Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Mac do Unity3D ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 27 stycznia 2021 - 15:31

Witam,

 

Mam pytanie o wyborze sprzętu do pracy przy unity3D.Orientuje się ktoś jak wygląda zużycie ramu w tym programie (unity) w porównaniu z Windowsem bo zastanawiałem się nad podstawową 8 w przypadku iMaca a później dołożeniu kostek w jakimś oficjalnym serwisie lecz przy mini takiej opcji nie ma a są maksymalnie 16GB

 

Zastanawiam się nad zakupem Mac'a mini z M1 lub poczekanie na iMac'a z nowym procesorem / coś aktualnie dostępnego z Intelem.

 

Używam komputera głównie do podstawowych domowych spraw, jakiś drobnych/większych prac w Unity3D oraz trochę biurowych rzeczy. Miło jak płynnie działałby World of Warcraft dla rozluźnienia się (Czy inne czasu zabijacze mało wymagające).

 

 

Budżet to : 7500 zł

 

 

PS:. Mam nadzieje, że z tytułem trafiłem :)



#2 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 27 stycznia 2021 - 16:30

Ram to ram, jeżeli jakaś tekstura zajmie 2mb to zajmie tyle niezależnie od procesora. Na ZX Spectrum też zajmie 2mb :) Im więcej, tym lepiej. Z tego co widzę, to zarządzane pamięcią jest lepsze na M1, ale na niewiele się to zda przy bardzo zasobożernych aplikacjach, które po prostu muszą mieć ram. Nie wiem czy Unity jest już natywne (wiem, że prace nad tym trwały), mimo to bym brał mini z 16GB ram lub poczekał trochę na iMac. Z M1, bo w intel szkoda się pchać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych