Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook 12 MNYH2ZE/A Intel® Core™ m3 grzeje się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tajland

tajland
  • 5 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 12:46

Dzień dobry. Zakupiłem Maca jak w tytule i mam pytanie o to czy normalne jest, że dość mocno się grzeje ? Jestem przyzwyczajony do trzymania laptopa na kolanach i jak jest tak ciepły to jest to upierdliwe. Czy można coś z tym zrobić ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2021 - 13:18

Zależy co na nim robisz. Ten komputer ma tylko chłodzenie pasywne, więc naturalne jest, że jak się go dociąży, to temperatura rośnie.

#3 tajland

tajland
  • 5 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 13:26

No właśnie nie robię nic szczególnego. Przeglądam strony internetowe, obejrzę coś na Youtubie, popiszę wiadomości. Nie edytuję zdjęć filmów itp.



#4 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 18 lipca 2021 - 13:58

Na Chrome czy Safari? Safari będzie mniej zasobożerne i bardziej efektywne energetycznie. Co nie oznacza, że niektóre strony nie będą w stanie zamulić tego leciwego już i3. Na dziś dzień przy normalnym użytkowaniu - strony, office, itp to z najtańszych tylko Air M1 będzie raczej zimny - mimo pasywnego chłodzenia ma spory zapas mocy, więc nie dość, że pochodzi o wiele dłużej to jeszcze utrzyma jakiś komfort termiczny.

Ja mam z kolei inny "problem". Jak swojego pro M1 wezmę na kolana to mam szok termiczny, bo zimny jak trup w kostnicy praktycznie co bym na nim nie robił :)


Użytkownik Blue edytował ten post 18 lipca 2021 - 13:59


#5 tajland

tajland
  • 5 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 14:01

Na Safari. Co oznacza, że pochodzi procesor o wiele dłużej ? Ten w moim nie pochodzi ? Ten Air z procesorem M1 jest 1500 droższy niestety.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2021 - 14:11

Pochodzi, pochodzi, nie przejmuj się. Faktycznie niektóre strony są całkiem zasobożerne i mogą podgrzać komputer, szczególnie z tym jednak nie bardzo wydajnym procesorem. Maile, Word itp. nie powinny go rozpalać do czerwoności, ale już YT czy Netflix to są zadania, przy których trzeba co nieco policzyć. Wyswietl sobie Menadżera Zadań i popatrz, co obciąża CPU. Tak czy owak pasywne chłodzenie ma swoje konsekwencje.

#7 tajland

tajland
  • 5 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 14:21

Kurczę to nie wiem czy nie poszukać tego Air chyba z procesorem i5 co to ma wiatrak bo takiego użytkowałem i nie grzał mi kolan :).



#8 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 15:49

Dzień dobry. Zakupiłem Maca jak w tytule i mam pytanie o to czy normalne jest, że dość mocno się grzeje ? Jestem przyzwyczajony do trzymania laptopa na kolanach i jak jest tak ciepły to jest to upierdliwe. Czy można coś z tym zrobić ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

jeszcze niedawno miałam MB12 w podstawowej konfiguracji i nic takiego nie miało miejsca. Może w pomieszczeniu masz wysokie temperatury... to czasem może mieć znaczenie, bo ten MB jest niezbyt wydajny. Każdy dodatkowy program mocno obciąża procek. Nie mniej jednak nigdy nie czułam dyskomfortu mając go na kolanach. 


Kurczę to nie wiem czy nie poszukać tego Air chyba z procesorem i5 co to ma wiatrak bo takiego użytkowałem i nie grzał mi kolan :).

 

nie wiem czy wiatrak to lepsze rozwiązanie, bo będzie dmuchał ci ciepłem po kolanach... kup sobie podstawkę na kolana. Coś w tym stylu: https://www.ikea.com...BiABEgIa2fD_BwE



#9 tajland

tajland
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2021 - 07:01

Dzięki za radę. Przemyślę temat.



#10 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 07:41

 


 

nie wiem czy wiatrak to lepsze rozwiązanie, bo będzie dmuchał ci ciepłem po kolanach...

Pokaż mi aby jeden model laptopa od Apple dmuchający ciepłym powietrzem po kolanach.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych