Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Nie wykrywa mi słuchawek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 23 czerwca 2021 - 19:14

Witam!

 

Ostatnio kupiłam sobie nową parę słuchawek z wejściem USB-A (mają wbudowane również mikrofon). Gdy zadowolona podłączyłam je i chciałam normalnie coś posłuchać, nie chciały działać, dźwięk nadal wychodził z komputera i również mikrofon nie dawał żadnych oznak funkcjonowania. Szperałam trochę w internecie obejrzałam parę postów na ten temat ale nie mogę nadal rozwiązać problemu. Przechodząc do meritum, w każdym z poradników, forach itp. mało znalazłam na temat mojego problemu. Każdemu przynajmniej się wyświetlały te "urządzenia wejściowe i wyjściowe", ja natomiast nie mam nawet tego (patrz zrzut ekranu poniżej). :ph34r:

 

 

Czy ktoś może miał podobny problem i ma jakikolwiek sposób na rozwiązanie tego problemu? 

Załączone pliki



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2021 - 19:53

1. Czasem tak jest, że słuchawki nie będą miały wszystkich funkcji wykrytych po połączeniu USB. Np. Sennheiser PXC 550 (jeśli mnie pamięć nie myli) miały mikrofon i audio po USB, a takie Bowers & Wilkins PX7 po USB mają tylko audio z komputera (mikrofon nie działał). 

2. Łatwiej byłoby doradzić, gdyby tak podstawowa rzecz jakby marka i model słuchawek były podane. To chyba nie są jakieś tajne dane. 

3. Nie zaszkodziłoby również podanie wersji systemu operacyjnego i komputera. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 23 czerwca 2021 - 20:38

1. Czasem tak jest, że słuchawki nie będą miały wszystkich funkcji wykrytych po połączeniu USB. Np. Sennheiser PXC 550 (jeśli mnie pamięć nie myli) miały mikrofon i audio po USB, a takie Bowers & Wilkins PX7 po USB mają tylko audio z komputera (mikrofon nie działał). 

2. Łatwiej byłoby doradzić, gdyby tak podstawowa rzecz jakby marka i model słuchawek były podane. To chyba nie są jakieś tajne dane. 

3. Nie zaszkodziłoby również podanie wersji systemu operacyjnego i komputera. 

Komputer - Macbook Air 13 

Wersja systemu operacyjnego - MacOS Catalina 10.15.7

 

Słuchawki - HIRO PSI Virtual Surround 7.1 


1. Czasem tak jest, że słuchawki nie będą miały wszystkich funkcji wykrytych po połączeniu USB. Np. Sennheiser PXC 550 (jeśli mnie pamięć nie myli) miały mikrofon i audio po USB, a takie Bowers & Wilkins PX7 po USB mają tylko audio z komputera (mikrofon nie działał). 

2. Łatwiej byłoby doradzić, gdyby tak podstawowa rzecz jakby marka i model słuchawek były podane. To chyba nie są jakieś tajne dane. 

3. Nie zaszkodziłoby również podanie wersji systemu operacyjnego i komputera. 

jeszcze dorzucam to https://ntt.pl/wp-content/uploads/2020/01/instrukcja-HIRO-PSI.pdf



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2021 - 21:48

Jeśli na obudowie nie ma żadnego włącznika (czy one w ogóle się świecą po podłączeniu do portu USB?), to pozostaje chyba skontaktować się ze wsparciem producenta. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2021 - 06:12

Jeśli są to słuchawki na USB to mają wbudowaną swoją "kartę dźwiękową" i prawdopodobnie w Mac OS wymaga ona dodatkowego sterownika lub oprogramowania. Na początek to podłącz je do jakiegoś komputera z Windowsem aby sprawdzić czy w ogóle są sprawne.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 24 czerwca 2021 - 13:24

Jeśli są to słuchawki na USB to mają wbudowaną swoją "kartę dźwiękową" i prawdopodobnie w Mac OS wymaga ona dodatkowego sterownika lub oprogramowania. Na początek to podłącz je do jakiegoś komputera z Windowsem aby sprawdzić czy w ogóle są sprawne.

Tak są sprawne, sprawdzałam na komputerze z windows'em, a nawet poprzez przejściówkę sprawdziłam na telefonie. W obu przypadkach działa. Po podłączeniu do komputera, tylko świecą...



#7 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 24 czerwca 2021 - 18:40

Jeśli na obudowie nie ma żadnego włącznika (czy one w ogóle się świecą po podłączeniu do portu USB?), to pozostaje chyba skontaktować się ze wsparciem producenta. 

https://hiro.com.pl/do-pobrania producent zapewnia, że nie należy instalować żadnych sterowników itp. powinny automatycznie się połączyć....



#8 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 czerwca 2021 - 20:59

A masz tam informacje, że są kompatybilne z MacOS? jeśli nie to pisz do supportu producenta lub zwróć i kup takie, których producent zapewnia współpracę z macos.


Fallout ...war, war never changes...

#9 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 24 czerwca 2021 - 22:09

A masz tam informacje, że są kompatybilne z MacOS? jeśli nie to pisz do supportu producenta lub zwróć i kup takie, których producent zapewnia współpracę z macos.

Tak, tak jest to wspomniane we wcześniej wysłanej przeze mnie instrukcji. Głównie pewnie leży problem w sterownikach samego Maca, ale to nie taka łatwa sprawa jak z Windowsem, więc żeby chociaż ktoś mógł mnie naprowadzić w jaki sposób mam to zrobić...



#10 Elmex

Elmex
  • 7 postów
  • SkądParznice, Radom

Napisano 25 czerwca 2021 - 06:21

A masz tam informacje, że są kompatybilne z MacOS? jeśli nie to pisz do supportu producenta lub zwróć i kup takie, których producent zapewnia współpracę z macos.

Właśnie o to chodzi że są kompatybilne. Normalnie poszłabym do sklepu wymieniła na inne ale w moim przypadku się nie da, mam po prostu zbyt napięty grafik...



#11 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 25 czerwca 2021 - 09:25

To napisz do nich- od tego są
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych