Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak powiadomień o konieczności naładowania zegarka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2021 - 16:12

Od dwóch dni śpię w zegarku i 'mierzę jakość' swojego snu. Wszystko jest ok, ale pamiętam/wydaje mi się, że kiedyś iPhone powiadamiał o konieczności naładowania Watcha, żeby 'wystarczyło na noc'. W tym momencie mam 15% baterii, a żadnego powiadomienia nie dostałem. Upewniłem się, że mam włączone w Settings -> Notifications powiadomienia zarówno z aplikacji Health, jak i Watch (tylko te dwie mi się kojarzą jako mogące generować te powiadomienia).
Coś jeszcze mam wyłączone, czy mi się wydaje i nigdy nie było powiadomienia 'weź naładuj', a tylko 'ej, zegarek Ci się naładował?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 06 stycznia 2021 - 12:33

Mam to samo. Mam tez problem z budzikiem w zegarku. Odnoszę wrażenie ze to wina ostatniej bety iOS. Na zegarku nie mam bety.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2021 - 13:01

Ja póki co się dowiedziałem, że to wyskakuje odpowiednio wcześniej, jeśli się ma ustawiony Wind Time: "If your Apple Watch is charged less than 30 percent before you go to bed, you’re prompted to charge it. In the morning, just glance at the greeting to see how much charge remains." (za: https://support.appl...28336/watchos).
Wczoraj i tak odpowiednio wczesniej zeszło mi do 10%, więc dostałem 'zwyczajne' powiadomienie o niskim poziomie naładowania. Poczekamy na dzień, w którym będę miał mniej niż 30% około północy (wind time mi startuje o 1:00, a znajomy twierdzi, że to powiadomienie wyskakuje 'jakoś godzinę przed').


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2021 - 13:14

Podepnę się pod temat. Ja z kolei nie mam alertu na iPhone o naładowaniu zegarka do 100%, chociaż to zdaje się miała być jedna z nowości w iOS14.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#5 DMCK

DMCK
  • 211 postów

Napisano 06 stycznia 2021 - 13:17

A co to jest wind time?



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2021 - 13:27

Podepnę się pod temat. Ja z kolei nie mam alertu na iPhone o naładowaniu zegarka do 100%, chociaż to zdaje się miała być jedna z nowości w iOS14.

 

Watch -> Sleep -> Charging reminders.
W opisie jest napisane, że to opcja odpowiedzialna za oba powiadomienia.

 

A co to jest wind time?

 

"Wind down time", przepraszam. Nie wiem, jak to jest w polskiej wersji systemu przetłumaczone, od zawsze mam interfejsy we wszystkich urządzeniach po angielsku, bo lubię.
Ogólnie to jest czas przed uruchomieniem Bedtime (to też nie wiem, jak przetłumaczyli) ustawiany w Health -> Sleep -> Full schedule & options -> Wind down, kiedy włącza się już Do Not Disturb, ale jeszcze nie wygasza ekranu itp.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2021 - 14:18

Watch -> Sleep -> Charging reminders.
W opisie jest napisane, że to opcja odpowiedzialna za oba powiadomienia.

 

 

"Wind down time", przepraszam. Nie wiem, jak to jest w polskiej wersji systemu przetłumaczone, od zawsze mam interfejsy we wszystkich urządzeniach po angielsku, bo lubię.
Ogólnie to jest czas przed uruchomieniem Bedtime (to też nie wiem, jak przetłumaczyli) ustawiany w Health -> Sleep -> Full schedule & options -> Wind down, kiedy włącza się już Do Not Disturb, ale jeszcze nie wygasza ekranu itp.

To jest tzw. czas relaksu przed faktycznym momentem przejścia zegarka w tryb wyświetlania tylko godziny i kolejnego budzika, jeżeli masz ustawiony monitoring snu i odpowiedni harmonogram na iPhone. Przykładowo - ja mam harmonogram od 23.00 - wtedy, od tej godziny do 7.15, zegarek pokazuje tylko godzinę i budzik, na iPhone jest ekran z godziną i budzikiem z harmonogramu, oczywiście brak powiadomień. Natomiast o 22:30 właśnie dostaję „melodyjkę”, że od 23.00 pora spać, i przez 30 min. jest tzw. pora relaksu czy jakoś tak. Ale ja korzystam również z Autosleep i każdemu polecam. Tak ustawiasz sobie kiedy masz dostać powiadomienie ile masz % baterii na zegarku i sugestia, czy to wystarczy do monitoringu snu, czy nie, przez noc. W ogóle jest dużo możliwości w tej aplikacji ;)

 

@soczekpl Odnośnie alertu i naładowaniu zegarka do 100% to ja z tym problemu żadnego nie mam. Ale bet systemów dawno nie mam, bo więcej błędów niż korzyści.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 06 stycznia 2021 - 14:23


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2021 - 14:26

Postanowiłem przez tydzień poużywać wbudowanego monitorowania, żeby zobaczyć, czy ja w ogóle chcę sypiać w zegarku (ciągle się dziwnie czuję przed zaśnięciem). Autosleep to następny krok.


  • damianmajk lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2021 - 14:48

Postanowiłem przez tydzień poużywać wbudowanego monitorowania, żeby zobaczyć, czy ja w ogóle chcę sypiać w zegarku (ciągle się dziwnie czuję przed zaśnięciem). Autosleep to następny krok.

Ten wbudowany za dużo Tobie nie powie, raczej podstawy, bez żadnych faz itd.



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2021 - 15:01

Dlatego na nim sprawdzam spanie w zegarku jako takie, zanim wydam kasę (niewielką, ale zawsze) na coś lepszego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 01 lutego 2021 - 20:43

Dlatego na nim sprawdzam spanie w zegarku jako takie, zanim wydam kasę (niewielką, ale zawsze) na coś lepszego.

 

Używasz już autosleep?


Użytkownik EMU edytował ten post 01 lutego 2021 - 20:44

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2021 - 22:40

Tak. I obalam teorię z OP - zegarek mi się każe ładować jeśli ma mniej niż 30% i została godzina do Bedtime.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 09 marca 2021 - 23:00

Tak. I obalam teorię z OP - zegarek mi się każe ładować jeśli ma mniej niż 30% i została godzina do Bedtime.

A jak idziesz spać aplikacje AutoSleep włączasz? Czy ona działa w tle? A na zegarku ustawiasz łóżku żeby nie świecił? Jak to tam działa? Czy zastępuje to totalnie budzenie? Czy budzenie dalej jest jak do tej pory? Czyli ustawiam alarm w aplikacji zegar i idę spać? Czy ustawiane to jest w auto Sleep?

Co do informacjach o ładowania, to u mnie raz jej a raz nie ma.

Użytkownik EMU edytował ten post 09 marca 2021 - 23:11

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 09 marca 2021 - 23:21

Ja włączam i AutoSleep (opcja „Lights Off” lub „Lights Off” z alarmem) i tryb „W łóżku” (też z alarmem). AutoSleep jest głównym budzikiem, tryb wbudowany backupem. Alarm z AutoSleep „przebija się” przez systemowy tryb snu i wyciszenie.

Aczkolwiek i tak mam jeszcze alarm na iPadzie, gdybym jest to dla mnie naprawdę ważne, żeby wstać. Na zegarku niestety każdy alarm można zbyt łatwo wyłączyć i iść spać dalej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2021 - 00:07

Już nie używam, bo oprócz oglądania kolorowych wykresów żadna z obu testowanych (ponad miesiąc każda) aplikacji nie dała mi nic, w sensie absolutnie nie zmieniło to moich nawyków ani 'komfortu spania'. Ale odpowiem.
 

A jak idziesz spać aplikacje AutoSleep włączasz? Czy ona działa w tle?

W tle. 'Samo się' wszystko działo.
 

A na zegarku ustawiasz łóżku żeby nie świecił? Jak to tam działa?

Obok używania aplikacji miałem (i mam nadal) włączone bedtime od 1:30 do 9:30, więc zegarek w tym czasie automagicznie sam przestaje świecić.
 

Czy zastępuje to totalnie budzenie? Czy budzenie dalej jest jak do tej pory?

Jak wyżej - budzenie załatwia(ło) mi wbudowane bedtime, było to niezależne od aplikacji.
 

Czyli ustawiam alarm w aplikacji zegar i idę spać?

Tak właśnie.
 

Czy ustawiane to jest w auto Sleep?

Może być, ale ja nie korzystałem.
 

Co do informacjach o ładowania, to u mnie raz jej a raz nie ma.


To już rozgryzłem (czyli, tak naprawdę, przeczytałem dokument wsparcia od Apple): zegarek musi mieć mniej niż 30% baterii i wtedy powiadomienie pojawia się w momencie 'wind down' (czyli 30 minut przed 'bedtime'). Działało to niezawodnie.
  • EMU lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 10 marca 2021 - 08:49

Ja włączam i AutoSleep (opcja „Lights Off” lub „Lights Off” z alarmem) i tryb „W łóżku” (też z alarmem). AutoSleep jest głównym budzikiem, tryb wbudowany backupem. Alarm z AutoSleep „przebija się” przez systemowy tryb snu i wyciszenie.

Aczkolwiek i tak mam jeszcze alarm na iPadzie, gdybym jest to dla mnie naprawdę ważne, żeby wstać. Na zegarku niestety każdy alarm można zbyt łatwo wyłączyć i iść spać dalej. 

 

To mi nie włączył się alarm z AutoSleep. Tylko systemowy.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2021 - 12:12

Ja już szczerze mówiąc nie pamiętam, gdzie go się włączało. Zresztą wolałem systemowy, więc może tego w ogóle nie ruszałem.

Jakby co - _moim_ zdaniem Pillow jest ładniejsze i czytelniejsze, AutoSleep ma trochę ten interfejs taki... z przeszłości. Tylko Pillow kosztuje stówkę na rok, a autosleep niecałe 2 dychy na zawsze.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych