Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki iPhone – 12 mini czy 11?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 13 marca 2021 - 15:20

Witajcie.

Było dużo podobnych pytań , ale i ja zadam.

Żona ma 7 , córka 6s , ja Samsunga S9 , który powoli zaczyna mnie drażnić . Przez dwa lata małżonka po przesiadce z S7 Edge powiedziała że w życiu nie zamieni Iphone na inna firmę i wierzę jej.

 

Generalnie chcę zmienić na Iphone na minimum 3 lata , jeśli nie uszkodzę ekranu czy czegoś ze swojej winy , to nawet po tych latach wolę wymienić baterię jeśli by niedomagała.  Niestety nie bardzo mam środki , żeby kupić za gotówkę , ale w MM jest teraz fajna opcja że nawet do 60 rat zero procent można Apple brać . Chciałbym wpłacić ze 30-40 procent i resztę na 30 rat i tu pytanie. 

 

Bardzo podoba mi się kształt 12 mini , taki design mi pasuje, ale zastanawiam się czy ma to sens , bo i tak dokupię etui do niego więc wszystko oprócz ekranu będzie niewidoczne , i czy jest sens ? Za 400 zł mniej jest Iphone 11.

 

Codzienna aktywność to rozmowy ( średnio około 2 - 3 godzin dziennie) , smsy , jak skończy się praca zdalna to muzyka w drodze do pracy, czasem cyknąć fotkę, z godzinkę na portalach w necie. No i duuuuużo lepiej działa w samochodzie Car Play niż Android Auto.

 

P.S>  Nie chcę 12 , to już 1000 zł więcej nie stać mnie :)

 

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2021 - 15:28

Jeśli z tych, to weź 11. 12 mini ma trochę za małą baterię.



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2021 - 15:37

Ogólnie możesz sobie porównać elegancko na stronie Apple: https://www.apple.co...evice2=iphone11

Ja bym wziął 12 mini, głównie ze względu na dużo lepszy ekran. Inne rzeczy (wzmocniona obudowa, MagSafe czy 5G) są fajne, ale na ekran patrzysz za każdym razem, kiedy korzystasz z telefonu. Poza tym w tym Samsungu jest OLED (czy tam AMOLED, nie znam się zbytnio na Samsungach) – przesiadka na LCD w iPhonie mogłaby trochę boleć.

Różnicę w designie mimo wszystko trochę widać. 

Aczkolwiek szczerze mówiąc, to przy tak lekkim użytkowaniu poważnie rozważyłbym iPhone'a SE. Półtora tysiąca zostaje w kieszeni, a do wymienionych zadań nadawałby się w zupełności.  


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 13 marca 2021 - 15:39

No kwestia baterii przewija się w każdym poście , fakt wielkość , czekałem na niego , ale cena mimo wszystko trochę za wysoka , liczyłem na niższą , w stosunku do SE 2021. Generalnie jest zawsze gdzie podładowac , ale jak to wpłynie na trwałość tej bateryjki...



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2021 - 15:49

Moim zdaniem to nie jest jakiś wielki problem – nie wiem, jaki masz tryb pracy, ale generalnie bezprzewodowe ładowarki w dużej mierze rozwiązują ten problem. A 12 mini ma MagSafe, który ułatwia korzystanie z nich. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2021 - 16:59

No kwestia baterii przewija się w każdym poście , fakt wielkość , czekałem na niego , ale cena mimo wszystko trochę za wysoka , liczyłem na niższą , w stosunku do SE 2021. Generalnie jest zawsze gdzie podładowac , ale jak to wpłynie na trwałość tej bateryjki...

Jeśli bateria to nie problem, a rozmiar Ci odpowiada, to bierz 12 mini. Żywotnością baterii bym się aż tak nie przejmował. Jak Ci za 2 lata padnie, to wymiana w autoryzowanym serwisie kosztuje tyle, co 1 tankowanie samochodu do pełna.

 

Dla odmiany typem wyświetlacza w 11 też, moim zdaniem, nie trzeba się specjalnie przejmować. Użytkuję na przemian iPada Pro z wyświetlaczem LCD i iPhone 12 Pro z OLED i nie dostaję za każdym razem krwotoku oczu. Różnicę głównie widać w czerniach, gdy w pomieszczeniu jest bardzo ciemno. W codziennym użytku nie zwraca się na to uwagi.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 marca 2021 - 17:18


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 13 marca 2021 - 17:35

Też stawiam na mini, a przy ratach 0% pierwsza wpłata nie ma sensu... chyba. 



#8 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 13 marca 2021 - 18:12

Nie rozumiem tego jojczenia na LCD w iphone’ach. Miałem sporo modeli od 3GS, przez 5s, 6s,8 po 12 pro i ekran nigdy nie był elementem, na który bym narzekał. Przecież te ekrany zawsze były wysokiej jakości. Nawet teraz bezpośrednio porównując 12 pro z 8 nie widzę powodu do narzekań w 8, a wzrok mam dobry.

#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 13 marca 2021 - 18:13

Dokladnie. Ewentualnie kwestia ramek.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2021 - 19:25

Tu nie chodzi nawet o jojczenie. Nie widzę sensu kupna LCD, skoro mogę mieć OLED. Jest zwyczajnie lepszy (chociaż LCD w iPhone nie jest zły) no i 'nie wyświetlanie niczego' kiedy ma być czarno zwyczajnie oszczędza baterię.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 13 marca 2021 - 19:35

Kwestia ceny. Za 3k (jeszcze) nie dostaniesz iphone’a z z oledem.
Do OP: lubisz małe telefony - bierz 12 mini, będziesz zadowolony. Jak lubisz większe, to weź 11.... i też będziesz zadowolony.

#12 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 13 marca 2021 - 19:41

Też stawiam na mini, a przy ratach 0% pierwsza wpłata nie ma sensu... chyba. 

Ogólnie dla większości nie ma , ale ja chcę płacić nie więcej niż 50 zł miesięcznie.

 

Nie rozumiem tego jojczenia na LCD w iphone’ach. Miałem sporo modeli od 3GS, przez 5s, 6s,8 po 12 pro i ekran nigdy nie był elementem, na który bym narzekał. Przecież te ekrany zawsze były wysokiej jakości. Nawet teraz bezpośrednio porównując 12 pro z 8 nie widzę powodu do narzekań w 8, a wzrok mam dobry.

 

Też tak myślę , że nawet LCD jest tak dobrej jakości , że wystarcza do codziennego użytku. Mając teraz w S9 Amoled nie widzę jakiś dużych różnic względem nawet IP7, może mam już słabe oczy :). Nie oglądam materiałów na Youtube.

 

Jeśli bateria to nie problem, a rozmiar Ci odpowiada, to bierz 12 mini. Żywotnością baterii bym się aż tak nie przejmował. Jak Ci za 2 lata padnie, to wymiana w autoryzowanym serwisie kosztuje tyle, co 1 tankowanie samochodu do pełna.

 

Dla odmiany typem wyświetlacza w 11 też, moim zdaniem, nie trzeba się specjalnie przejmować. Użytkuję na przemian iPada Pro z wyświetlaczem LCD i iPhone 12 Pro z OLED i nie dostaję za każdym razem krwotoku oczu. Różnicę głównie widać w czerniach, gdy w pomieszczeniu jest bardzo ciemno. W codziennym użytku nie zwraca się na to uwagi.

 

Najpierw pisałem o tej baterii , ale teraz pomyślałem wstecz i nawet S9 ładuję codziennie wieczorem od nowości. Tu baterie drenuje ekran i kiepski Android.



#13 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 marca 2021 - 19:47

Przychylam się do opinii, że lepiej 12 Mini. Przede wszystkim OLED, nowy wygląd, który będzie w iPhonach pewnie przez kilka lat, 5G (tak, wiem, to dla większości kwestia przyszłości) oraz Magsafe (bardzo mi się to rozwiązanie podoba). Sprawdź tylko, czy pasuje ci rozmiar Miniaka.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#14 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 13 marca 2021 - 20:16

Bardzo mi pasuje , kilka miesięcy temu SE2 był dla mnie wyborem, ale wiedząc że wyjdzie IP12 mini czekałem. Zastanawiam się jak wpłynie na wartość informacja , że Apple nie zamierza kontynuować produkcji mini , co to za twór będzie 12s ?



#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2021 - 20:45

A jakie to ma dla ciebie znaczenie, skoro potrzebujesz telefonu teraz? Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Patrzenie na przyszłą potencjalną wartość i na modele, które być może pojawią się za rok nic ci nie da. Dla ciebie wartością będzie wygoda używania tu i teraz, a nie jakieś wyliczanki i spekulacje.
  • cesiu111 lubi to

#16 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 marca 2021 - 21:16

No tak konkretnie to bardziej za pół roku :P To są tylko spekulacje, zdziwiłbym się, gdyby wycofali Mini. Wyznaję zasadę, że najlepiej kupować telefon tuż po premierze, ale jeżeli potrzebujesz telefonu teraz, to faktycznie - bierz, a nie zastanawiaj się, co będzie w kolejnym modelu.

 

Czy dodadzą coś, co fundamentalnie zmienia korzystanie z telefonu? Pewnie nie. Może TouchID w ekranie (w serii Pro) czy w home button, może mniejszy notch. 120Hz zapewne, ale tylko w serii Pro.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#17 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 marca 2021 - 11:23

Miałem IP11, a od listopada mam 12 mini. Bateria spokojnie jeden dzień trzyma w nim, a używam telefonu naprawdę mocno. Facebook, twiter, iMessage, safari, sporo portali zakupowych i aukcyjnych (StockX, Footpatrol, etc.), połączenia, poczta. Nie mogę narzekać na ten telefon. Polecam 12 mini.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#18 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 marca 2021 - 13:09

Wcześniej miałem X i XS. Czas działania Mini  identyczny w moim przypadku, na cały dzień bez problemu starcza. Największy hejt na baterie rozsiewają ludzie którzy widzieli ten telefon tylko w galerii albo na yt. Telefon w rozmiarze idealnym, wreszcie coś normalnego w dobie prawie 7 calowych patelni. Jeśli chodzi o mnie to jedyna rzecz jakiej mi brakuje to obiektyw zoom, z którego dużo korzystałem w XS. Reszta perfect, polecam. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 14 marca 2021 - 13:11

iPhone 15 Pro


#19 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 14 marca 2021 - 13:59

Wczoraj , obejrzałem recencję, gdzie po raz pierwszy testujący określił , że na spokojnie wystarcza bateria do połowy następnego dnia. Więc chyba wybór będzie na mini. Ogólnie często odchodzę od biurka i zabieram telefon do kieszeni (taka praca) , a powiadomienia mam na smartwachu , więc nie będę za każdym razem wybudzał ekranu , żeby zobaczyć co przyszło. Dzięki za informacje od osób , które miały styczność większa niż w salonie :)



#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2021 - 16:59

Mój mini spokojnie trzyma dwa dni - tylko uczciwie mówię, że niewiele robię w domu na telefonie (bo i po co, skoro cały czas mam włączony komputer...). Ot, powiadomienia na zegarek, szybkie sprawdzenie czegoś jak mi się nie chce sięgać po laptopa, odznaczenie odcinka serialu jako 'obejrzany' i takie tam.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#21 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 marca 2021 - 19:19

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł, porzucając folklorystyczne zwroty.

 

Przypominam nieśmiało, że oprócz forumowej wyszukiwarki (prawda to – o mocno dyskusyjnej skuteczności), również wyszukiwarki globalne (np. Google) indeksują zawartość tytułów i szczerze wątpię, żeby ktoś z podobnym dylematem wpisał w pole wyszukiwania "osiołek" bądź "żłób", a tak stało w tytule tematu.

 

Proszę jednak, by postarać się być pro-forumowym i pomagać wszystkim, także tym, którzy będą szukać identycznego rozwiązania w przyszłości. Dziękuję. 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#22 Masterjam77

Masterjam77
  • 16 postów

Napisano 14 marca 2021 - 20:04

Jasne, sorki za zbyt rozpasne słownictwo :). Rozumiem fakt.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych