Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 2017 - migające podświetlenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Piotrekx

Piotrekx
  • 47 postów

Napisano 19 marca 2021 - 16:20

Witajcie,

 

Mam problem z migającym podświetleniem w MBP 2017 15", występuje to głównie na ciemnych tłach, im wyższa jasność tym migotanie staje się bardziej widoczne. Nie jest to kwestia obrazu, tylko samego podświetlenia matrycy. Problem występuje w głównej mierze podczas używania zintegrowanej karty graficznej Intela - po wyłączeniu opcji automatycznego przełączania kart graficznych nasilenia bardzo się zmniejsza. Z innych symptomów - jeżeli używany jest intel i widoczne jest migotanie, to jakikolwiek ruch na ekranie (myszka, kręcące się kółko, cokolwiek) powoduje że problem znika. W momencie ustabilizowania się obrazu do statycznego odrazu problem wraca. Próbowałem na Windowsie 10 przez bootcamp - jest to samo. Zrobiona czysta instalacja MacOS Big Sur - to samo. Robiony był również reset NVRAM i SMC. Komputer jest używany w głównej mierze stacjonarnie, także wykluczam uszkodzenia od kondensacji wody bo nie był wynoszony na zewnątrz od kilku miesięcy, zalany też nigdy nie był, mam go od nowości. Bateria ma 35 cykli więc też powątpiewam w jej spuchnięcie mogące wywołać jakieś uszkodzenia płyty. Dzięki za wszelkie wskazówki.


Użytkownik Piotrekx edytował ten post 19 marca 2021 - 16:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych