Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Machine nie pozwala opuścić Big Sur dla Cataliny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 marca 2021 - 19:06

System Big Sur nie pozwalał pracować mi na niektórych programach, dlatego postanowiłem wrócić do Cataliny za pomocą Time Machine. Niestety próbowałem kilka razy i za każdym razem po jakimś czasie zaświeciło się przekreślone kółeczko. Pojawił mi się jeszcze inny problem i pisze o tym bo może to mieć związek. Chodzi o to że mam teraz widocznych na biurku 5 różnych dysków a kiedyś miałem 1, ale próbowałem instalować system z Time Machine na kilku z nich z osobna i nic nie dało. Nawet Big Sur mi odrzucało na dysku Macintosh HD ale na Macintosh HD - dane już zaliczyło i w końcu po wielkich problemach mam zainstalowany na czysto Big Sur. Ale nie zrobiłem tego popularnym sposobem, ale chciałem sobie ułatwić i po uruchomieniu w trybie awaryjnym com+R, tylko wymazałem dysk i nie używałem zewnętrznych nośników ani opcji wpisywania tekstów w terminalu. Mam Time Machine z Cataliną i chce łatwym sposobem przywrócić sobie wcześniejszy stan iMaca a potem znów wymazać wszystko i na czysto zainstalować Catalinę. Nie wiem tylko dlaczego Time Machine mi na to nie pozwala? Dzięki za pomoc. 


Użytkownik bielin edytował ten post 31 marca 2021 - 19:13


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2021 - 19:28

Nie do końca rozumiem, co się dokładnie dzieje i jaki jest status komputera. 

Co to w ogóle znaczy „Mam Time Machine z Cataliną”? W Time Machine nie są przechowywane kopie systemów operacyjnych. Nie są to backupy „bootowalne” (takie, z których można wystartować komputer). Tam tak naprawdę są obecne tylko Twoje dane (i garść metadanych).  


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 marca 2021 - 19:41

Dzięki winmaciek na myśli miałem Time Machine który przywróci mi poprzedni stan iMaca więc przywróci Catalinę a usunie Big Sur. 


Użytkownik bielin edytował ten post 31 marca 2021 - 19:42


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2021 - 20:00

To tak nie działa. Na przyszłość polecam zainteresować się narzędziem typu Carbon Copy Cloner. Wydaje mi się, że on powinien coś takiego ogarnąć. Na pewno potrafi zrobić kopię dysku 1:1 (można z niej wystartować komputer i normalnie pracować). 


  • bielin lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 marca 2021 - 20:07

Dzięki winmaciek więc rezygnuję i na czysto będę chciał zainstalować Cataline, ale o tym wspomniałem w innym wątku w którym pytam o Bootowalny pendrive + Instalacja na czysto i jak ściągnąć Catalinę. Chociaż może z Time Machine da się skopiować Cataline bo tam miałem w tym systemie wszystko. 


Użytkownik bielin edytował ten post 31 marca 2021 - 20:19


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2021 - 20:59

Nie da się. Można skopiować pliki preferencji, dane aplikacji itp. i je „wkleić” do czystego systemu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych