Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z simlockiem z USA. Prośba o poradę.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 JPluto

JPluto
  • 1 postów

Napisano 16 sierpnia 2021 - 18:36

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić i grzecznie się przywitać :) . Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ mam kłopot/pytania/prośbę o poradę. Kilka dni temu kupiłem na eBay starego iPhone 7 z USA za dość atrakcyjną kwotę. Od razu mówię, że od początku byłem poinformowany, że telefon ma simlock na jakiegoś amerykańskiego providera i było info, że był to operator AT&T, więc cena adekwatna do statusu, choć telefon w stanie idealnym bez żadnych innych wad. Z doświadczenia wiem, że obecnie simlock to żaden problem, przynajmniej w Androidzie. Kupiłem więc tego dziada głównie w celu sprawdzenia/porównania możliwości oraz jakości nagrywania dźwięku live (szczególnie chodzi mi o próby kapeli rockowej, ewentualnie koncertów live) bo słyszalem od wielu osób same superlatywy na temat legendarnej jakości nagrywania dźwięku przez byle iPhona :). Jestem użytkowniekiem Androida ale skusiłem się na iPhona na próbę wierząc, że poradzę sobie z tym simlockiem. No i tu pojawiają się moje rozterki. Otóż we własnym zakresie kupiłem raport IMEI Carrier Check (czy też nieco inna nazwa była). W raporcie wyszło, że iPhone ma simlocka w US Tracfone/Straighttalk a nie AT&T. Zatem udałem się na stronę Tracfone i zacząłem czat z przemiłą konsultantką, która ku mojemu zdziwnieniu poinformowała mnie, że u nich w sieci nie ma żadnego recordu na IMEI tego iPhona, czyli oryginalnie nie pochodzi on z sieci, którą przedstawia mi raport. Dziwne bardzo i niepokojące bo teraz bedzie problem z odnalezieniem pierwotnego operatora. reszyta parametrów jest ok - nie jest na czarnej liście, wszystkie "iCloudy" i "Find My Phone" są powyłączane, telefon jest spłacony, itp. W tej sytuacji mam pytanie do osób zorientowanych: w jaki sposób mogę znaleźć oryginalnego operatora tego telefonu nie wykupując co raz to nowego raportu to za $5 to za $10 itd? kiedy każdy raport pokaże to samo więc to bez sensu. Czy jest jakiś sposób, żeby dowiedzieć się z jakim operatorem korespondować/dzwonić w celu usunięcia blokady SIM? Czy może po prostu udać się od razu do jakiegoś dobrego serwisu (może ktoś coś uczciwego i skutecznego poleci w Warszawie, żeby jako laik nie wyrzucać kasy w błoto) i zdać się na profesjonalistów z tym unlockingiem? Bardzo proszę o jakieś wskazówki i z góry serdecznie dziekuję. Jesli umieściłem mój post w nieodpowiednim miejscu to bardzo przepraszam i na przyszłość się poprawię. Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych