Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 11 pro słaba jakość zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 JoachR

JoachR
  • 18 postów

Napisano 13 stycznia 2021 - 12:08

Cześć, mam problem z moim iphonem 11 pro. Mam porównanie do 8plus partnerki. Mój telefon robi tragiczne zdjęcia. Wszystkie zdjęcia wykonane tak samo w tym samym momencie z tymi samymi ustawieniami na 11 pro wyglądają fatalnie. Wygląda to jakby zdjęcia nie miały głębi, kolory były wyprane, a zdjęcia prześwietlone. Próbowałem grzebać w ustawieniach, parametry podczas zdjęć te które się da również probówałem ręcznie dobrać. Czy macie jakieś pomysły?



#2 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 stycznia 2021 - 12:24

Mógłbyś wkleić takie zdjęcie? Czy tak się dzieje od początku? Może telefon spadł czy coś?


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#3 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 stycznia 2021 - 12:32

Cześć, mam problem z moim iphonem 11 pro. Mam porównanie do 8plus partnerki. Mój telefon robi tragiczne zdjęcia. Wszystkie zdjęcia wykonane tak samo w tym samym momencie z tymi samymi ustawieniami na 11 pro wyglądają fatalnie. Wygląda to jakby zdjęcia nie miały głębi, kolory były wyprane, a zdjęcia prześwietlone. Próbowałem grzebać w ustawieniach, parametry podczas zdjęć te które się da również probówałem ręcznie dobrać. Czy macie jakieś pomysły?


Telefon oryginalny? Nie był naprawiany przez nikogo?

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#4 JoachR

JoachR
  • 18 postów

Napisano 13 stycznia 2021 - 12:35

Telefon oryginalny? Nie był naprawiany przez nikogo?

Oryginalny, nigdy nie serwisowany. Nigdy też nie upadł. Kupiony w oryginalnym apple store (nie żaden pośrednik typu cortland). Zdjęcie zaraz załaduje, tylko zgram z 8 to samo foto

 

Edit dorzucam link do mojej chmury z tym foto w pełnej rozdziałce https://1drv.ms/u/s!...caNYRg?e=W9XDVu


Użytkownik JoachR edytował ten post 13 stycznia 2021 - 12:46


#5 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 stycznia 2021 - 13:45

Mi to wygląda na problem sprzętowy, ale sprobuj odtworzyć oprogramowanie bez przywracania kopii zapasowej. Choć wątpię, że cokolwiek to da.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2021 - 15:12

Oba zdjęcia są wykonane z innymi ustawieniami:

 

Zdjęcie z ip8: t=1/15s, ISO 64

Zdjęcie z ip11: t=1/60s, ISO 320.

 

Żeby potwierdzić, czy faktycznie jest jakiś problem proponuję najpierw zainstalować na obu telefonach jakąkolwiek aplikację do robienia zdjęć, która pozwala na manualne ustawienia.

 

Przy powyższych ustawieniach, zdjęcie z ip11 będzie jaśniejsze, bo wprawdzie czas naświetlania jest krótszy o 2EV, ale czułość jest powiększona bardziej niż o 2EV. Ale nawet, gdyby oba parametry się kompensowały, to i tak rezultat byłby nieco inny. Najlepiej ustawić takie same parametry na obu i wtedy porównywać.

 

Żadne z tych zdjęć nie jest prześwietlone. Zdjęcie z ip8 wydaje się lekko niedoświetlone. Główna część histogramu mieści się po jego lewej stronie. Jeżeli taka kolorystyka bardziej Ci odpowiada, można ją łatwo osiągnąć z drugiego zdjęcia korygując punkt czerni i ekspozycję.

 

kETeDzg.jpg


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 stycznia 2021 - 15:46


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2021 - 18:22

Ja bym jeszcze w kalkulacjach uwzględnił HDR – iPhone 8 ma HDR „klasyczny”, a 11 „inteligentny”. To też może mieszać. Poza tym, to zdjęcie. było jakoś obrabiane? Nie ma standardowych proporcji. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 JoachR

JoachR
  • 18 postów

Napisano 13 stycznia 2021 - 19:58

nie było obrabiane. Jedyna różnica to takie, że zdjęcie z iphone 11 pro eksportowałem z aplikacji zdjęcia na laptopie. Z iPhone 8 pobralem z aplikacji wiadomości na komputerze



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2021 - 20:03

Na pewno były wybrane niestandardowe proporcje. Ale to nie powinno akurat mieć wielkiego znaczenia. Wróć tutaj z przykładami zrobionymi na takich samych parametrach naświetlania, bo jak pokazałem, są dalece różne. No i to z ip11 ma wszystko, co potrzeba, żeby odeprać te kolory. Kwestia użycia standardowych suwaków, co także pokazałem. Aparat nie wygląda na uszkodzony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych