Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Illustrator CS3 pl problem z overprintem w naswietlaniu kompozytowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#26 dambyd

dambyd
  • 120 postów

Napisano 25 marca 2008 - 16:50

Witam,
z ostatniej chwili - na stronie winsoftu pojawiła się kolejna łata tym razem dla PS CS3 PL https://rendezvous.w...rMac_Polish.dmg - niestety wszystkie poprawki dotyczą w zasadzie tylko Leoparda. Obiecywana łata do AI pojawiła się tylko dla wybranych języków nie ma wśród nich polskiego:(
Cały czas dostępna jest łata dla ID (5.0.1) https://rendezvous.w...es/?id_patch=70 - dla używających wersji pl - na pewno warto zainstalować.
Pozdrawiam

#27 madmac

madmac
  • 136 postów

Napisano 29 marca 2008 - 09:23

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem (jeśli nie to przepraszam), ale w illustratorze jest narzędzie (kiedyś to był filtr) przy pomocy którego można zadać overprint czarnego koloru (cmyk lub sam k) oddzielnie dla wypełnień i stroke'ów. Często z tego korzystam. edit/edit colors/overprint black.

#28 krzysman

krzysman
  • 113 postów
  • SkądPrzeźmierowo

Napisano 02 kwietnia 2008 - 22:12

Ja proponuje proste rozwiązanie problemu, jak zadać overprint for black przy plikowaniu. Po prostu nie wybieramy opcji dla postscriptu Composit CMYK,tylko wybieramy pozycje in rip separations, (ja zawsze tak plikuje do pdf kompozytowego, niewazne czy tyllko CMYK czy tez CMYK + Pantony) w efekcie mamy PDF Composit + dodatkowe opcje dla poszczególnych kanałów. I wtedy również wspomniana opcja Overprint Black jest dostępna. Dzięki temu po części nigdy nie miałem problemów z naświetleniem czegokolwiek. W mojej karierze jak długo przygotowuje pliki do druku (5 lat) nigdy jeszcze nie miałem sytuacji zęby jakiś ps/pdf sie źle naświetlił. Tak wiec z mojego doświadczenia ta opcje bym polecał. Mam nadzieje ze mogłem pomóc.:-P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych