Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 15 – plotki i przecieki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 28 stycznia 2021 - 10:56

Myśle, że można już zacząć małe dywagacje na temat zbliżającego się w czerwcu wydania DEV.

Jedną ze spraw które gdzieś zaczytałem była taka, że Apple ma przepisać iOS „od nowa” pod kątem optymalizacji baterii. Nie wiem na ile to jest prawda i na ile to możliwe żeby jeszcze raz od podstaw przeglądać kod tak, żeby zoptymalizować zużycie energii.
Być może większość z Was kładzie na to „lagę” ale ja jako posiadacz jednego z większych gniotów bateryjnych, czyli 12 mini jestem żywo zainteresowany tym tematem.
Może macie jakieś dojścia do programistów którzy puszczą pare z ust? Z tego co wiem to wielu Słowian jest zaangażowanych w system iOS więc może ktoś z Polski się trafi.

iPhone 11


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2021 - 14:31

Z racji tego, że wywaliłem pierwotny temat (mój błąd, przepraszam), który był w dobrym miejscu, to pozwolę sobie przywrócić ten, który ftpd wyrzucił. 

Co do meritum, to uważam, że do jakiegoś większego przepisania systemu nie dojdzie. iOS 14 powszechnie uchodzi za dosyć stabilne wydanie, a Apple ma pełne ręce w temacie Apple Silicon i macOS. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2021 - 15:00

Myśle, że można już zacząć małe dywagacje na temat zbliżającego się w czerwcu wydania DEV.

Jedną ze spraw które gdzieś zaczytałem była taka, że Apple ma przepisać iOS „od nowa” pod kątem optymalizacji baterii. Nie wiem na ile to jest prawda i na ile to możliwe żeby jeszcze raz od podstaw przeglądać kod tak, żeby zoptymalizować zużycie energii.
Być może większość z Was kładzie na to „lagę” ale ja jako posiadacz jednego z większych gniotów bateryjnych, czyli 12 mini jestem żywo zainteresowany tym tematem.
Może macie jakieś dojścia do programistów którzy puszczą pare z ust? Z tego co wiem to wielu Słowian jest zaangażowanych w system iOS więc może ktoś z Polski się trafi.

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że 12 mini to bateryjny gniot. Wydałeś opinię zaledwie po tygodniu użytkowania? kilku forumowiczów też się wypowiedziało w pewnym wątku, że bateria daje radę. Sam jestem bardzo zadowolony z pracy na baterii tego miniaka jak i wielu znanych yt ;)
  • krystek82 lubi to

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2021 - 15:05

Nie wierzę w żadne przepisanie od nowa. To zbyt karkołomne i niepewne przedsięwzięcie. Raczej drobny lifting, jak już od dłuższego czasu.

Liczyłbym na rozbudowanie funkcjonalności aplikacji Pliki, szczególnie na iPad, bo jest niezwykle ograniczona i niewygodna.

#5 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 28 stycznia 2021 - 16:38

No właśnie aplikacja "pliki" powinna być rozbudowana bardziej, do tego wkurza często ograniczanie iPhone kosztem iPad i wprowadzanie później czegoś co  już dawno  miał iPad, choćby ostatnio "obraz w obrazie", a brakuje choćby tego split screen, faceid działające jak w iPad też w poziomie, czytnik palca w power jak iPad, czy 120 hz co iPad też miał dawno, chodź te ostatnie co wymieniam  to hardware. Podobnie można dać przykład AW który ma AOD. Przepisywania raczej nie będzie. Dawno też nie było w iOS funkcji która by była sporą nowinką w świecie tech. 



#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 stycznia 2021 - 19:38

Autorem "newsa" o przepisaniu jest pewien "leaker", który twierdził, że iPhone 12 będzie mieć premierę we wrześniu, a w grudniu Apple zaprezentuje nowe Apple TV :P


Użytkownik soczekpl edytował ten post 28 stycznia 2021 - 19:38

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych