Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Imac A1418 21 cali 2017 wymiana dysku i pamięci RAM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 patarek

patarek
  • 4 postów

Napisano 22 czerwca 2021 - 13:12

Witam.

Zakupiłem niedawno imaca 21 cali z 2107 roku. Model A1418, i5 8gb ram, z radeonem 555.
Chcialbym w nim wymienić dysk na SSD. A także jeżeli to możliwe wymienić pamięć RAM. Czytałem gdzieś że może ni być to możliwe ponieważ pamięć może być wlutowana w płytę główną. Czy może ktoś to potwierdzić? I ewentualnie w jaki sposób się mogę dowiedzieć czy wymiana taka będzie możliwa.
A kolejne pytanie jeżeli była by możliwa czy może ktoś jest tutaj na forum z Gorzowa Wielkopolskiego i wie gdzie w moim mieście mógłbym przeprowadzić taką "operację"

Pozdrawiam

Paweł

#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 czerwca 2021 - 14:32

Wejdź na ifixit.com i sam zobacz
Fallout ...war, war never changes...

#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwca 2021 - 20:57

Witam.

Zakupiłem niedawno imaca 21 cali z 2107 roku. Model A1418, i5 8gb ram, z radeonem 555.
Chcialbym w nim wymienić dysk na SSD. A także jeżeli to możliwe wymienić pamięć RAM. Czytałem gdzieś że może ni być to możliwe ponieważ pamięć może być wlutowana w płytę główną. Czy może ktoś to potwierdzić? I ewentualnie w jaki sposób się mogę dowiedzieć czy wymiana taka będzie możliwa.
A kolejne pytanie jeżeli była by możliwa czy może ktoś jest tutaj na forum z Gorzowa Wielkopolskiego i wie gdzie w moim mieście mógłbym przeprowadzić taką "operację"

Pozdrawiam

Paweł

Są 2 porty na pamięć. Można zapodać 2x16GB DDR4 SODIMM 2133MHz. Ale jest to strasznie upierdliwe, bo trzeba rozebrać na części pierwsze całego maka. Po kilkunastu takich wymianach, mam już opanowaną wymianę na "czuja" bez wyjmowania płyty.
SSD najlepiej SATA, po wywaleniu HDD (który totalnie spowalnia wszystko). Najważniejsze, żeby wymieniający wiedział, co robi, bo każdy z moich znajomych serwisantów za pierwszym razem przeciął matrycę.


  • SERWIS.ME lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#4 patarek

patarek
  • 4 postów

Napisano 23 czerwca 2021 - 07:20

Świetnie. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Teraz tylko muszę znaleźć ogarnięty "serwis" najlepiej w gorzowie. Dziękuję za informację. Temat jak dla mnie wyczerpany.

Pozdrawiam

Paweł

#5 patarek

patarek
  • 4 postów

Napisano 24 czerwca 2021 - 16:52

Są 2 porty na pamięć. Można zapodać 2x16GB DDR4 SODIMM 2133MHz. Ale jest to strasznie upierdliwe, bo trzeba rozebrać na części pierwsze całego maka. Po kilkunastu takich wymianach, mam już opanowaną wymianę na "czuja" bez wyjmowania płyty.
SSD najlepiej SATA, po wywaleniu HDD (który totalnie spowalnia wszystko). Najważniejsze, żeby wymieniający wiedział, co robi, bo każdy z moich znajomych serwisantów za pierwszym razem przeciął matrycę.

 

A czy mógłbyś z łaski swojej doradzić mi jakie pamięci 8 i/lub 16  (firma - może nawet konkretny model) (i dlaczego nie 2400Mhz takie mam zamontowane u siebie) i jaki dysk mógłbym kupić. Okazało się, że w Gorzowie mam serwis Apple i zrobią mi wymianę nawet gdy przyniosę własne części. Ceny za dysk i pamięć w serwisie są troszkę zabójcze. 

 

Pozdrawiam 

 

Paweł






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych