Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 2017: ograniczona wydajność i problem z wybudzeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 KiciaKocia

KiciaKocia
  • 3 postów

Napisano 07 marca 2021 - 22:37

Dzień dobry,
serdecznie proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny spowolnienia wydajności MacBooka Air '13 (MQD32ZE) o nw. parametrach:

Procesor: Intel Core i5;
Pamięć RAM: 8 GB DDR3;
Dysk SSD: 128 GB;
Grafika: Intel HD 6000

Problem zaczął występować po ok, dwóch tygodniach od aktualizacji systemu do Big Sur. Między jednym a drugim użyciem komputera, Mac stracił na płynności: otwieranie/przechodzenie między aplikacjami stało się długotrwałe, ponadto uśpienie oraz wybudzenie komputera każdorazowo wymaga kilkusekundowego przytrzymania włącznika zasilania. Uniesienie pokrywy matrycy czy krótkie naciśnięcie włącznika nie skutkuje - z komputera dochodzi jedynie "pyknięcie". Ładowarka działa w porządku, bateria również trzyma fason.

Poniżej zamieszczam listę czynności, które wykonałam zanim postanowiłam podzielić się z Wami problemem:
- wykonałam kombinację klawiszy: Shit + klawisz zasilania; Alt+Cmd+P+R; Shift+CTRL+ALT;
- odłączyłam baterię i wpiąłam ją z powrotem;
- przeprowadziłam diagnostykę dysku;
- zainstalowałam ponownie Big Sur;
- przeprowadziłam downgrade do OS Catalina.
- wymieniłam dysk na nowy i ponowiłam dwa ostatnie punkty.

Niestety komputer nadal ma problem z uruchomieniem; system zaczytuje się nieporównywalnie długo (sama instalacja OS Catalina trwała blisko 3 godziny) a działanie aplikacji pozostaje koszmarem.

Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz wyrozumiałość (jestem laikiem, wybaczcie brak fachowej terminologii) - każdą wskazówkę przyjmę z pokorą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych