Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 2020 Intel - Nie pokazuje "użycia na ekranie"


Najlepsza odpowiedź Kardas , 27 kwietnia 2021 - 14:53

Wysłałem jednak maca do serwisu i jednak wymieni baterię. Z baterią wymieni chyba też klawiaturę. Póki co wszystko działa jak należy. Wysyłałem do Czech do jakiegoś centrum serwisowego. Wszystko załatwiałem przez infolinię apple. Wysłali mi specjalne pudełko do transportu macbooka wraz z naklejką kuriera. Nic nie musiałem robić. Kurier sam przyjechał po komputer. Wyrobili się łącznie z wysyłkami w dwie strony do Czech w tydzień z małym haczykiem. Jestem pod wrażeniem szybkości i solidności załatwienia problemu. Teraz problemu braku wskazań "użycia na baterii" już nie ma. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 08 kwietnia 2021 - 10:13

Witam

Mam problem z macbookiem pro 2020 na intelu. Nie pokazuje mi użycia macbooka na ekranie. Mam świeży system bez backupów i tak jakby macbook w pewne dni nie był używany. W ogóle nie pokazuje użycia na ekranie. Resetowałem SMC, pram, świeży sysytem i nic. W jeden dzień pokazuje użycie a w drugi już nie. Zupełnie losowo. Co to może być? Załączam screen. 

 

https://ibb.co/whYNs9Y

 


MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2021 - 07:58

Ta funkcja to trochę taki żart. Nie zwracaj na to uwagi.



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2021 - 10:15

Potwierdzam. Na macOS działa to dramatycznie. U mnie dla odmiany (na M1) lubi pokazywać słupki użycia przez całą noc. A raz nawet udało mi się wykręcić ponad 30 godzin średniego dziennego użycia w podsumowaniu tygodnia.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 kwietnia 2021 - 11:17

Potwierdzam. Na macOS działa to dramatycznie. U mnie dla odmiany (na M1) lubi pokazywać słupki użycia przez całą noc. A raz nawet udało mi się wykręcić ponad 30 godzin średniego dziennego użycia w podsumowaniu tygodnia.

 

Mam tak samo (zdarzyło się kilka razy) :P Zarówno na moim M1, jak i mamy. Mam podejrzenia, że uznaje, że któraś aplikacja działa cały czas.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#5 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 09 kwietnia 2021 - 14:50

Mam tak samo (zdarzyło się kilka razy) :P Zarówno na moim M1, jak i mamy. Mam podejrzenia, że uznaje, że któraś aplikacja działa cały czas.

U mnie często pokazuje, że YT działał w nocy więc pewnie jakiś zbieracz danych pozostaje aktywny.


MBA 2020 M1 16/256 GB | MBP 13" 2009 | HAMAC i5-4460 |


#6 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 10 kwietnia 2021 - 12:28

Ja rozumiem że komuś pokazuje użycie jak nawet nie korzysta z maca bo akurat idą jakieś procesy w tle ale u mnie cały tydzień siedzę na maku a użycie na ekranie w niektórych dniach pokazuje 0. Tak jakbym w ogóle komputera nie odpalał. Słupki powyżej pokazujące schodzenie procentowe baterii są pokazywane w prawidłowy sposób natomiast poniżej tam gdzie jest "użycie na ekranie" mam 0. 

 

Tak jak na przykład tutaj:

https://ibb.co/Yk31kP7

 

Dzwoniłem nawet na infolinię apple. Konsultant nic nie wie o takich błędach. Zrobiłem z konsultantem standardowe resety smc, pram itp. Nic nie pomogło. Doszło do tego że konsultant zaproponował mi wysyłkę laptopa do Czech do serwisu bo podejrzewa problemy z baterią. Mac jest na gwarancji apple jeszcze 3 miesiące. I nie wiem czy dać sobie z tym spokój czy jednak go wysłać na sprawdzenie. 


Użytkownik Kardas edytował ten post 10 kwietnia 2021 - 12:36

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2021 - 15:22

My też nie wiemy. Jak Cię boli brak informacji na jakimś durnym wykresiku zagrzebanym gdzieś w ustawieniach i są Ci one niezbędne do życia, serwisuj (nie to, żebym wierzył, że to pomoże, bo - jak już Ci napisano - to jest po prostu zbugowane i tyle). Jak nie, po prostu zignoruj i żyj dalej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 10 kwietnia 2021 - 16:41

To nie chodzi że mnie to boli. Tylko według apple nie jest to normalne że tam jest zero. Jeszcze żeby było cokolwiek, żeby cokolwiek nawet źle pokazywało to pal licho ale tam jest zero. Mam maca za 10 klocków któremu się kończy gwarancja za 3 miesiące. A jak po gwarancji zaraz się okaże że to jednak walnięta bateria albo coś innego? Nie chodzi mi o te wykresiki bo mi one koło dupy latają ale raczej martwi mnie czy mac jest w 100% sprawny że nie liczy tego czasu w ogóle na ekranie. System świeży, dopiero postawiony, bez backupów i nie jest normalne że takie rzeczy się dzieją. Apple to nie Xaomi że jednym te użycie na ekranie się pokazuje a innym nie. Jeśli by tak było to myślę że na Big Sur po pół roku już dawno by to załatali. Wiem że liczenie tego użycia może być skopane, tylko że u mnie tego liczenia nie ma w ogóle. Apple poza tym sugeruje problemy z baterią. Mam to olać w macu za 10 klocków 3 miesiące przed zakończeniem gwarancji?


MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2021 - 20:13

Ja bym olał. Ale to Twój mac i Twoje klocki, więc serwisuj, powodzenia.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2021 - 08:06

Daj sobie z tym spokój, to ma bugi i nigdy nie działało poprawnie. 



#11 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2021 - 20:37

U mnie też liczy i pokazuje w cały świat. To błąd software’owy, a nie hardware’owy. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#12 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 14:53   Najlepsza odpowiedź

Wysłałem jednak maca do serwisu i jednak wymieni baterię. Z baterią wymieni chyba też klawiaturę. Póki co wszystko działa jak należy. Wysyłałem do Czech do jakiegoś centrum serwisowego. Wszystko załatwiałem przez infolinię apple. Wysłali mi specjalne pudełko do transportu macbooka wraz z naklejką kuriera. Nic nie musiałem robić. Kurier sam przyjechał po komputer. Wyrobili się łącznie z wysyłkami w dwie strony do Czech w tydzień z małym haczykiem. Jestem pod wrażeniem szybkości i solidności załatwienia problemu. Teraz problemu braku wskazań "użycia na baterii" już nie ma. 


Użytkownik Kardas edytował ten post 27 kwietnia 2021 - 14:55

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych