Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Affinity photo - widoczna gradacja kolorów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 16 lipca 2021 - 18:22

Witajcie. Od bardzo dawna korzystam z Affinity i było wszystko w porządku. Bardzo lubię ten program i zawsze go polecałam. Ostatnio mam problem z obróbką zdjęć. Gdy na zdjęciu jest niebo widać gradację kolorów pomiędzy niebieskim, różowym i białym. Nic nie pomaga. Dotyczy to jedynie jpg po zapisie. W czasie obróbki jest ok. Próbowałam na PhotoScapeX i nie jest to widoczne. To możliwe, że program coś robi przy zapisie zdjęcia? i czy da się jakoś zmienić to w ustawieniach?

 

z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik Sag edytował ten post 16 lipca 2021 - 18:24


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2021 - 20:21

Pokombinuj z ustawieniem kompresji przy eksporcie do jpg. Może być tez kwestia wyboru ostrzenia.

#3 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 16 lipca 2021 - 21:36

Pokombinuj z ustawieniem kompresji przy eksporcie do jpg. Może być tez kwestia wyboru ostrzenia.

 

niestety nic nie pomaga :(


Pokombinuj z ustawieniem kompresji przy eksporcie do jpg. Może być tez kwestia wyboru ostrzenia.

.... już wiem co to powoduje. Zmiana balansu bieli na cieplejszy... bez sensu :(



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2021 - 22:07

Takie korekty rób w trybie 16-bit. Praca na gradientach (niebo) w 8 bitach to proszenie się o kłopoty.

#5 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 16 lipca 2021 - 22:18

Takie korekty rób w trybie 16-bit. Praca na gradientach (niebo) w 8 bitach to proszenie się o kłopoty.

 obróbka jest nawet w 32bity, tyle że przy konwersji na jpg robi 8bit. Nie mogę dojść jak to zmienić w Affinity. Wydaje się, że się nie da :(


...co ciekawe nigdy wcześniej tego nie widziałam. Chyba w wersji na m1 coś pozmieniali :( 



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lipca 2021 - 08:30

Przy konwersji na jpg musi się skonwertować do 8 bitów, bo jpg nie obsługuje więcej.

Ja mam maka na intelu. Jak chcesz, to wrzuć gdzieś oryginał do sieci, to spróbuję wykonać zmianę WB u siebie i porównamy.

#7 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 18 lipca 2021 - 15:43

Przy konwersji na jpg musi się skonwertować do 8 bitów, bo jpg nie obsługuje więcej.

Ja mam maka na intelu. Jak chcesz, to wrzuć gdzieś oryginał do sieci, to spróbuję wykonać zmianę WB u siebie i porównamy.

 

Dzięki, ale robiłam obróbkę na innym programie... to ewidentnie coś z Affinity :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych