Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13 (2012) kopiowanie poczty z Outlooka na dysk zewnętrzny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 WoodWick

WoodWick
  • 2 postów

Napisano 02 stycznia 2021 - 15:22

Cześć! 

 

Mam drobny problem, na ogół na codzień nie korzystam z MacBooka, więc jak przychodzi mi coś na nim zrobić to po prostu mnie zaczyna to przerastać jako zwykłego zjadacza systemów microsoftu. Być może dla WAS to będzie drobnostka, ja natomiast nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać. 

 

Chciałbym zrzucić pocztę z Outlooka w aplikacji Mail (dolny pasek) na dysk zewnętrzny, nie wylogowując się z niej - tak aby nie utracić żadnej wiadomości, gdyż jak się wyloguje to stracę dostęp do tej poczty, a jest to zbiór z ponad 2 lat. Próbowałem z górnego paska "Eskportuj skrzynkę pocztową" wybrałem miejsce docelowe jako dysk zewnętrzny, coś tam zrobiło, utworzyło na dysku jakiś folder, ale nie możliwe żeby ok. 6500 wiadomości ważyło 5 KB. Ktoś podpowie jak to zrobić? 

 

Byłbym też wdzięczny za podpowiedź jak usprawnić lapka, bo ostatnio zaczął wolno chodzić, a jestem zielony w tym applowskim sprzęcie. 

 

Z góry dziękuje, pozdrawiam!  :)



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 02 stycznia 2021 - 15:39

Dla ścisłości: czy zastosowałeś wskazówki z tego artykułu wsparcia: https://support.micr...towanie-elementów-do-pliku-archiwum-w-programie-outlook-dla-komputerów-mac-281a62bf-cc42-46b1-9ad5-6bda80ca3106? Jeśli tak, to czy poczekałeś aż program to sobie przemieli? Eksport kilku tysięcy wiadomości może zająć chwilę. Fakt mielenia (bądź nie) najłatwiej ustalić z pomocą Monitora Aktywności. 

Nie korzystam z Outlooka, ale internet twierdzi, że trzyma on dane w katalogu ~/Library/Group Containers/UBF8T346G9.Office/Outlook/Outlook 15 Profiles. Domyślnie go nie widać, najłatwiej będzie się dostać tam wklejając ścieżkę do okienka Findera wywoływanego przez CMD+SHIFT+G (przy aktywnym Finderze).

Na marginesie: Outlook dla Maca ma swój format bazy danych, którego nie zaimportuje się bezpośrednio do Outlooka na Windows. Są jakieś narzędzia, które podobno potrafią to ogarnąć, ale nie korzystałem i się nie wypowiem. Tak tylko uprzedzam. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych