Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Monitor do mac mini m1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 321dario

321dario
  • 7 postów

Napisano 27 stycznia 2021 - 19:29

Jaki monitor do tego komputera?

Będzie pasował każdy z wejściem hdmi lub usb-c?

Czy musi być coś jeszcze w takim monitorze?

To mój pierwszy mac będzie...przepraszam wszystkich za trywialne pytanie w/g ich wiedzy.



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 27 stycznia 2021 - 20:13

Według mnie monitory mające wejścia bezpośrednio obsługiwane przez ten komputer powinny wszystkie działać. To nie notebook, więc nie zależy CI na zasilaniu z monitora (bo i tak nie dotyczy mini) ani na hubie (bo nie przenośny). Natomiast możesz chcieć w monitorze:

1) Głośników (chyba, że masz jakieś dobre głośniki)

2) Kamera i mikrofon - tanie nie będzie, ale da się znaleźć - duża szansa, że zewnętrzny zestaw będzie tańszy i nawet lepszy, ale nie tak elegancki.

3) Wysokiej rozdzielczości - uważam QHD za minimum (1440p), 4K za optimum, a 5K za rozrzutność ale nie bez sensu - nie kupuj HD 1080, chyba, że ma być najtańszy.

4) Tak jak obracanie monitora (pivot) rzadko mi się przydaje, to regulacja wysokości jest ważna (w moim przypadku ważne jest, by monitor był dość wysoko, ale oczywiście można podłożyć książkę telefoniczną).

5) Ładny - w swoim LG doceniam białą obudowę. 



#3 brajan2000

brajan2000
  • 16 postów

Napisano 27 stycznia 2021 - 20:26

Z tymi monitorami to jest rosyjska ruletka. Poczytaj forum MacRumors. Ja bym kupił monitor pod warunkiem że: 

 

a) po zakupie mogę go ewentualnie oddać, gdyby nie zadziałał z M1

B) poczytał forum i kupił monitor, który ktoś ma i z powodzeniem używa w natywnej rozdziałce i odświeżaniu



#4 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 stycznia 2021 - 20:46

Kupiłem do MB Air M1 więc to to samo co Mini z M1 monitor 4k: LG 27UL850

 

plusy:

  • działa z M1 przez USB-C
  • regulacja wysokości
  • mikrohubik USB 3.0 - 2 porty
  • głośniki
  • 4k

minusy (porównuję do iMac 21.5 FHD):

  • kolory i czerń porównując do iMac to nie ta liga
  • hub nie nadaje się do podłączenia np. dysku 2.5 cala (np. na Time Machinę) bo ma za słabe zasilanie (kupiłem zasilany hub 3.1 Uniteka - pisałem w wątku HUB do M1)
  • głośniki działają jakbym podłączył pierdziawki z taniego telefonu do kubka papierowego - to co jest w iMac to do tego co w LG jest jak porządne głośniki
  • szeroka i "dziwna" podstawka
  • zewnętrzny zasilacz

Generalnie jak pasuje podstawowa funkcjonalność to jak za 1990 zł nieźle.

 

PS. Jak się popracuje z takim "wypasionym" (jak na PC z Win) monitorem to człowiek wie za co płaci przy iMacu (szczególnie ekran, głośniki)

PS2. Tak wiem można podłączyć zewnętrzne głośniki i lub kupić lepszy monitor w cenie... MB Air


Użytkownik cooper69 edytował ten post 27 stycznia 2021 - 20:46

Pozdrawiam z 3City


#5 wodzu99

wodzu99
  • 37 postów
  • SkądCzęstochowa i okolice. PL

Napisano 28 stycznia 2021 - 22:35

MBP 13" M1 podłączony do Dell 2214H kablem DisplayPort -> usb-c i ten układ działa bez problemu... natomiast podłączony DVI -> HDMI do huba Baseusa widzi monitor, natomiast nie wyswietla obrazu 



#6 321dario

321dario
  • 7 postów

Napisano 01 lutego 2021 - 14:10

Kazdy monitor z wejsciem HDMI,bedzie prawidłowo działał z mini m1?



#7 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 lutego 2021 - 14:49

Kazdy monitor z wejsciem HDMI,bedzie prawidłowo działał z mini m1?

 

Humorystycznie rzecz ujmując to na takie pytanie wróżbita Maciej Ci może odpowie  :P

 

Generalnie HDMI to nie jest złącze monitorowe tylko TV (ma np. DRM wbudowany).

Zawsze wszystkim polecam najpierw podłączać poprzez dedykowane monitorom cyfrowe łącze Display Port, Thunderbolt/USB-C, DVI-D.


Pozdrawiam z 3City


#8 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 01 lutego 2021 - 16:39

Generalnie HDMI to nie jest złącze monitorowe tylko TV (ma np. DRM wbudowany).

 

Tak naprawdę HDMI ma 2 tryby pracy - CEA i DMT. Jeden to typowe standardy broadcastu, drugi bardziej pod monitory.



#9 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 lutego 2021 - 20:21

Mam Mac Mini M1 z monitorem LG 27UL650 czyli poprzednik 850. Monitor dokładnie taki sam, tylko 850 ma USB-c. Jak dla mnie 650 rewelacyjna, jak za tę cenę. 4K, HDR - ogólnie jest ok ;) 



#10 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 marca 2021 - 11:33

Podłączę się żeby nie tworzyć odrębnego wątku dla Mini M1.

W ofertach jest monitorów w bród... ale dla neptka technicznego parametry to czarna magia.

Nie "pali"mnie do 27'' (może być i 23) - ale jeżeli przełknę cenę, to czemu nie. :)

4K nie było by luksusem...
Gdyby miał przyzwoite głośniki było by super.
Jak czytam, z HDMI mogą być - nazwijmy to "problemy".

Tak więc zostaje USB C (chyba).
Nie obrabiam grafiki w zaawansowany sposób, montaż filmów tylko amatorsko (rodzinne), nie gram...

Obecnie używam rotacyjnie starego LG z wej. VGA przez przejściówkę USB C ---> VGA i dość często monitor nie wybudza się po uśpieniu, lub przy starcie Mini. Trzeba kombinować.
Nie widzę przy starcie jabłuszka. :) Wiem, że to proteza.
Dla HDMI używam kilku letniego TV LG 23'' i jest podobnie - wybudza dłuuuugo, ekran widzę dopiero przy logowaniu.

 

Jakieś rady - z praktycznego stosowania dla M1??


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#11 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 15 marca 2021 - 15:58

Podłączę się żeby nie tworzyć odrębnego wątku dla Mini M1.

W ofertach jest monitorów w bród... ale dla neptka technicznego parametry to czarna magia.

Nie "pali"mnie do 27'' (może być i 23) - ale jeżeli przełknę cenę, to czemu nie. :)

4K nie było by luksusem...
Gdyby miał przyzwoite głośniki było by super.
Jak czytam, z HDMI mogą być - nazwijmy to "problemy".

Tak więc zostaje USB C (chyba).
Nie obrabiam grafiki w zaawansowany sposób, montaż filmów tylko amatorsko (rodzinne), nie gram...

Obecnie używam rotacyjnie starego LG z wej. VGA przez przejściówkę USB C ---> VGA i dość często monitor nie wybudza się po uśpieniu, lub przy starcie Mini. Trzeba kombinować.
Nie widzę przy starcie jabłuszka. :) Wiem, że to proteza.
Dla HDMI używam kilku letniego TV LG 23'' i jest podobnie - wybudza dłuuuugo, ekran widzę dopiero przy logowaniu.

 

Jakieś rady - z praktycznego stosowania dla M1??

 

Z czystym sumieniem polecam LG 27UL850-W, używam z MacBook Pro 13 2020 z M1. Monitor wyposażony jest w łącze USB C, więc nie ma ryzyka, że przejściówka/kabel nie zadziałają jak należy... Wszystko śmiga bezproblemowo. No, może jedynie dźwięk nie powala.


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 15 marca 2021 - 16:00


#12 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 marca 2021 - 17:23

Z czystym sumieniem polecam LG 27UL850-W, używam z MacBook Pro 13 2020 z M1. Monitor wyposażony jest w łącze USB C, więc nie ma ryzyka, że przejściówka/kabel nie zadziałają jak należy... Wszystko śmiga bezproblemowo. No, może jedynie dźwięk nie powala.

Dzięki - czytałem wątki i już ktoś polecał ten monitor, ale... :)
27'' - problem z miejscem, a cena powyżej mojego budżetu.

Poluję na coś w cenie +- 1000 (oczywiście nie co do stówy. :)
Jeżeli chodzi o dźwięk, to nie musi kłaść na łopatki, bo mam tez słuchawki, ale przydaje się do zwykłego odsłuchu, czy słuchania lektora. :)
 


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#13 gargi

gargi
  • 75 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 czerwca 2021 - 18:26

Kazdy monitor z wejsciem HDMI,bedzie prawidłowo działał z mini m1?

Mój Lenovo Q27q-10 nie działa. :( Właśnie załatwiam oddanie monitora i dopłatę do nowego


Mam Mac Mini M1 z monitorem LG 27UL650 czyli poprzednik 850. Monitor dokładnie taki sam, tylko 850 ma USB-c. Jak dla mnie 650 rewelacyjna, jak za tę cenę. 4K, HDR - ogólnie jest ok ;) 

Jak jesteś do niego podłączony? przez hdmi? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych