Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fantasian (Apple Arcade) na Apple TV - czy warto dołożyć do 4K?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz Lenartowski

Tomasz Lenartowski
  • 3 postów

Napisano 28 maja 2021 - 08:25

Dowiedziałem się, że aby zagrać w grę Fantasian z Apple Arcade potrzebny mi jakiś sprzęt Apple'a. Nigdy nie miałem do czynienia z tym producentem więc nie wiem, czy Apple TV jest wystarczająco wydajne do grania w tę i inne gry z Apple Arcade. Mam telewizor 4k wiec teoretycznie mógłbym wybrać wersję 4k ale nie wiem czy warto. Czy ktoś z Was grał w Fantasian na Apple TV? Warto dołożyć do wersji 4k? Wystarczy mi poprzednia wersja Apple TV czy lepiej wziąć 2021? Warto kupować używany sprzęt Apple? Pomóżcie nowicjuszowi :).



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2021 - 12:50

Na pewno nie warto brać wersji HD – ona ma Apple A8 i sprzedawanie jej za te pieniądze w 2021 to jakiś absurd. Do gier się zdecydowanie nie nadaje. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2021 - 13:17

W ogóle ATV do gier to pomysł taki sobie. Jeżeli już koniecznie, to na pewno trzeba dokupić jeszcze jakiś kontroler, bo sterowanie w grach pilotem to smutny żart do tego stopnia, że samo Apple się z tego wycofało i nowy pilot już nie ma takich możliwości.

#4 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 28 maja 2021 - 16:52

ATV 4K + kontroler z PS4 + Arcade - czemu nie. Arcade to inny target niż Playstation czy Xbox i Arcade tę lukę wypełnia znakomicie moim zdaniem. Odpowiadając na tytułowego posta - ATV 4K minimum, do tego jakiś wspierany kontroler i można się bawić długie lata :)



#5 Tomasz Lenartowski

Tomasz Lenartowski
  • 3 postów

Napisano 28 maja 2021 - 20:33

Właśnie czytałem, że da się podłączyć kontroler z ps4 i xboxa one a mam oba wiec problemu pewnie nie będzie. Tylko teraz zdecydować się na sprzęt ciężko.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2021 - 21:13

E tam ciężko. Wszystkie starsze niż obecna generacja mają już mocno leciwe procesory. W telewizyjnych zastosowaniach to nie ma znaczenia, ale w grach to kluczowe.

#7 Tomasz Lenartowski

Tomasz Lenartowski
  • 3 postów

Napisano 04 czerwca 2021 - 12:38

Dziękuję za opinie. Na razie dowiedziałem się, że inna ciekawa gra na wyłączność z Apple Arcade niedawno wyszła na Switcha więc na razie poczekam i zobaczę - moze Fantasian też zostanie uwolniony :).



#8 Annapokaz

Annapokaz
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2021 - 06:17

Kontroler dokup koniecznie jeśli się zdecydujesz.



#9 mmxrop

mmxrop
  • 6 postów

Napisano 26 października 2021 - 22:11

A jaki kontroler polecacie do  najnowszego Atv 4K



#10 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2021 - 23:14

No cóż Tomku, specjalnie dla Ciebie ściągnąłem grę żeby przetestować. W screenach wygląda świetnie. Niestety przy włączeniu każe podłączyć kontroler którego nie mam i nie da się tego ominąć, więc dupa. Niektóre gry, które wymagają kontrolera i tak mogę odpalić, tej nie. Jeśli byś się decydował na zakup ATV to zdecydowanie 4K 2gen. Przy 4K jednak te gry zaczynają przymulać w co nie wierzyłem ale mi pokazano. Mowa oczywiście o tych ładniejszych. 2Gen powinna mieć na jakiś czas zapas mocy. Nie liczyłbym na to, że pojawi się to gdzieś indziej. Mówisz o jakiejś jednej grze, a w Arcade są setki. Zawsze możesz rozwiać wątpliwości pisząc do dewelopera. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych