Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klonowanie ekranu na tv - brak płynności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 29 grudnia 2020 - 06:48

Witam

Mam pewien problem z poprawnym działaniem/przesyłaniem zawartości z MacBook-a pro na tv, za pomocą klonowania ekranu.

 

Wybieram klonowanie ekranu i zawartość Macbooka bez problemu jest wyświetlona na tv, jednakże obraz, dźwięk podczas odtwarzania filmu laguje się. Oczywiście reakcja na przesuwanie kursora itd. również nie jest płynna. Próbowałem zmieniać połączenie wifi itd. ale nadal jest to samo. 

 

Przy klonowaniu ekranu z iphona nie ma z tym większego problemu i obraz jak i dźwięk jest przesyłany dosyć płynnie.

 

Zależy mi na tej funkcji, gdyż chciałbym wyeliminować połączenie przewodowe (hdmi) tylko nie wiem czy w praktyce można to w pełni zastąpić, nie tracąc na płynności przesyłu? 

 

Proszę o sugestie jak można to ewentualnie usprawnić oraz czy u Was działa to płynnie? 

 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2020 - 15:31

Proszę o podanie większej liczby informacji. W szczególności:

– model MacBooka;

– warunki połączenia z WiFi (np. standard przesyłu czy zasięg);

– co jest odbiornikiem (Apple TV. telewizor z wbudowanym AirPlay czy może coś innego).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 29 grudnia 2020 - 19:48

Proszę o podanie większej liczby informacji. W szczególności:
– model MacBooka;
– warunki połączenia z WiFi (np. standard przesyłu czy zasięg);
– co jest odbiornikiem (Apple TV. telewizor z wbudowanym AirPlay czy może coś innego).


Jasne:
-MacBook Pro 2020 (Intel) podstawowa wersja.
-Wifi nie ma problemu, router znajduje się w tym samym pomieszczeniu, pełny zasięg, dobra przepustowość do 150mb/s
-TV LG oled z 2018r z AirPlay

Dziwne jest to, że łączność z iPhonem X jest praktycznie bez problemu, a za pomocą macbooka się laguje, tylko poprzez hdmi działa ok.

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2020 - 20:10

Moim zdaniem nie będzie to tak płynne. Ostatecznie to jest więcej danych – ekran MacBooka ma większą rozdzielczość niż iPhone'a. I zawsze będzie opóźnienie. 

Jeśli chcesz odtwarzać płynnie filmy (np. w Safari), to spróbuj skorzystać nie z klonowania ekranu, a z symbolu AirPlay w odtwarzaczu wideo i daj znać, czy jest lepiej niż przy użyciu klonowania. 


  • telefan22 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 29 grudnia 2020 - 22:04

Tak w odtwarzaczu video dużo lepiej to działa, szkoda tylko, że nie każda transmisja posiada tą funkcje ale zawsze to jakaś alternatywa :)

Mam jeszcze jedna kwestię, a mianowicie czy można całkowicie zamknąć klapę macbooka lub przejść w tryb wygaszenia i jednocześnie normalnie sterować np. za pomocą myszki bezprzewodowej na tv ale bez podłączonego zasilacza?

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2020 - 22:38

Oficjalnie nie da się. Do trybu clamshell potrzeba myszki, klawiatury, zasilania oraz monitora po kablu. Słyszałem o jakiś obejściach, ale nie testowałem.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 29 grudnia 2020 - 22:39


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2020 - 02:34

Ja bym na początek spróbował Amphetamine. Bardzo zacne narzędzie, sprawia, że Mac nie śpi po zamknięciu klapy. https://apps.apple.c...4704?l=pl&mt=12


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych