Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hub kompatybilny z Apple Silicon – [POSZUKIWANIA].


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 26 grudnia 2020 - 14:51

Cześć, 

 

Panowie jak w temacie. Polećcie proszę jakiś hub kompatybilny z m1. Wyczytałem, że niektóre huby mają problemy ze sprzętem z m1. 

Zależy mi, żeby hub miał port usb typu a, hdmi, wejście na karty SD


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 26 grudnia 2020 - 14:58

Wszystkie kompatybilne z M1:

 

https://www.apple.co...h=8a4b3a+559a0f


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 26 grudnia 2020 - 15:48

Jeden mam satechi drugi baseusa 11w1. Ja co prawda na intelu, ale znajomy się podpinal i wszystko śmiało.
  • rafal886 i Tomasz Kędra lubią to

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#4 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 26 grudnia 2020 - 17:22

Wszystkie kompatybilne z M1:

 

https://www.apple.co...h=8a4b3a+559a0f

 

Coś nie działa link


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#5 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 26 grudnia 2020 - 17:59

Działa, to jest strona apple: 

https://www.apple.com/de/search/Docks?page=1&sel=accessories&src=globalnav&f=13inchmacbookair2020m1-13inchmacbookpro2020m1&fh=8a4b3a%2B559a0f

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#6 Bachytek

Bachytek
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 stycznia 2021 - 03:16

Czytam, czytam i albo nikt nie ma urządzenia z taką funkcją, albo o tym nie pisze.

Korzystam z HP oraz macbooka pro 2017, 4xTB3. O ile do HP mam dedykowanego docka G2 pod TB3 (wspominanego wyżej przez kogoś), o tyle z macbookiem mam problem. W HP jest klawisz do odpalania bo korzystam z niego bez używania ekranu laptopa (mam monitor 49” 32:9), o tyle nie mogę znaleźć żadnego urządzenia, które da taką funkcjonalność z macbookiem. Chodzi o to, że macbook leży sobie, a ja go uruchamiam i usypiam/wyłączam z guzika w docku, bez konieczności otwierania pokrywy.

Czy takie coś dla MBP istnieje w ogóle? Od razu zaznaczę, że guzik w stacji HP działa tylko z HP. Testowałem pod dellem, lenovo i moim macbookiem, na żadnym nie działa klawisz power.

#7 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 stycznia 2021 - 12:24

Czytaliście o problemach nowych M1 z hubami USB-C? Wątek najpierw pojawił się na spiderswebie, ale i na reddicie jest sporo postów. Sam używałem przez chwilę takiego adaptera, na szczęście nie ładowałem przez niego maca, a jedynie korzystałem z portu USB. Teraz jednak nie wiem, czego wolno używać:) Chyba trzeba kabelek od ejpla bezpośrednio dla bezpieczeństwa (choć to załatwia tylko problem z usb-a, a gdzie hdmi,SD itd?)

Jakich samych przejściówek (nie hubów), niekoniecznie od epla (Mac mi zmienia na opla:) używacie?


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#8 tomekwl3

tomekwl3
  • 1 postów

Napisano 06 stycznia 2021 - 23:58

Czytaliście o problemach nowych M1 z hubami USB-C? Wątek najpierw pojawił się na spiderswebie, ale i na reddicie jest sporo postów. Sam używałem przez chwilę takiego adaptera, na szczęście nie ładowałem przez niego maca, a jedynie korzystałem z portu USB. Teraz jednak nie wiem, czego wolno używać :) Chyba trzeba kabelek od ejpla bezpośrednio dla bezpieczeństwa (choć to załatwia tylko problem z usb-a, a gdzie hdmi,SD itd?)

Jakich samych przejściówek (nie hubów), niekoniecznie od epla (Mac mi zmienia na opla:) używacie?

trochę się przestraszyłem. Odpiąłem greencella, zamierzam kupić applowego dongla z hdmi, ucb c i usb A



#9 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 stycznia 2021 - 20:15

Panowie, mam inny problem

To sobie załóż 'inny wątek'. / ftpd



#10 Bzyku_wr

Bzyku_wr
  • 24 postów

Napisano 14 stycznia 2021 - 17:06

Cześć,

Potrzebuję do MacBook'a Pro M1 hub USB-C, który będzie miał USB, HDMI oraz czytnik kart SD.
Waham się pomiędzy Unitek:
https://www.x-kom.pl...ik-kart-sd.html

Lub Kingston:
https://www.x-kom.pl...on-nucleum.html

Któryś będzie jednoznacznie lepszy? Power Delivery nie planuję używać.
Z góry dzięki za sugestię.

#11 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 16 stycznia 2021 - 13:55

Mam stary hub usb 3 TPLinka. Nie działa na mac mini M1. Nie wiem czy jest zepsuty, czy jest niezgodny z M1. Pod linkiem powyżej są huby usb-c albo thunderbolt.

Potrzebuję hub do usb 3 (A) Potrzebuję podłączyć kilka starszych urządzeń na łączu usb 3.

Proszę o podpowiedź.
 



#12 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 stycznia 2021 - 15:47

Mam stary hub usb 3 TPLinka. Nie działa na mac mini M1. Nie wiem czy jest zepsuty, czy jest niezgodny z M1. Pod linkiem powyżej są huby usb-c albo thunderbolt.

Potrzebuję hub do usb 3 (A) Potrzebuję podłączyć kilka starszych urządzeń na łączu usb 3.

Proszę o podpowiedź.
 

 Został mi polecony ten 

HUB USB Unitek 4x USB 3.1 z zasilaczem (Y-HB08003)

Podłączać go będę do parę dni temu kupionego specjalnie do MB Air M1 monitora LG 27 4k, który bez problemu połączył się dołączonym do zestawu kablem USB-C ale wbudowany hub ma za słabe zasilanie podłączając zewnętrzny dysk 2.5 cala, który w iMacu 21 działał bez problemu jako TM system rozłączał zewnętrzne urządzenia.

 

Dam znać czy działa.


Użytkownik cooper69 edytował ten post 16 stycznia 2021 - 15:48

  • DiMoonn lubi to

Pozdrawiam z 3City


#13 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 stycznia 2021 - 17:03

Podłączyłem rzeczonego Uniteka z poprzedniego postu bezpośrednio do portu USB 3 monitora LG 27UL850 i do niego przez hub 3.0 Orico 2 dyski (sąd i 2.5 cala talerzowy Seagate) wszystko działa bez problemów i komputer już nie rozłącza urządzeń.

MB Air jest bezpośrednio podłączony do portu USB-C z monitorem za pomocą kabla dołączonego do monitora.


Pozdrawiam z 3City


#14 Marcin Szpak

Marcin Szpak
  • 2 postów

Napisano 20 stycznia 2021 - 08:16

Czytaliście o problemach nowych M1 z hubami USB-C? Wątek najpierw pojawił się na spiderswebie, ale i na reddicie jest sporo postów. Sam używałem przez chwilę takiego adaptera, na szczęście nie ładowałem przez niego maca, a jedynie korzystałem z portu USB. Teraz jednak nie wiem, czego wolno używać :) Chyba trzeba kabelek od ejpla bezpośrednio dla bezpieczeństwa (choć to załatwia tylko problem z usb-a, a gdzie hdmi,SD itd?)

Jakich samych przejściówek (nie hubów), niekoniecznie od epla (Mac mi zmienia na opla:) używacie?

 

Coś wiadomo jaki HUB będzie bezpieczny dla M1? Mam GC identycznego jak opisany na Spiderswebie ale po tym strach podłączyć. 

Szukam czegoś bezpiecznego z USB, HDMI, SD - ktoś coś?



#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 stycznia 2021 - 08:33

Coś wiadomo jaki HUB będzie bezpieczny dla M1? Mam GC identycznego jak opisany na Spiderswebie ale po tym strach podłączyć. 

Szukam czegoś bezpiecznego z USB, HDMI, SD - ktoś coś?

 

Przypuszczam że tego typu HUBy, tylko w pewnych określonych przypadkach mogą powodować awarię komputerów opartych o procesory M1. Sam piszesz, że korzystasz i nie odnotowałeś problemów. Podobnie w cytowanym artykule, problem pojawił się po jakimś czasie. Kilka dni temu dzwonił do mnie klient, który zakupił w Cortland MacBooka i HUB Satechi i przy pierwszym podłączeniu nastąpił zgon tego MacBooka. 
Jak pokazuje historia tej firmy, pierwsze wersje nowych konstrukcji od Apple posiadają całą masę nieusuwalnych, sprzętowych wad, które usuwane będą dopiero w następnych modelach.
O dziwo producent HUBa GC od razu zareagował, a nie mamy żadnych informacji od Apple w tej sprawie.


Użytkownik Iro edytował ten post 20 stycznia 2021 - 08:35

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#16 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 20 stycznia 2021 - 11:07

Przypuszczam że tego typu HUBy, tylko w pewnych określonych przypadkach mogą powodować awarię komputerów opartych o procesory M1. Sam piszesz, że korzystasz i nie odnotowałeś problemów. Podobnie w cytowanym artykule, problem pojawił się po jakimś czasie. Kilka dni temu dzwonił do mnie klient, który zakupił w Cortland MacBooka i HUB Satechi i przy pierwszym podłączeniu nastąpił zgon tego MacBooka. 
Jak pokazuje historia tej firmy, pierwsze wersje nowych konstrukcji od Apple posiadają całą masę nieusuwalnych, sprzętowych wad, które usuwane będą dopiero w następnych modelach.
O dziwo producent HUBa GC od razu zareagował, a nie mamy żadnych informacji od Apple w tej sprawie.

Jak pisałem gdzieś wcześniej, że zasadą jest aby omijać tzw.Rev.A od Apple to zostałem wyśmiany, niestety jest tak od bardzo bardzo dawna, a swoją przygodę z Apple zacząłem w latach '90.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 stycznia 2021 - 11:44

Jak pisałem gdzieś wcześniej, że zasadą jest aby omijać tzw.Rev.A od Apple to zostałem wyśmiany, niestety jest tak od bardzo bardzo dawna, a swoją przygodę z Apple zacząłem w latach '90.

 

Ja prześledziłem ten temat, bo ludzie myśleli, że jest to problem HUBów, przez które można ładować maki. ale jak wynika z ankiety, którą znalazłem maki z M1 padały też po podłączeniu prostszych HUBów.

Zaskoczony jestem ilością awarii (33% ankietowanych). I zamknięciem ankiety.

Link do ankiety:
https://www.reddit.c...iport_adapters/
 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-01-20 o 09.26.10.png   80,57 KB   2 Ilość pobrań

Twórca ankiety osobiście miał awarię dwóch komputerów M1 Mac - jedna po 3 tygodnie, a druga po 30 minutach pracy.
Prosi o opisywanie w jaki sposób odbyła się awaria, z jakiego HUBa korzystali poszkodowani, po jakim czasie nastąpiła awaria, ile maków uległo awarii.


Użytkownik Iro edytował ten post 21 stycznia 2021 - 09:20

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 stycznia 2021 - 12:12

A kto robił tę ankietę, na jakiej grupie, jakie były kryteria wskazujące na konkretną opcję? Bo takie 'badania' bez opisu to każdy może wrzucić jakie chce, a Ty jesteś znany na forum z bajdurzenia i wciskania ludziom bzdur typu 'nie instaluj wersji X, poczekaj do minimum X.5'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 stycznia 2021 - 18:19

A kto robił tę ankietę, na jakiej grupie, jakie były kryteria wskazujące na konkretną opcję? Bo takie 'badania' bez opisu to każdy może wrzucić jakie chce, a Ty jesteś znany na forum z bajdurzenia i wciskania ludziom bzdur typu 'nie instaluj wersji X, poczekaj do minimum X.5'.

 

Poprawiłem posta, opisałem ankietę i wkleiłem linka na specjalne życzenie administracji. 
Po za tym pod spodem podaję konkretne HUBy, po podłączeniu których padły te 74 MacBooki z M1. Nie wiem z jakich powodów ankieta została zamknięta, nie wiadomo też, czy wszystkie awarie zostały uwzględnione, bo niektórym padło kilka maków z procesorem M1. Są też wpisy ludzi, którzy się zgłaszają już po zamknięciu ankiety, więc jak widać, sprawa jest rozwojowa.

 

Satechi Aluminium USB-C Multiport Pro Adapter (kupione w sklepie Apple, ale wymieniają go kilka razy)
HP travelhub
przejściówka USB-C-HDMI (2 przypadki)
ładowarka USB-C od laptopa Thinkpad X1 Carbon
USB C AUKEY 8 w 1

Użytkownik Iro edytował ten post 21 stycznia 2021 - 09:25

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#20 gigi_25

gigi_25
  • 20 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 stycznia 2021 - 22:07

Hej. I jak? Ja do macbooka Air M1 w podstawowej konfiguracji kupiłam satechi ze sklepu Apple. Już przyszedł na macbooka jeszcze czekam. Z zagranicznych forów wynika raczej że problem wynikał jak puszczało się przez hub ładowanie. Na razie póki co opcja nie ładować przez hub. Nie bardzo znowu uśmiecha mi się kupować 3 oddzielne przejściówki Apple. Jutro zadzwonię na infolinie podpytam jakie jest ich stanowisko co do huba satechi z ich strony.
Chociaż daje do myślenia brak dostępności nie tylko w Polsce https://www.apple.co...loportowa-przejściówka-satechi-aluminum-usb-c-multiport-pro-adapter?fnode=5de3d77a27bf9d57c7a1b64b2f88b611ca70eedb22de997944ca0cd896059876a2b5e71a2da6ec68306a5cbe493af81004f7cba5cd2f6d849a90809ede25bde2aab5c1dde9df0428ea4991cc33fc0f80567e9308e477abd72c58e06bd9eb5575 Może jednak coś jest na rzeczy. Najwyżej jutro dokonam zwrotu. Nie minęło mi jeszcze 14 dni. W stanach dostępny w Europie nie. Hmmm.

Użytkownik gigi_25 edytował ten post 21 stycznia 2021 - 22:10


#21 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2021 - 10:12

Podłączę się z pytaniem o HUB dla Mac mini M1 - jako jego podstawka.

Znalazłem w PL tylko jeden, w sklepie łódzkim iMacs (link na końcu), ale w opisie nie ma ani słowa o kompatybilności z M1 (piszą jednie o Mac Mini 2018-2020) - zero szczegółów.

No i pytanie - czy ktoś ma, albo wie coś więcej na temat tego modelu.
Na alle_drogo znalazłem świetny model z możliwością włożenia dodatkowego dysku (drugi link), ale ogłoszenie jest mało wiarygodne (tłumaczenie opisu z Googli, dostawa na wiele dni - czyli sprowadzany dopiero po zamówieniu).

No i klincz. :)
Link do iMacs: https://imacs.com.pl...ASABEgLSD_D_BwE

Link do alle: https://allegro.pl/o...BEgLyO_D_BwE


Użytkownik bogdanh edytował ten post 24 stycznia 2021 - 10:14

Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#22 wojtala

wojtala
  • 170 postów
  • SkądPforzheim.DE

Napisano 24 stycznia 2021 - 19:39

Mam Belkin i gra gitara.



#23 robsss

robsss
  • 26 postów

Napisano 24 stycznia 2021 - 19:59

Mam UNITEK H1107F.

https://www.unitek-p...c-hub-with-hdmi

To świadomie wybrana wersja bez power usb-c.

Karty SD, dyski USB, HDMI - wszystko ok na MBP M1


  • bogdanh lubi to

#24 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2021 - 20:47

Mam UNITEK H1107F.

https://www.unitek-p...c-hub-with-hdmi

To świadomie wybrana wersja bez power usb-c.

Karty SD, dyski USB, HDMI - wszystko ok na MBP M1

Dzięki - ciekawe. Szukam jednak "podstawki" pod Mini M1. Teraz mam plątaninę kabelków, małych hubów/rozdzielaczy USB... :)
Najbardziej "kręci" mnie Hub pod Mini z dodatkowym dyskiem 2.5 + kilka gniazd. Jednak chcę uniknąć własnego importu z Chin. :)
Z zasady kupuje w PL - od ręki. :)
 


Użytkownik bogdanh edytował ten post 25 stycznia 2021 - 21:24

Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#25 kuba12331

kuba12331
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 stycznia 2021 - 17:59

Ja mam huba z Ugreena - co prawda po aferze z paleniem laptopów nie ładowałem przez niego, ale poza tym wszystko działa :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych