Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rozmiar okna podczas wybierania plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mihao

Mihao
  • 137 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 stycznia 2021 - 09:58

Czy ktoś tam ma, miał, zmienił?

 

Podczas wybierania plików (załącznik) wyświetla mi się małe okienko, gdy zmieniam rozmiar i ponownie chcę wybrać nowy plik sytuacja się powtarza... 

 

Załączone pliki



#2 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 23 stycznia 2021 - 20:48

Mam ten sam problem na dwóch makach z Big Sur. Chyba bug OS.



#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2021 - 21:06

Trochę nic nie widać na tym mikroskopijnym obrazku.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 majton

majton
  • 2 postów

Napisano 01 lutego 2021 - 14:47

Czy ktoś tam ma, miał, zmienił?

 

Podczas wybierania plików (załącznik) wyświetla mi się małe okienko, gdy zmieniam rozmiar i ponownie chcę wybrać nowy plik sytuacja się powtarza... 

Miałem nadzieję, że znajdę na tym forum rozwiązanie, bo mnie to też strasznie wkurza. Command O i zamiast przeszukać foldery, to zawsze muszę powiększać okno. Noż k… we wcześniejszych systemach tego nie było :(



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2021 - 15:07

Ja ponawiam pytanie: co jest 'nie tak' na obrazku z OP? Widzę zwyczajne okno wyboru plików.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Mihao

Mihao
  • 137 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2021 - 14:21

Ja ponawiam pytanie: co jest 'nie tak' na obrazku z OP? Widzę zwyczajne okno wyboru plików.

Podczas wybierania pliku do załączenia okno gdzie szukamy pliku jest w rozmiarach: 14cm x 8 cm a chciałbym aby było 29cm x 15 cm czyli na cały ekran. 



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 lutego 2021 - 15:07

Ok. Nie to, żebym mierzył linijką centymetry na monitorze, ale rozumiem. A czy kiedykolwiek było inaczej, się 'zepsuło' i szukasz sposobu naprawienia, czy zawsze tak było? Bo jeśli to drugie, to 'tak jest i już'. Poważnie pytam, nie wiem - nigdy nie obchodziła mnie wielkość tego okna ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2021 - 15:15

Ale chodzi o to, że wybrany rozmiar się nie zapamiętuje „na zawsze” i jak np. chcemy otworzyć kolejny plik, to okno ma z powrotem domyślny rozmiar? Tak faktycznie jest, ale wydaje mi się, że w poprzednich wersjach było tak samo. Natomiast, jak już powiększę to okno, to ono się samo nie zmniejsza, dopóki go nie zamknę.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 04 lutego 2021 - 15:16


#9 Mihao

Mihao
  • 137 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2021 - 15:38

Ok. Nie to, żebym mierzył linijką centymetry na monitorze, ale rozumiem. A czy kiedykolwiek było inaczej, się 'zepsuło' i szukasz sposobu naprawienia, czy zawsze tak było? Bo jeśli to drugie, to 'tak jest i już'. Poważnie pytam, nie wiem - nigdy nie obchodziła mnie wielkość tego okna ;-)

Niestety dużo plików wybieram do wysyłki, wcześniej była możliwość rozciągnięcia okna i system pamiętał. Teraz za każdym razem jest rozmiar w/w. 

Big Sur wszystko zmienił. 


Ale chodzi o to, że wybrany rozmiar się nie zapamiętuje „na zawsze” i jak np. chcemy otworzyć kolejny plik, to okno ma z powrotem domyślny rozmiar? Tak faktycznie jest, ale wydaje mi się, że w poprzednich wersjach było tak samo. Natomiast, jak już powiększę to okno, to ono się samo nie zmniejsza, dopóki go nie zamknę.

Mam drugiego Maca i tam system MacOS Catalina i gdy teraz wybieram plik do załączenia to mam duże okno. 



#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 08 lutego 2021 - 17:48

Prawda, w Catalinie pamięta. Zauważyłem też, że pamięta per aplikacja, czyli jeżeli ustawię max w Safari np., to w takim BBEdit, dajmy na to, startuje od jakiegoś tam domyślnego rozmiaru i gdybym chciał, to muszę zmieniać wielkość ponownie. Ale każde z tych niezależnych ustawień są zapamiętywane. @up, sprawdziłeś na kilku aplikacjach? W każdej nie pamięta na Big Surze? Czy tylko w tej przeglądarce, której na pierwszy rzut oka nie potrafię ze zrzutu rozpoznać?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lutego 2021 - 09:22

Tak kończy się przesadna oszczędność na programistach i dziale kontroli jakości.



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lutego 2021 - 11:51

Tak kończy się przesadna oszczędność na programistach i dziale kontroli jakości.

Skąd pewność, że to bug, a nie zamierzona zmiana?

#13 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 09 lutego 2021 - 18:15

No i skąd wiesz, że oszczędzali na programistach i dziele kontroli jakości? Źródło?


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2021 - 10:00

Zamierzona zmiana? Ty tak poważnie?



#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2021 - 10:06

Zamierzona zmiana? Ty tak poważnie?

Nie wiem, ale dopuszczam taką możliwość. Kiedyś MacOS pokazywał, ile jeszcze komputer popracuje na baterii. Potem to wycięto i pokazuje się tylko % naładowania. Kiedyś telnet był, a potem wyleciał. Niektóre funkcjonalności po prostu są czasem likwidowane. Nie wiem, czy tak było w tym przypadku, ale nie jest to niemożliwe.



#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2021 - 11:24

Biorąc pod uwagę inne zmiany w nowym macOS (na przykład ukrytą ikonkę folderu w pasku tytułu okna Findera; trzeba najechać kursorem w odpowiednie miejsce i poczekać aż się pokaże), to jest to całkiem prawdopodobny wariant. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#17 majton

majton
  • 2 postów

Napisano 26 marca 2021 - 16:01

Na szczęście w kolejnych aktualizacjach (nie pamiętam po której) problem został naprawiony. Teraz system zapamiętuje wielkość okna Open.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych