Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TUTORIAL] iPod Touch 1.1.4 JB Ziphone


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 03 marca 2008 - 10:05

iPod Touch 1.1.4 Jailbreak - ZiPhone



Do posiadanie 1.1.4 nie potrzeba robić downgrade do 1.1.1 i potem męczyć się z 1.1.2, potem 1.1.3 itd...
Trzeba mieć iPod'a 1.1.4, najlepiej czystego, nic więcej.
Nie martw się, że coś źle pójdzie, wszystko można naprawić.
To jest naprawdę łatwy jailbreak.
Jeśli pomogłem to naciśnij ludzika!! Dołączona grafika


Wersja FILMOWA:

YouTube - 1.1.4 Jailbreak dla iPod Touch (ZiPhone)






1. Ze strony http://www.downloadziphone.org ściągnij Ziphone na Mac'a lub PC'ta
2. Zainstaluj i otwórz ZiPhone GUI

3. Po uruchomieniu:

Windows:
- Podłącz iPod'a Touch do komputera.
- Nie wyłączaj iTunes
- Na ZiPhone naciśnij "Jailbreak"
Dołączona grafika
- W iTunes wyskoczy jakiś błąd, ignoruj go :)
- Po jakimś czasie twój iPod będzie zJailbreakowany!

Mac:
-Podłącz iPoda do komputera.
-Nie wyłączaj iTunes
- Na ZiPhone naciśnij "Jailbreak"
Dołączona grafika
-iTunes będzie miał jakiś błąd dla ciebie. Ignoruj go.
- Tadam! 1.1.4 Jailbroken!

*********************************************************

1. "Naciskam Jailbreak, a ZiPhone nie może znaleźć iPod'a!! :( "
- Musisz przytrzymać górny guzik na iPodz'ie i HOME (pod ekranem)
- Ignoruj "Slide TO Turn Off"
- iPod pokaże ci logo Apple
- A następnie włączy się z logiem iTunes i kabelkiem.
Teraz Ziphone powinien po naciśnięciu "Jailbreak" wykryć iPod'a.
Dołączona grafika


2. BSD root: md0, major 2, minor 0 ??
a. W takim wypadku jest prawdopodobieństwo, że używasz NAJNOWSZEJ wersji ZiPhone.
ZiPhone Download Server <-- ściągnij najnowszą.
Powinno to pomóc.

Jeżeli używasz najnowszego ZiPhone, a nadal masz ten "BSD tratlala..." to niestety al;e musisz zrezygnować z ZiPhone.
*Na YouTube "ipodtouchmaster" pokazuje inną metodę : YouTube - 1.1.4 Automatic Jailbreak + get iPhone apps. for iPod Touch!
*Podobno iJailbreak jeszcze działa, ale nie sprawdziłem tego.

********************************************************
(Sprawdziłem tylko na PC, nie mam mac'a)
Super Extra Bonus!! Jeżeli mieszkasz we włoszech i znasz adres domowy Zibri'ego to możesz zdalnie zrobić w jego domu kawę!! Jak!? To proste!

1. Odpal ZiPhone.
2. Rozwiń zakładkę "Advenced features" i "Output log"
3. Na dole będzie guzik z kawą. Śmiało, naciśnij go. :)
4. We włoszech czeka na ciebie kawa!
Dołączona grafika


zanim zadacie jakies pytanie prosze o zapoznanie sie takze z tym tematem.
-migrena-

  • Ephyot lubi to

#2 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 marca 2008 - 10:44

instalowalem i musze powiedziec, ze ipod z softem 1.1.4 i january update dziala bardzo niestabilnie. zawiesza sie, zaznacza kilka app na raz (staja sie szare) i nie otwiera zadnej.... sposob jednak bardzo prosty, trwa to doslownie minute jak nie mniej.

#3 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 03 marca 2008 - 11:16

U mnie to ikony robiły się szare nawet w 1.1.2 :P A już na pewno programy z January Upgrade działają b. dobrze.
Tylko czasami jest problem z aplikacjami, bo nie są przeznaczone dla 1.1.4
Ale gdzieś znalazłem, że wystarczy ściągnąć jakiś małą aplikację. A po instalacji naszego programu, odinstalować aplikację. Zrobiłem tak z SummerBoard.
Niestety to jest sposób tylko, żeby Installer myślał, że mamy 1.1.3 i pozwolił nam na instalację.
Wiele programów i tak nie działa. Chociaż, u mnie tylko iRadio nie działa.

---- Dodano 03-03-2008 o godzinie 13:31 ----
A co do tej stabilności.. To bym się spierał: YouTube - iPhone update! Safari battle between 1.1.3 and 1.1.4

#4 Hexx

Hexx
  • 127 postów
  • SkądWołów, Wrocław

Napisano 03 marca 2008 - 23:06

Jakie zmiany w stosunku do 1.1.3, że warto?

#5 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 03 marca 2008 - 23:50

hmm.. Jakieś poprawki.. W sumie to jest stabilniejszy i płynniejszy. Ale jeżeli dobrze ci chodzi 1.1.3 to na razie wstrzymaj się. Będą kłopoty z programami z installera, chociaż dużo aplikacji działa.

#6 Hexx

Hexx
  • 127 postów
  • SkądWołów, Wrocław

Napisano 04 marca 2008 - 11:44

W sumie mam pewien problem. ;) Zgodnie z instrukcją odpaliłem ziphone, po wcześniejszym wykryciu przez itunes z fabrycznym czystym 1.1.4 po 2 minutach na ipodzie na ekranie widać: BSD root:md0, major 2, minor 0 BSD root:md0, major 2, minor 0 BSD root:md0, major 2, minor 0 Pewnie i na to istnieje jakaś magiczna metoda... Ale, że słabo znam sie na czarowaniu chyba faktycznie zostanę przy 1.1.3 :)

#7 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 04 marca 2008 - 15:48

Hmm.. to się zdarza. Wiele iPod'ów tak ma. Jeżeli masz ten "BSD..." to odpuść sobie albo ZiPhone i zobacz inne metodu (w środku tutoriala), albo pozostań przy 1.1.3. ZiPhone nie zawsze działa :/

#8 krzemyk

krzemyk
  • 20 postów

Napisano 04 marca 2008 - 21:58

Problem Co mam zrobic jesli przerwalem jailbreak'owanie, resetuje iPoda i pojawia sie czarne menu, oraz leca literki jak przy jailbreak'owaniu. Gdy podlaczam go drugi raz caly czas jest BSD root : md0, major 2, minor 0. Bardzo prosze o pomoc bo zaczynam sie niepokoic.

#9 Hexx

Hexx
  • 127 postów
  • SkądWołów, Wrocław

Napisano 04 marca 2008 - 23:17

niepokoić sie nie ma powodu :) ootrzeba wymusić restore.

#10 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 marca 2008 - 00:39

mi niestety nie dziala...

#11 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 05 marca 2008 - 00:58

Wiecie co? Wydaje mi się, że przez jailbreakiem konieczne jest by wrzucić iPod'a w Recovery Mode. Ja to napisałem, ale tylko w wypadku niewykrycia ipod'a przez ZiPhone

#12 Ephyot

Ephyot
  • 67 postów
  • SkądRybnik

Napisano 05 marca 2008 - 19:59

Mi wykryło bez tego. Po prostu podpiąłem, kliknąłem, i okej. Wiecie skąd wziąć appsy iphoneowe dla 1.1.4 w pełni kompatybilne z edychą ekranu początkowego? EDIT : JUŻ MAM, w repo iSpazio są. Działa miodnie.

#13 Michał Masłowski

Michał Masłowski


  • 71 postów

Napisano 05 marca 2008 - 22:39

niepokoić sie nie ma powodu :)

ootrzeba wymusić restore.


Jak to zrobić?
Mi niestety lata cały czas:
BSD root i nic już teraz nie mogę zrobić
Itunes przestał wykrywać Ipoda.

Błagam pomóżcie.

MM

EDIT: Dobra sam dałem radę, ale już się nieźle spociłem. Po dwukrotnym restorze, itunes zaczął widzieć ipoda. I po trzykrotnej próbie odtworzenia ustawień fabrycznych w końcu się udało. Spociłem się jak mysz przy tym.
To w końcu jak to jest z tym Ziphonem? Działa czy nie? Mam Ipoda 16GB.

#14 wojtek656

wojtek656
  • 13 postów

Napisano 05 marca 2008 - 23:14

pierwszy raz gdy to zrobilem wszystko bylo ok i dzialalo, pozniej jeszcze przywrocilem raz normalna wersje toucha i za drugim razem juz nie chce sie 'jailbreakowac' :/

#15 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 06 marca 2008 - 01:53

hm... Wiecie co? Zanim będziecie robić jailbreaka może zróbcie RESTORE. Wtedy iPod będzie czysty i nic nie powinno mu przeszkadzać. ZiPhone działa bez problemu z iPod'ami 8GB. z 16gb mogą być kłopoty(mi zadziałało i wielu osobom też) Dlatego, jeżeli nie działa ZiPhone na 16gb po restore, to nie wiem czy warto próbować dalej. W tutorialu podałem inne sposoby jailbreaka. Ten z youtube jest na 100% bezpieczny, ale długi. A sposób z iJailbreak wiem tylko, że działa. Nie wiem czy mogą być kłopoty jak z ZiPhone

#16 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 06 marca 2008 - 03:55

Na stronie zIphone jest wyraznie napisane ze nie dziala ze wszystkimi 32gb i nowszymi 16. Ze starszymi 16 i wszystkimi 8?powinien dzialac. Ja pptwierdzam niedzialanie z 32 bo mam i musialem przejsc caly proces z downgrade i upgrade do 1.1.3 i przy tym na razie pozostane.

#17 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 06 marca 2008 - 14:26

Ja mam nowszego 16GB i ZiPhone działał bez problemu. Na razie naprawdę nie polecam pchania się do 1.1.4 Naprawdę, niewiele dodaje. Pozostańcie przy 1.1.3

#18 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2008 - 19:19

Mam pytanie. Kupiłem dzisiaj iPhona (już go mam w łapie). Chcę zrobić JB, ale oprogramowanie, które było na początku to 1.1.2 i nie wiem jak zaktualizować do 1.1.3 (w iTunes od razu do 1.1.4 mi podwyższa). Pomożecie mi?
Mój drugi problem dotyczy WiFi. Dyskusja toczy się w tym temacie: http://www.myapple.p...html#post533483
Z góry dzięki za pomoc! :)

#19 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 marca 2008 - 12:20

Sciagnij soft w pliku *.ipsw.
Zajrzyj tu: http://www.myapple.p...pytania-tu.html
a dokladniej:

P: Prosiłbym o jakiś link z przyzwoitym transferem do softa 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 - nie jailbreaka, ani nic - tylko czystego, oryginalnego softa pod iPod Touch.



#20 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 08 marca 2008 - 17:05

no i mi niestety nie dziala ten jailbreak :( czyli inny sposób na jb 1.1.4 to iJailbreak??

#21 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 08 marca 2008 - 19:11

W tutorialu napisałem, że jeszcze na youtube "ipodtouchmaster" pokazuje inną metodę.

#22 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2008 - 23:12

Warto robić JB dla 1.1.4? Jest to stabilne? Mam dużo zainstalowanych aplikacji, powgrywanej muzyki, wideo, zdjęć i chciałbym uniknąć restore. Pomoże mi ktoś przejść bezpiecznie z 1.1.2 JailBroken do 1.1.4 JB?

#23 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 marca 2008 - 23:39

Robienie jailbreaka na "uzywanym" iPodzie, nie daj Boze z aplikacjami na pokladzie to 95% szansy, ze beda problemy. Do tego dodaj fakt, ze na 1.1.3 polowa aplikacji nie dziala i skonfrontuj to jeszcze z softem 1.1.4 i odpowiedz sobie na pytanie, czy warto ;-) .

#24 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 09 marca 2008 - 00:07

Czyli po prostu Nie Warto:)
Jeżeli nie chce wam się robić downgrade do 1.1.3, a świeżo kupiliście iPod'a z 1.1.4 to ZiPhone jest dla was dobrym wyborem. Ale kiedy macie 1.1.2 to po prostu znajdź odpowiedni tutorial do zrobienie Jailbreaka i upgrade.

#25 kondi1986

kondi1986
  • 8 postów

Napisano 09 marca 2008 - 13:28

Wiele razy próbowałem zrobić Jailbreaka przez ZiPhone'a. (mam iToucha 16 GB) Ostatnio wszedłem na strone Zibriego. I pokazuje na krótkim filmiku jak obejsc blad wyswietlania tego całego BSD root: .... . Po prostu trzeba wciskać przycisk Jailbreak w ZiPhonie (najnowsza wersja) non stop aż do momentu aż sie uda. Nie wierzyłem w to zbytnio, ale zawsze trzeba spróbować. I co ... ? Udało się:) Mam teraz 1.1.4 zJailbreakowany. Na początku najlepiej zrobić restore do wersji 1.1.4.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych