemu z pendrive wymaga podania loginu i hasła administratora którego nie ma na komputerze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 29 września 2021 - 19:28

Witam. MacBook Pro 13 2019 8GB RAM 256GB SSD. Nie mogę zainstalować żadnego systemu z recovery. (Całkowity brak systemu na laptopie więc nie mogę też wejść ani na pulpit ani w żadne inne ustawienia) Jedyny dostępny to macOS Mojave którego i tak się nie da zainstalować ponieważ zatrzymuje się na 2 minutach ale mniejsza z tym. Instalować z pendrive w "normalny" sposób też nie mogę ponieważ brak konta administratora nie ułatwia w zmianie ustawień rozruchu. Ominąłem to komendą /volumes/<USB Name>/Install\ macOS\ Big\ Sur.app/Contents/MacOS/InstallAssistant lecz po akceptacji regulaminu i wybraniu dysku wyświetla się monit o podanie loginu i hasła administratora. I na tym wszystko się kończy, ponieważ nie powinno być na tym macbooku żadnego konta. Co robić?



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 września 2021 - 20:31

https://www.hellotec...password-on-mac


Fallout ...war, war never changes...

#3 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 29 września 2021 - 21:42

https://www.hellotech.com/guide/for/how-to-reset-admin-password-on-mac

Komenda resetpassword nie działa. Po wpisaniu jej w terminalu pojawia się pusta lista wyboru użytkowników, nie wyświetla się takie okno jak na zdjęciu na stronie którą Pan wysłał. 


Na macbooku właśnie nie ma żadnego konta. Przy próbie instalacji systemu z pendrive jednak proszą o jakiś login i hasło do konta administratora. 



#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 30 września 2021 - 06:34

Samodzielnie możesz tylko zainstalować system z recovery przez Internet. Potem możesz utworzyć konto użytkownika i wyłączyć blokadę rozruchu z zewnętrznego dysku. Wtedy będzie możliwość instalacji systemu z pendrive. Aby instalacja systemu z recovery się udała musisz mieć odpowiednio szybkie i stabilne łącze, a jeśli korzystasz z jakiegoś adaptera LAN to powinien być oryginalny od Apple.


Użytkownik SERWIS.ME edytował ten post 30 września 2021 - 06:34

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 30 września 2021 - 09:37

Samodzielnie możesz tylko zainstalować system z recovery przez Internet. Potem możesz utworzyć konto użytkownika i wyłączyć blokadę rozruchu z zewnętrznego dysku. Wtedy będzie możliwość instalacji systemu z pendrive. Aby instalacja systemu z recovery się udała musisz mieć odpowiednio szybkie i stabilne łącze, a jeśli korzystasz z jakiegoś adaptera LAN to powinien być oryginalny od Apple.

Instalacja systemu z recovery zatrzymuje się na 2 minutach za każdym razem. System jaki próbuje się zainstalować to macOS Mojave. W dzienniku instalatora wyskakuje błąd o braku jakiegoś pliku.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2021 - 10:10

No to źle uruchamiasz recovery. Jeden skrót, który wcisnąłes, instaluje 'system, z jakim dostarczony był komputer', a zupełnie inny instaluje 'najnowszy możliwy dla danego modelu'. Przepraszam, nie pamiętam ich z głowy, ale jest oficjalny dokument wsparcia Apple, w którym są one wymienione.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 30 września 2021 - 10:34

No to źle uruchamiasz recovery. Jeden skrót, który wcisnąłes, instaluje 'system, z jakim dostarczony był komputer', a zupełnie inny instaluje 'najnowszy możliwy dla danego modelu'. Przepraszam, nie pamiętam ich z głowy, ale jest oficjalny dokument wsparcia Apple, w którym są one wymienione.

Nie ważne czy używam Shift+Option+Command+R czy używam Option+Command+R czy zwykłego Commad + R to i tak wyskakuje to samo okno z zainstalowaniem macOS Mojave które zatrzymuje się na 2 minutach ze względu na brak jakiegoś pliku.


Ups, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Źle kliknąłem jakiś przycisk. Teraz faktycznie wyświetliło się "nowsze" okno i można zainstalować BigSur jednak posta jeszcze zostawie na chwilę ze względu jeśli byłby jakiś błąd z instalacją tego o to systemu



#8 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 30 września 2021 - 10:35

Instalacja systemu z recovery zatrzymuje się na 2 minutach za każdym razem. System jaki próbuje się zainstalować to macOS Mojave. W dzienniku instalatora wyskakuje błąd o braku jakiegoś pliku.

 

jakiego pliku?

 

Jeśli komputer jest sprawny i nie ma problemu z Internetem to nie może być żadnych problemów. Znasz historie tego komputera? 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#9 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 30 września 2021 - 11:13

Progress Bar instalacji macOS Big Sur jest zapełniony w 5/6 (tak na oko) jednak czas pokazuje 2 godz. i 21 min. W dzienniku instalatora pojawia się błąd inet_set_autoaddr(en3, 1) failed, Operaton not permitted (1). 


jakiego pliku?

 

Jeśli komputer jest sprawny i nie ma problemu z Internetem to nie może być żadnych problemów. Znasz historie tego komputera? 

Teraz dokładnie nazwy nie podam, ponieważ pominąłem tamtą instalacje i uruchomiłem laptop w innym trybie, teraz natomiast problem jest przy instalacji Big Sur. Moja dziewczyna kupiła ten komputer na OLX. Wszystko działało sprawnie dopóki przypadkowo nie usunęliśmy woluminu (tak bardzo głupi błąd wiem o tym). Uruchomiłem ponownie komputer i uruchomiłem go przez command + r. Pojawiło się stare okno z instalacją macOS Mojave, jednak zatrzymywała się ona na 2 minutach. Dopiero teraz udało mi się uruchomić go innym skrótem klawiszowym żeby zainstalować Big Sur.


Jeśli chodzi o oryginalność to numer seryjny się zgadza bo było sprawdzane na stronie Apple jak jeszcze był zainstalowany system


Niby czas spada ciągle bo kilka minut typu z 21 do 10 i teraz pokazuje godzina 53. Czy powinno się to tak długo instalować? I czy to normalne że tak nienaturalnie spada czas tej aktualizacji.


Nie wiem co robić dalej, bo znowu wyskakuje monit o jakimś błędzie...

Załączone pliki



#10 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 30 września 2021 - 12:36

Nie wiem jakie masz łącze ale u nas taka instalacja trwa około 20 minut. Podłączenie oczywiście przewodowo, bo po WiFi to idzie raczej słabo.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#11 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 30 września 2021 - 12:53

Nie wiem jakie masz łącze ale u nas taka instalacja trwa około 20 minut. Podłączenie oczywiście przewodowo, bo po WiFi to idzie raczej słabo.

A czy u was przy instalacji też w dzienniku wyskakuje wam taka informacja inet_set_autoaddr(en3, 1) failed, Operaton not permitted (1)? Oczywiście przy instalacji Big Sur



#12 Bartosz Błaszczyk

Bartosz Błaszczyk
  • 15 postów

Napisano 30 września 2021 - 19:36

Udało mi się wszystko zrobić. Dziękuję :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych