Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro mid 2012 (nie retina) a system macOS Catalina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kalosz12

kalosz12
  • 27 postów

Napisano 29 czerwca 2021 - 12:55

Witam,

 

 

Posiadam komputer Macbook Pro mid 2012 15' (nie retina) i7 2.7GHz, 16 GB RAM, 256 GB SSD na którym pracowałem w systemie Sierra.

Z racji coraz nowszych aktualizacji programów, które już takowego systemu nie wspierają postanowiłem zaktualizować system do najnowszego jaki może działać na danym komputerze czyli Catalina (10.15.7).

Pierwsze odczucia - dłuższe uruchamianie komputera (Sierra ok. 7 sek., Catalina ok. 20 sek.), wyższa temperatura podczas użytkowania, większe zużycie RAM'u (włączony komputer bez użytkowania potrafi zużyć nawet 8GB). Póki co zmiany nie są uciążliwe w pracy ale widoczne.

 

Użytkuje głównie Logic'a i programy biurowe. Zrobiłem backup'a Sierry na pożyczonym dysku, który muszę niedługo oddać, dlatego chce Was zapytać o Wasze doświadczenia z danym systemem na wiekowym już Mac'u. 

Chce wykorzystać dany komputer już do maksimum stąd najwyższa możliwa aktualizacja, ale czy ona tak naprawdę jest najlepsza? Może warto postawić system od 0 (nie aktualizować) czy jednak zejść niżej np. na Mojave?

Przeszukując Internet nie spotkałem się z jakimiś negatywnymi opiniami na temat Cataliny na starszych Mac'ach. System jest już chwilę dostępny więc może ktoś z Was podzieli się doświadczeniami lub zauważył jakieś "ograniczenia".

 

 

Czekam na odpowiedzi.

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych