Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 12 mini – jakie najlepsze ustawienia video?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 13 lipca 2021 - 10:47

Czy ktoś kto się zna może mi powiedzieć jak ustawić tryb video w iphonie 12? 4k 60 kl/s czy 4k 30 kl/s z włączonym hdr ( dolby vision ) . Ten drugi format zajmuje mniej miejsca stad pojawia się moja wątpliwość co do maksymalnego wykorzystania możliwości.

#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 13 lipca 2021 - 11:19

Odpowiedź jest najprostsza z możliwych: ustaw, jak Ci pasuje.

 

I jeszcze poproszę o tytułowanie wątków tak, aby tytuł podsumowywał treść. Poprawiłem, ale to już naprawdę ostatni raz.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2021 - 11:21

Ja bym ustawił wedle tego, jaki klatkaż najbardziej Ci odpowiada. To ma dużo większe znaczenie dla obioru treści niż obecność bądź jej brak Dolby Vision. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 13 lipca 2021 - 17:07

Typowy admin, nic nie wnosi mądrego do tematu. Pytanie chyba jest sformułowane dość poprawnie. Nie pytałem co mi pasuje tylko co daje maksymalne wykorzystanie sprzętu. Temat dobrze był napisany.. Powinni was wszystkich zbanować - zacznij od mojej osoby. winmaciek dziękuje za sugestie i czekam na dalsze propozycje.

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 643 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2021 - 17:22

Maksymalne wykorzystanie sprzętu daje ci ustawienie wszystkich opcji na maksa. To chyba oczywiste. Ale jak sam zauważyłeś wtedy pliki są znacznie cięższe, dlatego masz możliwość stosowania kompromisów wedle własnego uznania.

Pytasz czy lepsze jest więcej FPS czy Dolby Vision? To pytanie typu co jest lepsze, dobre zimowe buty czy koncert Rolling Stones

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 lipca 2021 - 17:25

  • cronopioverde lubi to

#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2021 - 17:47

Oczywiście, że tak. Już na XS (którego posiadam) można było wybrać czy chcemy 60 FPS i zwykły zakres tonalny czy 30 FPS i poszerzony zakres w stylu HDR. Ja wybrałem wyższy klatkaż, ale na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Istotny jest też od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jak komuś zależy na filmowym wyglądzie, to powinien wybrać w takiej sytuacji 24 FPS. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych