Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Prędkość internetu po kablu i wifi w domu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2021 - 12:42

No u mnie nic od Apple nie daje rady na 5GHz, chyba ze jest maks 5m od routera.

#27 tytus7

tytus7
  • 4 postów

Napisano 17 kwietnia 2021 - 23:11

Mam z tym problem. W jednej częsci domu po kablu net jest, po wf nie ma. Choć syn i tak narzeka, bo FIFA mu słabo chodzi. C byście doradzili żeby większyć sie i szybkośc netu? Mamy z Orange



#28 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 18 kwietnia 2021 - 07:47

Jeśli masz kabel, do tej części domu, do której nie sięga wifi, to umieść tam drugi punkt dostępowy (access Point) albo za większy pieniądz kup dwa uprzedzenia typu mesh. Zakładam, że ten net z Orange to nie jest po lte oraz że Orange dostarczyło ci ruter wifi. Najlepiej o tym ruterze zapomnieć. Niedawno pomogłem w takiej sprawie koleżance - dałem jej repeater za 99pln do wpięcia do kontaktu w połowie drogi do strefy bez wifi i pomogło. Ale ona nie miała możliwości użycia kabla. Zaś do biura kupiłem router i dodatkowy AP przypięty kablem w drugiej części. Nie chcę polecać konkretnych marek, bo nie wiem ile możesz wydać, ale dwa urządzenia mesh w standardzie AC i i funkcją komunikacji po kablu (cable backhaul) jest optymalny. Dodatkowy Access Point s tym standardzie to rozwiązanie tanie, a para Mesh w standardzie wifi6 to przyszłościowy model lux. 



#29 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 kwietnia 2021 - 08:45

Mam internet z Orange w domu. Ich router hujwi. Na pietrze repeater za 70 zł wpięty. Wszedzie netflix na 4K dziala bez zarzutów. Wiecej nir potrzebuje.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#30 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 18 kwietnia 2021 - 13:06

Ważne tylko, by repeater wpiąć tam, gdzie sygnał jest jeszcze dość dobry, albo jak dany typ na to pozwala, podpiąć kablem. 



#31 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 kwietnia 2021 - 20:34

Ja u rodziców dorzuciłem dodatkowy router mikrotika, i jego zrobiłem jako ten główny. Router od Orange jest tylko „dostawca”. Na ich potrzeby, działa w miarę stabilnie. Na pewno prędkości wifi wzrosła i nie zrywa połączenia. Ogólnie to co pisze WojtekWojtek albo mesh, albo dodatkowy AP.


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#32 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 19 kwietnia 2021 - 07:20

Jeśli dodaje się inny ruter jako podstawowy, to dobrze urządzenie dostawcy internetu przełączyć w tryb mostu, by uniknąć podwójnego NATowania. W zwykłym użyciu sieci to nie tragedia, ale w pewnych przypadkach może być problem. W zależności od operatora można to zrobić samemu lub trzeba poprosić na call center. Wtedy urządzenie operatora staje się tylko modemem. 



#33 arcoss

arcoss
  • 97 postów

Napisano 19 kwietnia 2021 - 12:58

Jeśli dodaje się inny ruter jako podstawowy, to dobrze urządzenie dostawcy internetu przełączyć w tryb mostu, by uniknąć podwójnego NATowania. W zwykłym użyciu sieci to nie tragedia, ale w pewnych przypadkach może być problem. W zależności od operatora można to zrobić samemu lub trzeba poprosić na call center. Wtedy urządzenie operatora staje się tylko modemem. 

 

W modemo-routerach dostarczanych przez Orange (FunBox 3 i nowszy 6) nie ma możliwości przełączenia w tryb "bridge". Co prawda sprawę rozwiązuje ONT (też od nich), ale laikom konfiguracja może sprawić problem.


 Mac Mini 2020 i7/16GB/256GB * DELL U3415W *  MacBook Air M1 16GB/512GB *  iPhone 12 Pro *  iPad Pro 11' (2020) *  iWatch 6 SteelSeries *  AirPods Pro *  Apple TV 4K *  2x HomePod Mini


#34 tytus7

tytus7
  • 4 postów

Napisano 25 kwietnia 2021 - 00:41

Jeśli masz kabel, do tej części domu, do której nie sięga wifi, to umieść tam drugi punkt dostępowy (access Point) albo za większy pieniądz kup dwa uprzedzenia typu mesh. Zakładam, że ten net z Orange to nie jest po lte oraz że Orange dostarczyło ci ruter wifi. Najlepiej o tym ruterze zapomnieć. Niedawno pomogłem w takiej sprawie koleżance - dałem jej repeater za 99pln do wpięcia do kontaktu w połowie drogi do strefy bez wifi i pomogło. Ale ona nie miała możliwości użycia kabla. Zaś do biura kupiłem router i dodatkowy AP przypięty kablem w drugiej części. Nie chcę polecać konkretnych marek, bo nie wiem ile możesz wydać, ale dwa urządzenia mesh w standardzie AC i i funkcją komunikacji po kablu (cable backhaul) jest optymalny. Dodatkowy Access Point s tym standardzie to rozwiązanie tanie, a para Mesh w standardzie wifi6 to przyszłościowy model lux. 

Dzięki za podpowiedx, będe próbował , jak nie ogatne to podpytam dokładniej , jesli moge :

Pytanie na już - net na piętrze i w połowie parteru mam, router z Orange na piętrze - zeby wzmocnić wf na parterze gdzie dać repeater  ? Parter czy piętro?



#35 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 kwietnia 2021 - 06:28

Ja bym dał na dole, gdzie jest dość dobry zasięg.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#36 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 25 kwietnia 2021 - 07:16

Po prostu popróbuj w różnych miejscach i zobacz, gdzie masz najlepsze efekty. Nie da się tak jednoznacznie powiedzieć, bo masz różne przeszkody po drodze, które ograniczają sygnał. Przeniesienie repeatera w inne miejsce to nie jest remont domu.

#37 Mariusz Chlebowski

Mariusz Chlebowski
  • 1 postów

Napisano 02 września 2021 - 16:49

Mam problem z internetem od UPC. Modem Connect box. Internet 500Mb/s. Resety nie pomagają czesto. Pomiary ok 70Mb/s. Sa też wieksze 200, 260, max 370Mb/s było ale podczas pomiaru spadki 50% i więcej. Stasznie niestabilny internet. Geforce Now od razu informuje o niestabilności. Zgłaszam do upc a oni ciągle żeby reset zrobić. Jesli pomoże to na chwile pare godzin się utrzymuje. Jest na to jakaś rada? Zmiana modemu, jakiś router do tego? 



#38 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2021 - 18:34

Ja do UPC wpiąłem router AmpliFi HD i od tego czasu jest dobrze

#39 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 02 września 2021 - 19:45

Ja też z UPC używam tylko modemu (przełączony w tryb mostu, wifi wyłączone) i oddzielnego routera z wifi. W pokoju z ruterem mam ponad prawie 600 (tyle daje UPC) na wifi (na MacBooku) , w drugim pokoju ponad 400 i tylko u dziecka koło 200. Sprzęt operatora musi być tani. 



#40 HermanDeSun

HermanDeSun
  • 76 postów

Napisano 14 września 2021 - 15:22

ech, warto sprawdzić środowisko WiFi. Bo to nie tylko twój router i jego moc ale i inne routery w okolicy, zaszumienie pasma, problemy z zasilaniem (piki generowane przez gówniane urządzenia elektryczne) itd.
bierze sobie WiFi Explorera i macasz co masz w okolicy, na jakich kanałach jakie obciążenie, jaki masz poziom sygnału, jaki odstęp do szumu

Załączone pliki



#41 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 26 września 2021 - 09:16

Mam problem z internetem od UPC. Modem Connect box. Internet 500Mb/s. Resety nie pomagają czesto. Pomiary ok 70Mb/s. Sa też wieksze 200, 260, max 370Mb/s było ale podczas pomiaru spadki 50% i więcej. Stasznie niestabilny internet. Geforce Now od razu informuje o niestabilności. Zgłaszam do upc a oni ciągle żeby reset zrobić. Jesli pomoże to na chwile pare godzin się utrzymuje. Jest na to jakaś rada? Zmiana modemu, jakiś router do tego? 

A kto go nie ma :D Spadki po wifi sa dopuszczalne, jeśli korzystasz przez ścianę to tym bardziej one będą. Możesz spróbować dokupić wzmacniacz, albo tak jak koledzy piszą, własny router, a ten od UPC "przerobić" na modem. Inna sprawa, ze powinienes poczytać umowę. Ja kiedyś miałam z nimi problemy i chyba o ile pamiętam jest zagwarantowane 20%czy jakoś tak ... ale w pomieszczeniu gdzie jest router... Poza tym oni w sumie gwarantują ja po kablu, więc byłoby dobrze gdybyś sprawdził po kablu. Jeżeli nic nie pomaga a zgłaszasz i zgłaszasz to porozmawiaj o przysłaniu technika wymianie sprzętu. Jak się upierają złóż pisemną reklamacje. Mnie ta ostatnia droga pomogła i poskutkowała wymiana sprzętu.



#42 skejt89

skejt89
  • 2 postów

Napisano 16 listopada 2021 - 20:34

Ja też z UPC używam tylko modemu (przełączony w tryb mostu, wifi wyłączone) i oddzielnego routera z wifi. W pokoju z ruterem mam ponad prawie 600 (tyle daje UPC) na wifi (na MacBooku) , w drugim pokoju ponad 400 i tylko u dziecka koło 200. Sprzęt operatora musi być tani. 

Jaki masz router?



#43 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 16 listopada 2021 - 22:00

Jaki masz router?

Też niedrogi, kupiony na szybko po awarii poprzedniego Netgeara (który dawał podobne wyniki) - TP-Link Archer AX-50 - to model wifi6 (AX) ale tylko 2x2. Stoi jednak na wierzchu (mimo, że niezbyt ładny) i w dobrym miejscu. Dodam, że stabilnie obsługuje Time Machine z przypiętym dyskiem USB (choć szybki nie jest jako NAS) i jest serwerem VPN który mi dobrze działa z urządzeniami apple. Porównywałem go z Ubiquity Dream Machine, która choć jest MIMO 4x4 (MacBook jest 3x3 i Wifi5) dawał podobne prędkości. Wifi 6 nie wiele daje (mam iPada i iPhone z wifi6) ale sam ruter jest OK.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 16 listopada 2021 - 22:26


#44 rikado

rikado
  • 1 postów

Napisano 21 listopada 2021 - 21:06

Dużo zależy od lokalizacji routera. Na parterze mam 90 proc., na piętrze ok. 50. Wzmacniacze jak dla mnie nic nie dają. 



#45 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 21 listopada 2021 - 21:32

Ja w sypialni praktycznie nie mialem zasięgu. Odkąd mam repeater całe piętro ma świetny zasięg, a i na strychu chodzi bez problemu.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych