Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 2018 - zamiast uśpienia wyłącza się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbasmok

qbasmok
  • 19 postów

Napisano 13 kwietnia 2021 - 19:44

Komputer się normalnie usypia, nastomiast przy dłuższej przerwie (17h od ostatniego użycia) podnosząc klapę mam czarny ekran. dopiero kilkukrotne otwarcie i zamknięcie klapy, klikanie przycisków jakoś go wybudza, ale w taki sposób jakby był wyłączony (logo apple i konieczność wpisania hasła zamiast Touch ID). Żadnego harmonogramu nie mam włączonego. ktoś miał podobno przypadłość albo zna jakieś rozwiazanie? 

 


#2 pepe32

pepe32
  • 24 postów

Napisano 14 kwietnia 2021 - 15:04

w mac mini (model z 2018) po ostatniej aktualizacji ma problemy z wychodzeniem z uśpienia pomaga wyłączenie "wiadomości"



#3 qbasmok

qbasmok
  • 19 postów

Napisano 14 kwietnia 2021 - 15:22

Wyczytałem na necie, że macbooki mają teraz coś takiego jak wchodzenie w stan hibernacji (deep sleep) po okresie w standby'u dłuższym niż 4h. Ma to wpływać na długość pracy na baterii, bo wtedy przy deep sleep teoretycznie nie powinno pobierać w ogóle mocy. Wszytskie programy po tej hiberancji powinny wrócić do stanu sprzed zamknięcia klapy. Muszę po prostu przytrzymać power button parę sekund i odpala się logo z paskiem postępu oraz wymaga ode mnie wpisania hasła. Ale generalnie trwa to szybicej niż pełne odpalenie maca. Hm. Zastanawiam się tylko czy jest szansa jakoś to wyłączyć. Spróbuje ewnentualnie cczegoś takiego jak resetowanie SMC.



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 kwietnia 2021 - 21:28

Tak poza resetem wszystkiego – co pokaże u Ciebie pmset -g custom


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 qbasmok

qbasmok
  • 19 postów

Napisano 15 kwietnia 2021 - 17:56

Tak poza resetem wszystkiego – co pokaże u Ciebie pmset -g custom

 

mam coś takiego.

dzisiaj akurat dziwnie coś nie chciał mi się odpalić po przerwie i po odpaleniu wyskoczył błąd sleep Wake. 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-04-15 o 18.53.11.png   232,5 KB   0 Ilość pobrań



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 kwietnia 2021 - 01:38

Czyli z wyniku komendy wygląda na to, że Twój komputer wchodzi w stan głębszego uśpienia po 24 godz. (86400 s), jeśli stan baterii jest "wysoki", zaś po 3 godz. (10800 s), gdy "niski", przy czym granica pomiędzy tymi dwoma ustawiona jest na 50% (highstandbythreshold). Możesz się pobawić powyższymi ustawieniami albo nawet całkiem wyłączyć standby, ustawiając jego wartość na 0. Wszystko to kosztem zużycia baterii, oczywiście, i ryzyka, że podczas takiego rodzaju uśpienia przez kilkanaście godzin urządzeniu może zabraknąć prądu i się wyłączy.

Ponadto, żeby nie uniemożliwiać zupełnie głębokiego standby'a, możesz zamiast tego zmienić "rodzaj" hibernacji na takie bardziej oldskulowy sen, przełączając wartość hibernatemode również na 0. Przeczytaj sobie manual do pmset, żeby nie działać na ślepo, i pokombinuj.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 qbasmok

qbasmok
  • 19 postów

Napisano 16 kwietnia 2021 - 05:03

Czyli z wyniku komendy wygląda na to, że Twój kom

 

Tak, analizowałem sobie, ale teraz przy wysokim naładowaniu (89%) po 6h snu podnoszę klapę i jest czarno. Muszę go wybudzać korzystając z power button. Teoretycznie wg pmset powinno to się wydarzyć po 24h. SMC resetowałem, może zresetuje jeszcze ram. Eh. 



#8 qbasmok

qbasmok
  • 19 postów

Napisano 17 kwietnia 2021 - 06:18

Ustawiłem hibernatemode na 0. Wczoraj po pracy po 10h wróciłem i normalnie wybudził się ze sleep mode po otwarciu klapy. Teraz po nocy, po 7h otwieram klapę i ciemno, muszę używać przycisku do zasilania. Możliwe, że coś jest tutaj wadliwego? Czy może to wina oprogramowania? Myślałem, ze jak już ustawie hibernacje na 0 to już będzie cacy, a tu takie kwiatki, ze raz jest cacy, a raz po staremu..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych