Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13 Pro VS Android ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruby19

gruby19
  • 7 postów

Napisano 07 września 2021 - 11:16

Cześć

 

Do premiery nowego iPhone zostało kilka dni. Z racji urodzin chciałem zrobić sobie prezent. z iPhonem pracuję od 7 lat - najpierw iP 6, potem iP 7, potem iP Xs, więc z interfejsem i funkcjonalnościami jestem obyty. Korzystam również z MacBooka i Apple Watch, jednak głównym powodem ich wyboru była wydajność i wygląd, a nie rozbudowa ekosystemu, więc ten nie będzie tutaj atutem.

 

Nie łudzę się, że iPhone 13 wprowadzi jakąkolwiek rewolucję, raczej będzie to odświeżony iP 12, ale na pewno zagwarantuje mi najlepszą wydajność, stabilność przez kolejne lata

 

Powód dla którego patrzę w kierunku Androida, to fakt, że po zakupie XSa frajdę miałem chyba tylko przez godzinę - Ok, wygląd inny, ale soft, aplikacje, możliwości nie różniły się wcale w stosunku do iP7. Nawet konfigurować nie musiałem bo wszystko przez NFC. To już nie ta sama frajda co 15 lat temu, gdzie przez kolejne tygodnie sprawdzało się nowe dzwonki, tapety, aplikacje, bezużyteczne funkcje.

 

Android na pewno daje większe możliwości personalizacji, ale nie używałem Androida od 10 lat, więc nie wiem jak to wygląda w tej chwili - czy jest sens się w to w ogóle bawić. Na pewno będzie wymagał nauki i zmiany przyzwyczajeń.

 

To czego brakuje mi w iOS to chyba wyłącznie możliwości personalizacji ekranu - Widgety z Notatkami, Wiadomościami, itp - owszem są, ale raczej w symbolicznej formie.

 

Moje oczekiwania to przede wszystkim:

- Wydajność - ma być szybko, płynnie i stabilnie i to nie przez pierwszy miesiąc a przez pierwsze 3 lata
- Rozmiar ~6″ - nie potrzebuję większego ekranu, więc nie będę wypychał sobie kieszeni cegłami

 

Patrząc na szybko to np. od Samsunga kwalifikuje się tylko “podstawowy” S21, bo Ultra czy Plus są już zbyt duże.

 

Telefon będzie używany głównie do rozmów, komunikatorów, poczty i internetu.

Aparat nie jest krytyczny bo w tym budżecie chyba każdy telefon mnie zaspokoi.

 

aha… mój samochód lepiej pracuje z CarPlay niż Android Auto.



#2 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 07 września 2021 - 13:20

- Apple Watch musisz zmienić na jakiś inny, bo bez iPhone to działać nie będzie.

- Tracisz wszystkie zalety tego ekosystemu - np. nie wyślesz sms z Macbooka - to jako jeden z setek feature, które nie zadziałają, a pewnie z tego korzystasz nawet nie o tym nie myśląc.

- Szybko płynnie i stabilnie przez 3 lata na Android? To jeszcze nie teraz, może za parę lat.

- Samochód lepiej współpracuje a Apple niż z Android, to sobie sam odpowiedziałeś. 



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2021 - 13:32

 

Powód dla którego patrzę w kierunku Androida, to fakt, że po zakupie XSa frajdę miałem chyba tylko przez godzinę - Ok, wygląd inny, ale soft, aplikacje, możliwości nie różniły się wcale w stosunku do iP7. Nawet konfigurować nie musiałem bo wszystko przez NFC. To już nie ta sama frajda co 15 lat temu, gdzie przez kolejne tygodnie sprawdzało się nowe dzwonki, tapety, aplikacje, bezużyteczne funkcje.

Tego kompletnie nie rozumiem. Chcesz zmienić system, żeby trochę dłużej mieć uczucie podniecenia nową zabawką, ekscytować się ustawianiem dzwonków i tapet? Jeśli to faktycznie jest dla Ciebie jakaś istotna wartość, to ok, nic mi do tego, ale prędzej czy później i tak przyjdzie rutyna zwykłego używania. Wtedy będziesz się zastanawiał nad ponowną przesiadką?

 

To, że nic nie musiałeś konfigurować przechodząc z iP7 na XS to chyba zaleta, a nie wada. Albo ja czegoś nie ogarniam.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2021 - 14:34

Niech OP doprecyzuje, o co mu chodzi, bo inaczej wątek poleci do kosza. Jeśli chce się poradzić, jaki telefon z Androidem wybrać, no to niestety źle trafił – dział służy do wyboru sprzętu Apple. W ogóle to jest dosyć dziwny pomysł, żeby pytać się o wybór telefonu z Androidem na forum o Apple.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 14 września 2021 - 21:04

Niech OP doprecyzuje, o co mu chodzi, bo inaczej wątek poleci do kosza. Jeśli chce się poradzić, jaki telefon z Androidem wybrać, no to niestety źle trafił – dział służy do wyboru sprzętu Apple. W ogóle to jest dosyć dziwny pomysł, żeby pytać się o wybór telefonu z Androidem na forum o Apple.

Ja OP troche rozumiem, po latach iOS jest nudny, nie ma wizualnych zmian, wymiana na nowszy model nie praktycznie nic nie zmienia. Sam się zastanawiałem nad S21, ich nakłada  mi się podoba z tego co widzę ewoluuje

Ale ostatecznie zostanę przy iphone, nakupiłem tu trochę apek

OP chciałbym po prostu usłyszeć przesiadłem się z iphone na andka i nie żałuję :)


Użytkownik ra74 edytował ten post 14 września 2021 - 21:33


#6 pbas

pbas
  • 94 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 września 2021 - 20:13

Przesiadałem się z iPhone 7 na Galaxy S10. Po kilku tygodniach odpuściłem i kupiłem iPhone XS. Potem druga próba, przesiadka z XS na Galaxy S20 a następnie S21. Po kilku tygodniach odpuściłem i wróciłem do XS. Okazję na przesiadki miałem bo rodzinka brała nowe telefony u operatora. Niestety, ale wygoda użytkowania iOSa vs Android to niebo a ziemia.

#7 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2021 - 05:32

Mam podobnie. Kilka razy brałem Samsunga (np. Note 20 Ultra, S21 Ultra) - kusił mnie lepszy zoom w aparacie. Jednak szybko wracałem do iphone’a. Tak jak kiedyś denerwował mnie brak dużych możliwości personalizacyjnych (pierwsza przesiadka na IOS), tak teraz przeszkadza mi w Androidzie niemal wszystko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych