Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Nomad Base Station Apple Watch Edition na stronie producenta przez PayPal/Apple Pay


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 07 stycznia 2021 - 22:10

Witam,

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu kwestii płatności bezpośrednio w sklepie Nomada za Base Station
Apple Watch Edition. Karta debetowa z Alior Banku podpięta jest pod PayPal oraz Apple Pay (obydwoma metodami płatności można u nich zapłacić). Zakup w $ natomiast nie mam konta walutowego. Na PP widzę kwotę po przewalutowaniu, ale czy będzie to jedyna opłata? Ładowarkę najchętniej kupiłbym w jakimś polskim sklepie, ale nigdzie nie jest dostępna.

W jednym z tematów o iPhonie znalazłem informacje, że przy zakupie telefonu na stronie Apple z racji że był to zakup w zagranicznym sklepie doliczona została dodatkowa prowizja. Ta osoba również miała konto w Aliorze.

Proszę o pomoc i wytłumaczenie, ponieważ wolałbym uniknąć dodatkowych, ukrytych opłat, a jest to mój pierwszy zakup w zagranicznym sklepie.

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 01:00

1. Czy możesz podać łącze do tego tematu? Coś kojarzę, że było, ale nie mogę znaleźć. 

2. To może być nieaktualne, bo z tego, co widzę, to Alior niedawno zmieniał tabelę opłat i prowizji. 

3. Alior chyba ma swoją bezpłatną usługę wielowalutową, która umożliwia płacenie zgodnie z kursem banku czy organizacji wydającej karty.

4. Ciężko się odnieść całościowo bez wiedzy, jaką kartą do jakiego rodzaju konta zamierzasz zapłacić. Może warto skontaktować się z 

5. PayPal też coś pewnie skubnie przy przewalutowaniu. Ogólnie najlepiej do transakcji zagranicznych mieć kartę typu Revolut. Prostsze i tańsze w większości przypadków niż użeranie się z polskimi bankami. Revoluta możesz sobie zamówić za darmo i wtedy generalnie nie musisz się za bardzo martwić opłatami za przewalutowanie i podobnymi. 

6. Przy imporcie z USA pozostaje jeszcze kwestia VAT i cła. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 01:24

Ja nie płaciłem VAT i cła kupując Nomada na ich stronie (ok, nie jestem pewien VAT, może doliczyło - nie pamiętam - ale cła na 100% nie).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 08 stycznia 2021 - 04:26

Jest w DE napisz do nich czy wyślą do PL. Masz możliwość płacenia PayPal.

https://www.buecher....od_id/60710983/

Jest Polska:

Wir liefern in folgende Länder: Polen.

Użytkownik kalvin edytował ten post 08 stycznia 2021 - 04:29

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:25

Witam,

...
Ładowarkę najchętniej kupiłbym w jakimś polskim sklepie, ale nigdzie nie jest dostępna.
...


Czy szukasz takiej, czy symbol „V2” ma znaczenie?
https://imacs.com.pl...phoCwQkQAvD_BwE

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 13:46

Kupowanie base station aw edition 'without connector' ma taki sens, jak kupowanie roweru bez kierownicy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:37

Dokładnie, powyższe dwa linki bez ładowarki na AW nie są dla mnie, ale tego nie sprecyzowałem. VAT i cło biorę oczywiście pod uwagę, bardziej chodziło mi o bank czy nie dowali jakiejś srogiej prowizji za to że nie mam konta walutowego. Poczytam tabelę opłat i prowizji i pewnie kupię ładowarkę w sklepie Nomada.

Na pierwszy rzut oka widać po kursie przewalutowania, że bank już coś na tym zarabia, bo jest zawyżony. Jak ładowarka do mnie przyjdzie to dam znać w temacie jak wszystko przebiegło

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:11

W sumie najprościej będzie chyba rzeczywiście założyć Revoluta - wtedy masz pewność. Rejestracja zajmuje 5 minut, karta przychodzi po 3-4 dniach (a zresztą nie potrzebujesz fizycznej karty do zrobienia zakupu). Konto sobie zasilasz przez, chociażby, Apple Pay z tego swojego Aliora.

Chociaż nie: NAJPROŚCIEJ to będzie zadzwonić do banku i spytać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:16

I niestety wysyłasz zdjęcie dowodu  z dwóch stron gdzieś w świat (lub paszport). 


Użytkownik Regiss edytował ten post 08 stycznia 2021 - 15:17

iPhone 15 Pro


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:18

1) Nieprawda, to tylko jak chcesz 'zautoryzowane' konto, czyli zniesienie limitów powyżej bodajże 1000$ na nim.
2) Niekoniecznie 'gdzieś w świat', tylko obecnie już dość popularnej i 'zaufanej' marce z oficjalną licencją na 'bycie bankiem'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:25

1)Nieprawda, musisz wysyłać skan dowodu do najprostszego konta po Brexicie. Zakładałem znajomemu w zeszłym miesiącu.

2) Ale wysyłasz przez sieć i kij wie gdzie i jak to przechowują. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 08 stycznia 2021 - 15:26

iPhone 15 Pro


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:31

Fair enough. O zmianach w 1) nie wiedziałem.

Tak czy tak, niech sobie OP zdecyduje, czy to dla niego ok, czy nie. O ile w ogóle rozpatruje Revoluta ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:37

Lepszą opcją jest Curve. Nie ma potrzeby dodawania skanu. Dostajesz wirtualną i fizyczną kartę, która jest faktycznie nakładką, na posiadane polskie karty. Pod jedną kartę Curve mam podpięte 2 karty polskie, które w aplikacji można dowolnie zmieniać, na tę z której pobierana jest kasa. Karta Curve pobiera należność w PLN po kursie niemal identycznym jak Revolut i sama przewalcowuje na żądaną walutę. Działa też z Apple Pay. Oczywiście bez żadnych opłat podstawowa opcja. Polecam poczytać. Mam od ponad roku i sobie chwalę.


Użytkownik Regiss edytował ten post 08 stycznia 2021 - 15:38

iPhone 15 Pro


#14 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 22 lutego 2021 - 23:10

Zakup trochę przeciągnął się w czasie. Dla potomnych, którzy przy zakupie mieliby podobne wątpliwości tłumaczę jak to było w moim przypadku.

Zakup przez PayPala, rzeczywiście najpierw lepiej sprawdzić regulamin naszego banku czy bank nie pobiera dodatkowych opłat za transakcje z zagranicznymi podmiotami. Kurs PayPala również nie jest najkorzystniejszy, ale na czymś muszą zarabiać.

Przy zakupie na stronie Nomada jeżeli robimy to po raz pierwszy dobrze jest załapać się na zapisanie do newslettera, bo dają za to całkiem przyjazny % rabatu na zakupy. Wysyłka ma miejsce z Hong Kongu, Fedex transportuje paczkę przez Belgię, Francję i następnie do Polski. Największy problem to sprawy celno-podatkowe. Wypełniamy dokumentację co do nas leci, czy nie kupiliśmy tej rzeczy jako przedsiębiorca do dalszej odsprzedaży. Musimy przesłać również potwierdzenia zamówienia i zapłaty. Fedex przesyła to wszystko do odpowiedniego urzędu.

Przesyłka dotarła do mnie dzisiaj, czyli po 3 dniach roboczych z małym hakiem. Kurier zaskoczył mnie „miłym” telefonem, że jedzie do mnie z międzynarodową paczka, na którą został nałożony podatek w wysokości 123 zł. Było to o tyle dziwne, bo w żadnym mailu poprzedzającym dostawę nie było o tym jakiejkolwiek informacji i myślałem, że to jakiś wał. Kurier miał jednak ze sobą całą dokumentację.

Koniec końców ładowarka leży już na biurku i jest tym co miało przyjść i spełnia swoje zadanie w 100%. Nie żałuje ani złotówki na ten zakup.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych