Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Finder nie stosuje ustawień widoku dla folderów po kliknięciu "Użyj jako domyślnych"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Player 01

Player 01
  • 187 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 12 czerwca 2021 - 18:47

Na wstępie proszę o wyrozumiałość. Mam za sobą ponad 20 lat obcowania z Windowsem. Maca mam drugi dzień (Mac mini M1 16GB). ;-)

 

Wspomniany problem polega na tym, że system za cholerę nie chce zapisać ustawień widoku folderów. Tzn. pamięta je tylko dla danego folderu. Kliknięcie opcji "Użyj jako domyślnych" nic nie zmienia dla całej reszty. Jest to niesamowicie irytujące.

 

Próbowałem już komendy, która rzekomo ma rozwiązać ten problem: "sudo find / -name .DS_Store -delete; killall Finder". Niestety dalej jest to samo. :-(



#2 Flaga_m

Flaga_m
  • 5 postów

Napisano 07 września 2021 - 17:56

Zgłaszałem ten problem bezpośrednio do supportu Apple przez telefon. W trakcie mojej rozmowy wyszło na jaw, że jeden z developerów z którym rozmawiał przedstawiciel supportu w moim imieniu przyznał się do tego, że ta opcja obecnie jest zepsuta i ma być naprawiona priorytetowo w jednej z najbliższych aktualizacji systemowych jakie wyjdą (nie wiadomo tylko kiedy ta łatka ma być wydana).



#3 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 stycznia 2022 - 09:28

Z tego co widzę, to nadal to nie działa.

Na moim Monterey 12.1 ustawiam domyślne ustawienia, żeby grupował według Rodzaju i za każdym razem po ponownym uruchomieniu komputera widok i tak jest inny.

Strasznie irytujące.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych