Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Telewizor OLED jako monitor do macbooka?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomasgetz

thomasgetz
  • 50 postów

Napisano 07 września 2021 - 15:04

Witam, 

Jestem na etapie wymiany monitorow i przeglądając youtuba, zauważyłem że dużo osób używa jako monitor 48 OLEDOWCYH telewizorow.

Aktualnie testuje monitory Huawei MateView4K ale mysle, aby kupic telewizor 48calowy, lub 55 calowy, czy ktoś z forumowiczów pracuje na tego typu telewizorach? Moja obawa to głównie, ochrona oczów, monitory maja wbudowane filtry niebieskiego swiatla/migotania, telewizory z tego co widze nie, jednak czy przy okularach z redukcja niebieskiego swiatla to problem?

 

Przykladowy telewizor ktory rozwazam:

https://www.lg.com/p.../lg-oled48c11lb



#2 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 07 września 2021 - 16:58

Oledy znane są z wypalania się ich matryc. Dzieje się tak np. podczas częstego oglądania stacji informacyjnych, których nieodłącznym elementem są stałe motywy graficzne (tzw. paski, itp.). W związku z tym nie jestem przekonany, czy zastosowanie takiego typu monitora to najlepszy pomysł, wszak stałe elementy graficzne towarzyszą każdemu systemowi operacyjnemu, programowi, itd.


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 07 września 2021 - 17:00


#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2021 - 18:07

Oledy znane są z wypalania się ich matryc. Dzieje się tak np. podczas częstego oglądania stacji informacyjnych, których nieodłącznym elementem są stałe motywy graficzne (tzw. paski, itp.). W związku z tym nie jestem przekonany, czy zastosowanie takiego typu monitora to najlepszy pomysł, wszak stałe elementy graficzne towarzyszą każdemu systemowi operacyjnemu, programowi, itd.

 

Mam OLED, oglądam TVN24 i nic się nie wypaliło, więc bez przesady :P 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2021 - 18:38

oglądam TVN24 i nic się nie wypaliło

Bez politycznych deklaracji proszę ;-)

Do grania telewizor pewnie będzie okej, ale do pracy to jednak byłbym ostrożny. Zresztą czy 50” monitor to jednak nie za dużo?

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 września 2021 - 18:41


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 września 2021 - 19:37

Mam przy biurku telewizor 4K, który czasami podpinam na MacBooka. 48”. To jest wielkie i dla mnie 4K nie nie starcza. To jak fhd na monitorze 24” - niby nieżle, ale retina to nie jest, ogarnąć trzeba wielkie pole. Używam do filmów albo wieloosobowych telekonferencji. Fakt, że da się na tym wyświetlić 4k bez skalowania ale to nie do pracy.  

 

P.S. Może to ma sens przy dalekowzroczności, jak się dwa metry od siebie postawi u ustawi skalowanie do QHD?



#6 thomasgetz

thomasgetz
  • 50 postów

Napisano 28 września 2021 - 13:26

Mozna zamknac, mialem, testowalem ale oddalem - niestety strasznie meczy wzrok.



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2021 - 14:41

Wedle życzenia. 


  • gadzeciarz_z_rozsadku lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych