Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy jest możliwość utworzenia kontaktów w Iphonie przez wprowadzanie na zwykłym kompie z klawiatury ?


Najlepsza odpowiedź Namche , 06 września 2021 - 20:43

Ha, udało się. Rozpakowałem plik do programu pocztowego Evolution. Evolution utworzył oddzielne pliki vcard dla każdego kontaktu. Po kolei trzeba było importować każdy kontakt do icloud.

Dzięki za pomoc i naprowadzenie na rozwiązanie.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 08 maja 2021 - 11:35

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem Iphona i koniecznością utworzenia w nim 200-300 kontaktów. Czy jest jakaś możliwość by z zwykłego (nie applowego) laptopa wprowadzić do Iphona te kontakty ?



#2 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 maja 2021 - 12:53

Otwierasz icloud.com logujesz się na swoje konto, tworzysz tam kontakty i po podpięciu tego konta do telefonu same się zsynchronizują.


iPhone 15 Pro


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 08 maja 2021 - 23:49

Podpowiem też nieśmiało, że skoro masz 200-300 kontaktów, to prawdopodobnie nie trzymasz ich w głowie i da się je wyeksportować i zaimportować do iCloud. Nie musi to być też iCloud (chociaż ten będzie działał najlepiej). Jest tutaj przynajmniej kilka opcji. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 09 maja 2021 - 17:48

Dzięki.



#5 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 05 września 2021 - 12:41

Podpowiem też nieśmiało, że skoro masz 200-300 kontaktów, to prawdopodobnie nie trzymasz ich w głowie i da się je wyeksportować i zaimportować do iCloud. Nie musi to być też iCloud (chociaż ten będzie działał najlepiej). Jest tutaj przynajmniej kilka opcji. 

Mógłbyś powiedzieć jak wyeksportować z telefonu z Androidem, kiedy kontakty są w telefonie, a nie gdzieś w googlowej chmurze ? Znalazłem narzędzie Appla "Przenieś do iOS", ale jak chce wyeksportować wszystkie ustawienia do telefonu iPhone 7 to dostaję błąd, że się nie da.



#6 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 września 2021 - 19:37

Wyeksportuj do chmury google w telefonie z androidem. Wystarczy że włączysz synchronizację kontaktów. Na stronie google wchodzisz w kontakty i tam zpisujesz do pliku i ten sam plik otwierasz na icloud.com i eksportujesz. Później samo zassie na iPhona.

iPhone 15 Pro


#7 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 06 września 2021 - 19:30

Witam

Wyeksportowałem kontakty do pliku vcf. Pobrałem na komputer. Zalogowałem się do icloud.com. Tam wybrałem kółko zębate. Tam "importuj zakładkę vcard" (czy zakładka vcard i plik vcf to to samo?). Dostaje komunikat "import zakładek vcard się nie powiódł ponieważ wystąpił problem z odczytem zakładek vcard". Plik jest prawidłowo wyeksportowany i mogę go zaczytać np. do poczty Evolution. W poczcie się prawidłowo dodał do kontaktów w programie pocztowym. W icloud nie poszło.


Użytkownik Namche edytował ten post 06 września 2021 - 19:34


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2021 - 19:55

A jakbyś spróbował dodać z poziomu aplikacji Kontakty iPhone'a?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 06 września 2021 - 20:43   Najlepsza odpowiedź

Ha, udało się. Rozpakowałem plik do programu pocztowego Evolution. Evolution utworzył oddzielne pliki vcard dla każdego kontaktu. Po kolei trzeba było importować każdy kontakt do icloud.

Dzięki za pomoc i naprowadzenie na rozwiązanie.



#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2021 - 21:35

Nie jest to do końca to, co miałem na myśli (może udałoby się zaimportować pojedynczy plik vcf w Kontaktach na iPhonie), ale skoro działa, to pozostaje mi powinszować i zamknąć temat.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych