Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VoIP dla każdego;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 15:46

Uprzedzam że prawie mi się udało;-) TO znaczy da się rozmawiać;-))

A teraz procedura:

Krok 1:
Unlimited telephony on iPhone with Free
instalujemy program według powyższej procedury.

Krok 2:
Download | VoipCheap - FREE CALLS to regular phones over the internet!
Pobieramy program, instalujemy i tworzymy konto

Krok 3:
Odpalamy coś czym będziemy grzebać w systemie plików ajfona. Interesują nas pliki:
/etc/hosts/
/Applications/Siphon.app/accounts.xml

Krok 4:
Bierzemy na tapetę ten pierwszy plik - po drobnym tuningu ma wyglądać tak:

------cytacik-------

##
# Host Database
#
# localhost is used to configure the loopback interface
# when the system is booting. Do not change this entry.
##
127.0.0.1 localhost
255.255.255.255 broadcasthost
::1 localhost
194.221.62.198 freephonie.net

-------koniec cytaciku----

Wyjasnienie - plik hosts to taki mały kieszonkowy DNS - maszyna nasza najpierw spawdza czy adres jest w pliku hosts z tlumaczeniem na IP - jesli tak to nie pyta dalej. A program Siphone ma na stałe zabite freeiphonie.net jako adres serwera voip - dlatego w pliku hosts jest nasze małe oszustwo - IP jest do serwera sip.voipcheap.com

Krok 5:

Dłubiemy w accounts.xml
Po zabiegu ma wyglądać tak:

------cytacik-------





nat
NO
password
TU WPISZ HASŁO
server
sip.voipcheap.com
stundomain

stunserver

timeout
1800
username
TU WPISZ NAZWE USERA



-------koniec cytaciku----



Oczywiście nazwa usera i hasło takie jak wpisaliscie podczas tworzenia konta na voipcheap.

Krok ostatni - restart ajfona. Po odpaleniu ponownym, włączamy program, sprawdzamy w settings czy wszystko ok i na głównym ekranie programu klikamy w ikonkę SIP - obok zera. Dobrze jesli mamy włączony cały czas program na komputerze - zobaczymy czy zostanie on wyrzucony z serwera - jeżeli tak, to wszystko gra i buczy;-)

Teraz jak ponownie go odpalimy - próbujemy zadzwonic pod jakis numer stacjonarny - bowiem co tydzien mamy 300 minut darmowych rozmow na stacjonarki;-) Pod warunkiem drobnego zasilenia konta czasem;-) Numery stukamy w formacie:
0048 i dalej kierunkowy w polsce i docelowy numer

U mnie pojawil sie maly problem - nie za kazdym razem mnie slychac - kiedy mowie z ajfona. Poprosilbym testujacych o napisanie jak u Was z tym będzie.

A jesli ktoś poczuł się zachwycony powyższym - może mi w autorytecik postukać;-)
  • Ka lubi to

#2 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 marca 2008 - 16:14

1 link nie działa.

#3 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marca 2008 - 16:23

U mnie dziala :)

#4 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2008 - 16:37

1 link nie działa.


sprawdz w innej przegladarce

#5 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 marca 2008 - 16:46

już jest ok ;)

---- Dodano 02-03-2008 o godzinie 19:10 ----
na kompie działa swietnie , na iphonie nie za bardzo...u cytat Krok ostatni - restart ajfona. Po odpaleniu ponownym, włączamy program, sprawdzamy w settings czy wszystko ok i na głównym ekranie programu klikamy w ikonkę SIP - obok zera. Dobrze jesli mamy włączony cały czas program na komputerze - zobaczymy czy zostanie on wyrzucony z serwera - jeżeli tak, to wszystko gra i buczy koniec cytatu


.. no i u mnie nie buczy ... łącze sie z numerem chyba ale jest cisza w słuchawce.

#6 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 17:17

Po zalozeniu konta jest pare dostepnych centow na polaczenia z numerami stacjonarnymi - do testow. Proponuje najpierw z kompa sprawdzic czy wybiera numer, potem polaczyc sie z ajfona i zadzwonic z niego - i dopiero wtedy odebrac stacjonarke i sprawdzic czy dziala w obie strony glos. Jak przesadzicie z testami to trzeba bedzie doladowac konto;-)

#7 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 02 marca 2008 - 17:21

U mnie instalacja poszła ok telefon stacjonarny dzwoni ale w słuchawce z jednej i drugiej strony cisza

#8 7level

7level
  • 21 postów

Napisano 02 marca 2008 - 17:58

nie robi ten soft. polaczenie nawiazuje i sygnalizacyjnie jest ok ale nie ma akustyki.

---- Dodano 02-03-2008 o godzinie 20:12 ----
A jednak soft robi - trzeba bylo przestawic w Settings opcje Nat na Yes. Ale jeszcze duzo niedopracowan w tym sofcie. jakosc glosu kiepska i dziala tylko przez sluchawki lewy kanal :)
Szkoda bo pracuje w branzy VoIP i bardzo mi brakuje takiego softu na ajfonie.

#9 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 18:19

Tak, ustawienia NAT sa indywidualne - przepraszam że o tym nie napisałem. Zatem uwaga - jak komuś nie działa - zmienić ustawienia NAT w accounts.xml z NO na YES A soft ma uwolniony kod źródłowy - może ktoś się pokusi o jego dopracowanie i kompilacje, a przy okazji dostosuje do naszych opów voip.

#10 t-bandziorek

t-bandziorek
  • 29 postów

Napisano 02 marca 2008 - 18:26

Jakby cos takiego zrobili na voipdiscount to by bylo super.

#11 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 18:34

poprobuj przystosowac do voipdiscount - oto procedura dla windows: - start -> programy -> uruchom -> wpisz cmd i nacisnij enter W czarnym nowym okienku wpisz: ping i tutaj adres serwera sip voipdiscount: ping sip.voipdiscount.com W odpowiedzi dostaniesz adres IP - skopiuj go lub zapisz. W pliku hosts podmien IP na ten powyzej uzyskany - w tej linii: 194.221.62.198 freephonie.net Zapisz plik hosts na iphone, popraw login i haslo w pliku accounts.xml Zrestartuj iphone i testuj. Heh - wlasnie sprawdzilem - oferta jest identyczna, program na winde tez. Dzialaja w oparciu o tego samego glownego dostawcę. Spokojnie da się przystosować wg opisu powyzej. Adres sip jest: sip.voipdiscount.com

#12 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 marca 2008 - 18:44

w iphonie nadal cisza ... po obu stronach.

#13 krychab3

krychab3
  • 76 postów

Napisano 02 marca 2008 - 19:36

Super Super, ale... Wszystko zrobiłem jak w tutku w sluchawce odbiorcy słychać mnie super natomiast ja nie slysze nic... Próbowałem nawet zmieniać to NAT na YES ale dalej to samo. Jest na to jakiś sposób?

#14 macdac

macdac
  • 20 postów

Napisano 02 marca 2008 - 19:44

Źródło tego programu zostało właśnie udostępnione:

siphon - Google Code

Więc zamiast grzebania w hosts ktoś mógłby skompilować je tak, żeby można było swobodnie wpisać dowolnego hosta SIP, a nie tylko freephonie...

#15 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 20:07

No właśnie u mnie jest problem w drugą strone najczęściej - nie słychac mnie jak gadam z ajfona. Natomiast ja doskonale słyszę rozmówcę.

#16 t-bandziorek

t-bandziorek
  • 29 postów

Napisano 02 marca 2008 - 20:19

Potwierdzam ze dziala w obie strony, dziekuje Ci heavenly za pomoc. Jedynym mankamentem jest to, ze glos przychodzacy do iphone-a slychac tylko przez sluchawki i to jeden kanal. Mam konto na voipdiscount i numerek od nich, dzwonilem do staanow na mobilny numer za free i bylo troche cicho, mozna do mnie rowniez zadzwonic na numerek voipdiscount, efekt podobny. Tymczasem ciesze sie z faktu, ze to wogole funkcjonuje, z czasem bedzie na pewno jakies lekarstwo na to. PZDR

#17 krychab3

krychab3
  • 76 postów

Napisano 02 marca 2008 - 22:01

Ok, ale co w tym wszystkim fajnego skoro zadzwoniłem 4 razy po 10 sekund i już dalej nie moge bo sie jakiś tam limit skończył?

#18 heavenly

heavenly
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2008 - 22:20

A umiejętność czytania ze zrozumieniem? W pierwszym poście napisałem że dzwonienie na stacjonrane w PL za darmola pod warunkiem doladowania konta później. Po to masz troche na poczatek zeby sprawdzic czy działa - jesli tak, to wiesz że doładować warto.

#19 karamia

karamia
  • 49 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 marca 2008 - 17:37

Aby voipdiscount.com działało musisz zmienić timeout 1800 na timeout 300

#20 p0li

p0li
  • 312 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 kwietnia 2008 - 13:15

VOIP na iPhonie

się pojawił
nazywa się fring
a tu tutek do instalacji
http://www.fring.com/iphone/

#21 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2008 - 13:18

Odkryłeś Amerykę... :roll:

http://www.myapple.p...dla-iphone.html

#22 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 16 kwietnia 2008 - 13:22

tak to jest jak sie nie zaglada na st. glowna :)

#23 pwolski

pwolski
  • 8 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:17

i po co tyle złośliwości - nie lepiej napisac dziekujemy, ale już było ?

#24 BobbyManifesto

BobbyManifesto
  • 261 postów
  • SkądKożuchów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 23:36

niewazne... miodzio ten fring :) instalujesz, odpalasz, logujesz i rozmawiasz... Cacy :D

#25 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 18 maja 2008 - 20:44

fajnie by bylo jak by bylo Voip przez iPhone/iPodTouch na IPFon :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych