Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zabezpieczenie hasłem dostępu do SATA i odzyskiwanie z niego danych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 stycznia 2021 - 19:05

W moim iMacu chciałem SATA zabezpieczyć hasłem oraz iMac. Np. jeśli ktoś wyciągnie z mojego komputera dysk SATA aby nie mógł wszystkiego odczytać. Dowiedziałem się że powinienem włączyć FileVault ale pisze że FileVault chroni dysk startowy a ja mam SATA w iMacu jako drugi zwykły dysk na jakim przechowuję tylko dodatkowe dane.

Chciałem też dowiedzieć się czy jak utracę dysk SATA np. zepsuje się, to czy zakupując nowy iMac już bez SATA, będę mógł za pomocą Time Machine przywrócić wszystkie dane ale już na dysk zewnętrzny? Czy dane jakie wcześniej miałem na SATA, będę mógł za pomocą Time Machine zamieścić na dysku zewnętrznym? Aplikacje Time Machine, mam uruchomioną. Wielkie dzięki. 


Użytkownik bielin edytował ten post 28 stycznia 2021 - 19:10


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 stycznia 2021 - 19:41

Zrób sobie na tym drugim dysku szyfrowany filesystem i będzie zabezpieczone.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 marca 2021 - 20:59

Zrób sobie na tym drugim dysku szyfrowany filesystem i będzie zabezpieczone.

Dziękuję ftpd. Szukałem informacji na temat szyfrowania filesystem, ale nic nie znalazłem na YouTube. Czy to oznacza że stracę wszystkie dane jakie mam na moim dysku SATA? Ja chciałbym tylko dodać hasło i nic więcej. Teraz jak uruchamiam iMaca to muszę podać hasło, ale wystarczy że ktoś uruchomi KOMPUTER z pozycji gość i już ma dostęp do moich wszystkich informacji na dysku SATA. Nie ma jakiegoś prostego sposobu aby mój klucz działał na cały komputer i opcję gościa wykluczyć? Dzięki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych